Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez szabályos volt a bolt...

Ez szabályos volt a bolt részéről? Ilyet tényleg meg lehet tenni?

Figyelt kérdés

Bementem egy helyi műszaki boltba, venni akartam volna egy tv-t, kifizettem kártyával (150ezer) majd mondtam hogy nézzük már meg jó-e, mert annyi rémtörténetet hallani hogy törött a dobozban. ÉS AZ VOLT! :D

Egy pici hajszálrepedés futott végig rajta.


Más tv nem jöhetett szóba, ugyanilyen nincs raktáron.

Oké, akkor pénz vissza. De mivel kártyával fizettem, nála nincs pénz. Pénztárgépbe pedig volt kb 50ezer ft elmondása alapján mert ürítve lett nemrég. Meg kellett adnom a bankszámla számom hogy visszautalják majd. Időt nem tudott mondani, csak azt hogy törvény szerint 1 hónapjuk van. Bár próbált nyugtatgatni higy biztos csak pár nap és hétvégére már meglesz a pénzem... majd meglátjuk.


Tehát kijöttem a boltból tv és pénz nélkül.

Természetesen pénteken teszek bejelentést a fogyasztóvédelemnél, annál tovább nem várok.

De ilyet tényleg meg lehet csinálni? Nincs ez valahogy szabályozva?


2019. júl. 2. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz szabályozni azon, hogy ha egyszer nincs pénz a kasszában?
2019. júl. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az nincs szabályozva, hogy egy boltban tartani kell annyi készpénzt ami a legdrágább termék ára, hátha valaki kifizeti kártyával és mégse veszi meg akkor azonnal vissza lehessen adni.


Szerintem korrekt lehet, ha visszautalják. Mást hirtelen nem is biztos, hogy tudnak felkínálni.


Még arra tudok gondolni, hogy megvárják amíg a bank a számlájukra teszi a kártyával kifizetett pénzt - ez akár egy hétnél is több lehet attól függ hogy van megoldva - mert különben elég hülyén néz ki, ha valahogy még le tudnád tiltani a kártyás fizetést ők meg kicsengetik úgy hogy meg se kapták... pár ember ATM -nek használná a boltokat.


Azt mondom, hogy elvileg ha nincs rossz szándék senkiben ez egy megoldás. Mármint az utalás.

2019. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha kártyával fizettél, akkor az utolsó tranzakciót lehet törölni a terminálból HA nem volt utánad még egy fizető.

Amúgy a saját bankodnál tegyél bejelentést, kérj chargeback eljárást. Jelezd, hogy se pénz, se termék.

2019. júl. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De erre nincs valami olyasmi mint a 3 napon belüli cserénél hogy 3 napon belül vissza kellene kapnom a pénzem? 1 hónapig ülhetnek rajta akár?
2019. júl. 2. 16:05
 5/12 ConnectCare ***** válasza:
100%
Mivel a bolt számlájára még meg sem érkezett valószínűleg a pénz, nincs is mit visszaadni. Pénzt visszakérni csak akkor lehet, ha a bank az összeget a bolt számláján már jóváírta. Ameddig a banknál a fizetés folyamata zajlik, addig tulajdonképpen a dolog nincs is kifizetve.
2019. júl. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
nem létezik 3 napon belüli csere sem
2019. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nyilván.. de nem 1 hét, és főleg nem 1 hónap múlva fog nekik megérkezni a pénz. Nem is tudom azt az 1 hetet feljebb honnan szedték, ma már ez sokkal gyorsabb. Lehet hogy már náluk van, de holnapra meg biztosan.
2019. júl. 2. 16:09
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Még azelőtt meg kellett volna nézni a TV-t, mielőtt fizettél-
2019. júl. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem engedte, mert ha fölöslegesen kibontjuk akkor nem tudja másnak eladni.
2019. júl. 2. 16:11
 10/12 anonim ***** válasza:
banknál chargebackot kell kérned mivel nincs pénzed nincs tv-d sem.
2019. júl. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!