Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felmondtam munkahelyemen és...

Felmondtam munkahelyemen és most nem akarják kifizetni az előző havi bérletem, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Alapjáraton az első fizetésemmel meg kellett volna kapnom a bérlet árának a 86%-át. Ez nem történt meg, azóta felmondtam, most már nem is szeretnének kifizetni a több, mint 20ezer ft-os bérletből semmit.

2019. máj. 19. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Első körben hivatalos levelet kellene írnod a cégednek, hogy amennyiben nem fizetik ki a tartozásukat akkor hivatalos feljelentést teszel és jogi útra tereled a dolgot. Hátha ez elegendő ahhoz, hogy kifizessék.

Ha ez nem elég akkor kell tovább menned, de nem tudom ilyen esetben hová. Munkaügyi bíróság kicsit erős lenne ekkora összegnél. Remélem valaki tud majd tanácsot adni.

2019. máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A hivatalos levelet úgy értettem, hogy rendes levelet kell írnod a cég számára, a címzett legyen valaki akinek van döntési joga és elég nagy is a szava. Ne a közvetlen főnököd legyen hanem ha kis cég, akkor a vezetője, ha nagyobb akkor a munkaügyi osztály esetleg.

Legyen benne hivatalos a forma - nézz meg a neten ilyen leveleket (címzés, megszólítás, szöveg, a te neved, adataid, elérhetőséged és az aláírásod meg a dátum is). A szöveg részben legyen ott, hogy mikortól kezdtél dolgozni, mi volt a szerződésedben, hogy nem kaptad meg a fizetéseddel ezt az összeget és hogy már nem vagy alkalmazásban ettől és ettől a dátumtól. Kéred, hogy az elmaradt kifizetést .... számlaszámra utalják át vagy .... címre postázzák számodra, különben a céggel szemben kénytelen leszel a megfelelő hivatalos fórumnál feljelentést tenni. Azt nem kell leírnod hogy pontosan hol és milyen feljelentést akarsz tenni.

Ha szerencséd van akkor ez a pénz nem éri meg nekik a vesződést és elküldik.

2019. máj. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!