Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hova forduljak ha a gyámhatósá...

Hova forduljak ha a gyámhatóság nem engedélyezi hogy eladjam a kiskorú gyermek lakását?

Figyelt kérdés

Férjem válásunk után vett a gyereknek egy lakást sopronba. Mi pécsen élünk. Akkor még ott dolgozott,de mivel több tartozása is volt igy az ő örökségét mielött a bank lenyulja beforgatta ingatlanba. Gyerek nevére vette,h megmaradjon.

Én mint a gyerek gondviselője már akkor tudtam hogy ez nem jó ötlet,csak szivni fogok vele.

Apuka kb 1 évet élt az ingatlanba aztán Angliába távozott. Évi 2 alkalommal jön haza,és akkor sem a vásárolt lakásban van hanem itt pécsen szállodába.


Nekem ez a lakás 6 éve csak a plussz kiadást termeli.

Ha nincs kiadva alap dolgokat akkor is fizetbi kell. Befürödtünk már albérlőkkel,időnként szellőztetni,takaritani ha üres akkor is oda kell utaznom. Ami ugye a pénz. Az albérlet pénz a gyerek gyámügyis letétjére érkezik,-tehát az se lehet h abból fedezzem az utazásokat v a károk helyre állítását.

És mint gondviselőnek nekem a dolgom h az ingatlan értéke ne romoljon.

El szerettem volna adni,tudom a pénz a gyerek számláján lett volna,nem azért h nekem több legyen. Majd 18 évesen ott vesz lakát belőle ahol akar.

A gyámügy elutasitotta a kérelmemet,nem a gyerek érdeke hogy eladjam

Az ingatlan befektetés,lehet sopronba fog tanulni(10 éves a gyerek most),bármi lehet amiért jó ha megmarad a lakás. Ilyeneket mondtak.

Volt férjemet nem érdekli az egész,h nekem ez plussz kiadás.


2019. jún. 15. 08:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Most attól eltekintve, hogy Sopronban a lakásárak jobban emelkedtek, mint bárhol máshol az országban, jogosan járt el a gyámügy. Te lényegében az exed vagyonát akarnád lenyúlni, felhasználva erre a gyereked. Szép kis anya, mondhatom. Az a lakás nem a tied! Adjátok ki jópénzért és a bevételből bérelj egyet Pécsen, vagy költsd a gyerekre.
2019. jún. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nem akarom lenyulni a gyerek pénzét,az menne arra a számlára ahova az albérlet pénz erkezik neki mikor ki van adva.


De ez a helyzet nem jó h nekem pénzbe kerül utazni oda,ha nem lakik ott senki fizetni kell az alap dolgokat,bérlővel már fürödtem be (nem fizetett se albit,se rezsit... volt h le is lakták a lakást) és nekem kellett ujra rendbe rakni a lakást h a gyerek ingatlanának értéke ne romoljon,törvényes képviselőként ezért én felelek.


Nekem ehez már nincs idegzetem se.

2019. jún. 19. 14:38
 13/13 anonim ***** válasza:
Hosszú távra számlára tenni a pénzt ostobaság! Mire odajut, lehet, hogy egy kocsit sem tud venni belőle!
2019. jún. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!