Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A 21. században hogy lehetsége...

A 21. században hogy lehetséges az, hogy a marihuána a legtöbb országban még illegális (mikörben az alkohol legális, a drogokat meg receptre kapjuk. )?

Figyelt kérdés

Csak egy normális indokot hallanék ezzel kapcsolatban már. Mert nem, az nem normális indok, hogy az “alkohol a kultúránk része”, illetve, hogy “nem kell még egy lapáttal rátenni az alkohol káros hatásaira”. Csak jelezni szeretném, hogy az alkohol egy erősen toxikus anyag, mely könnyedén nagyon erős fizikai függőséget okoz. Gondolom nem mell elmagyaráznom, hogy túladagolása milyen tünetekkel járhat, illetve, hogy mik a szociális hátrányai a társadalomra nézve. Valljuk be, az alkohol egy kőkemény drog, ha a fizikai leépülés mértékét vizsgáljuk átlagosan, én egy csoportba sorolnám bizonyos ópiátokkal, illetve metamfetamiin származékokkal.

A marihuána nyilván nem toxikus, nem okoz mérgezést, fizikai függést max annyira okoz, mint a kávé, számos gyógyhatása ismert, boldogságérzetet, bizsergést és étvágyat idéz elő agresszivitás, hányás és szédülés helyett. A kender egyszerűen egy gyógynövény, mely eufóriát is képes okozni, ezért rekrációs célokra is lehet használni.

Csak egy okot szeretnék hallani, egy racionális okot. Természetesen fel vagyok készülve arra, hogy megkapom a “drogos libsi” jelzőt és társait, de nem igazán izgat. Én csak egy racionális magyarázatot keresek arra, hogy a jog szerint én miért vagyok bűnöző, ha elszívok egy marihuanás cigarettát egy olyan világban, ahol legálisan kapok xanaxot meg rivotrillt receptre, illetve leihatom magam a sárgaföldig és agresszív idiótaként viselkedhetek - mert ez társadalmilag is sokkal elfogadottabb.



2019. jún. 22. 18:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
azért annak örülnék, ha olyan kretének nem válaszolnak, akiknek fingjuk sincs a témáról, sem az emberi test alapvető működéséről, csak ideböfögik a nonszensz marhaságaikat. Javaslom nekik a könyveke és tanulmányokat a bors, blikk és lokál helyett.
2019. jún. 22. 21:16
 12/18 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező, szerintem neked nincs ötleted a test működéséről. Nyilván Hollandián kívűl minden ország vezetői hülyék és azért illegális a drog :D
2019. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%

Az alkohol tilalomig (szesztilalom) kell visszamennünk az USA-ban. Az akkori maffiák pl. (Al Capone) szép bevételre tettek szert a fekete piacon, csempészet.

Amikor tilalmat végül 1933. december 5-én oldották fel. (1920-tól) a maffiák ebből származó bevétele lenullázódott, bár hamísiítás vjááá vízezéssel próbálkoztak némi bevételhez jutni.


Ha Magyarországon valaki törvényileg legális lenne a mariuanna lehet az életével játszana, aki megszavazná ezt a törvényjavaslatot. Magyarországon a mariuanna a fekete piacot uraló triád a kínai maffia kezében van. Kivégzik, aki ezt az üzletüket veszélyezteti.

2019. jún. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%

#12

De butuska vagy.

Hollandiában is illegális.

Egyetlen ország van a világon ahol legális és az észak korea.

Hollandia,portugália,spanyolország,kanada,usa egyes tagálamai,belgium,és még rengeteg ország dekriminalizálta a kendert,sok ország a felsoroltakkal együtt a medicinal cannabist hozta forgalomba

2019. jún. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Levi1212 válasza:
2.Sötét van a szénbányában
2019. júl. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Éljen soká a Mariska!!!
2019. júl. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Szerintem akik sose próbálták vagy épp felelőtlenül fogyasztották, azoknak abszolút nem valid a véleményük... Én használom mértékkel és nem hiányzik amikor épp nem jutok hozzá, csak a jó oldalát tapasztalom.

Akinek meg nincs orvosi alapismerete az úgysem tudja eldönteni, hogy melyik irodalomnak hihet és a saját meggyőződését alátámasztóra hivatkozik... a drogellenes oldalakat pl rossz példaként emlegettük mindig is, mert egyértelműen propaganda, eltúlzott és fekete-fehér. (Akinek nem jött át: erősen a szakmám része a téma.)


Szerintem egyébként gazdasági oka van. Így is könnyű hozzájutni és a nem “libsik” meg keménydrogokat tolnak... nem hiszem, hogy a nagy “keresztény demokrácia” állítja meg őket. A feketepiac szépen mossa, forgatja a pénzt, ami szépen illik a korrupt rendszerbe is.

2020. máj. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#17 "Én használom mértékkel és nem hiányzik amikor épp nem jutok hozzá, csak a jó oldalát tapasztalom."

És közben azt hiszed hogy a környezeted számára is csak jó oldala van, hogy mindenki képes lenne csak mértékkel ás alkalmanként fogyasztani és nem éppen téged ölne meg az aki a legalizálás után betépve ülne a volán mögé.

Ahogy azt hiszed hogy nem okoz neked kárt és bármikor abba tudod hagyni.

Ha megkérdezed a kemény drogosok jó részét, pont ugyanúgy hinni fogják ugyanezeket.

2020. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!