Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csak felvetés: ha kiteszem...

Csak felvetés: ha kiteszem Pesten az utcára a drága biciklimet szétverhetem azt aki lenyúlja?

Figyelt kérdés
Többször eszembe jutott hogy le lehetne buktatni így a gonosz lopkodós embereket. Szebb lenne a világ.

2019. jún. 9. 19:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem lépj be egy polgárőr egyesületbe, akkor valamivel több jogod lesz, mint egy mezei állampolgárnak. A tapasztalt polgárőrök elmondják, hogy mit lehet csinálni ilyen esetben.


gyertek ide:politika.hungarianforum.com

2019. jún. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem értem miért nem lehet a polgárőröknek ilyeneket csinálni. Joguk lenne hozzá. El kellene kapni az összes ilyen hulladék embert aki képes ellopni más biciklijét.
2019. jún. 9. 21:02
 13/19 anonim ***** válasza:
44%

Komám, elmondom mihez van jogod:)


Kirakod a biciklit, plusz egy kamerát, a biciklire meg egy ócska lakatot.

Ha elviszi a tolvaj, várjatok meg még ráül és elhajt a telkedről.

Akkor már tutira befejezett lopás lesz, ráadásul az olcsó lakat miatt tutira dolog elleni erőszakkal, ami már bűncselekmény.

Akkor kapjátok el egy haveroddal.

Kezdd el provokálni, addig amíg neked nem megy.

Ha már elindul feléd és kicsit elkezd felemelni a karját az támadásnak számít.

Akkor nyugodtan beverhetsz neki egy olyat is, hogy eltörjön az álla.


Később, ha kihívod a rendőröket, mondd el azt is, hogy végig magyarozott meg hogy azt ordította, hogy dögöljönek meg a magyarok.


Így igazán ütős lesz az ügy, tapasztalatból mondom. :)

2019. jún. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

#6, #10-nek:


Álmaidban vertél el te bárkit is!


Rühellem az ilyen okoskodó makákókat!


Országos Igazságügyi Orvostani Intézet 16. számú módszertani levele

a testi sérülések és egészségkárosodások igazságügyi orvosszakértői

véleményezéséről


.

..

Megjegyezzük, hogy a funkcionális gyógyulás nem azonos fogalom az alkalmazkodási gyógyulással. Utóbbi

esetben a kóros folyamat defektállapot, maradandó működéscsökkenés visszamaradásával gyógyul. A megállapítható

funkcionális károsodást orvosszakértői szempontból maradandó fogyatékosságnak kell minősíteni.


[link]


ASSHEAD!

2019. jún. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

:D


Ha már belinkelted, legközelebb olvasd el:


"Az általános orvosszakértői gyakorlat tapasztalatai szerint általában 8 napon belül gyógyulnak:"


"egy-három fog meglazulása, luxatiója, a fogkorona letörése vagy - a fogaknak a fogmedernyúlvány törése nélküli elvesztése"


Szal magyarul:


Ha valakit úgy telibever, hogy 3 foga kifordul, de csak a fogak jönnek ki gyökérrel, az fiam még csak könnyű testi sértés.

Ha nekem nem hiszel, menj be a legközelebbi kapitányságra és kérdezz utána(mert most az jön, hogy a hülyegyerek elkezd kézzel-lábbal okoskodni, hogy de akkor is neki van igaza és akkor is! 4!4!4!4)

Sajnos nem, nekem van igazam :)

2019. jún. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nézd meg mi lett Tomcat-tel meg a barátaival. Pedig ők csak védekeztek.
2019. jún. 10. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#14, #15-nek:


" a hülyegyerek elkezd kézzel-lábbal okoskodni"


Nem fogok.


Nem kenyerem a dicsekvés, pláne nem a múltammal, de rákényszerítesz!


Eddig 5x ítéltek el, összesen kb 14 büntető-eljárás eredményeképpen, összesen 6 év 9 hónapot ültem eddig. Az 5 tárgyalásból 4-en saját magam védtem!


Te most éppen egy többszörösen büntetett előéletű különös visszaesővel szálltál vitába, BÜNTETŐJOGI KÉRDÉSBEN!


Itt te vagy (legalábbis számomra) az, aki nevetséges.

2019. jún. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#17 vagyok, #15-nek:


Hogy lásd a jóindulatomat, megpróbálom megértetni veled:


Amit te idéztél, az a "könnyű" vagy "súlyos" testi sértés megkülönböztetéséhez irányadó.


Tehát a fogkiverés "könnyű".


És akkor most a Btk ismét:


(5) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a KÖNNYŰ testi sértés MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁGOT vagy súlyos egészségromlást okoz.


Benézted!

2019. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ismét #17:


Remélem felismerted, hogy a #17-es válaszom nem kamu!


Itt lehet "hinni", "gondolni", "vélni", de a tárgyaló-teremben nem tanácsos! Ott TUDNI kell!

2019. jún. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!