Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik küzdősportban számít...

Melyik küzdősportban számít leginkább a nyers fizikai erő? Le lehet győzni a technikai tudást nyers erővel?

Figyelt kérdés

2019. szept. 28. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bokszolásnál, birkózásnál elsősorban nyers testi erőre van szükség, hogy földre vidd az ellenfelet
2019. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kedves 1. és egyetlen válaszoló. Box-ban mégis mikor kell levinni a földre az ellenfelet?
2019. szept. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bokszban nyilván nem. Ott az ütésekhez kell nyers erő.
2019. szept. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Birkózás,szumó,judó de technikat nem tudod legyőzni...
2019. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Még akkor sem ha sokkal erősebb vagyok?

Ha 2x akkora erőkifejtésre vagyok képes mint a másik?

2019. szept. 29. 16:44
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az oké, hogy kétszer annyival guggolsz vagy nyomsz fekve.


De küzdelemhez specifikusabb erőkifejtés kell, robbanékony izomzat. És az csak küzdelem közben fog megerősödni rendesen.


Menj el egy akármilyen edzésre, amiben ki akarod próbálni az erődet és rájössz, hogy technika nélkül csak elpazarlod az energiát.

2019. okt. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az erő kifejtése relatív. Hol tudsz 2-szer akkora erőt kifejteni? Nagyobbat tudsz szorítani, vagy nagyobb súlyt tudsz felemelni?


Ez mind nem számít, ha valaki meg tudja azt, hogy mekkora erőt mikor és hogyan kell kifejteni hogy belecsavarjon téged a betonba. Ott nem fogsz tudni erőt kifejteni, mert ki fog játszani téged 10-ből 10-szer. Mire megragadnád, feltételezve rosszul, amiből ő ki tud bújni, abból te majd nem tudsz. Hiába vagy erősebb egy boxolónál, ha megérinteni nem fogod tudni, mert nyúlnál érte és a kezeid alatt szétcincálja az állkapcsod.

2019. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Persze hogy megvernének,ez nem kérdés

Épp ezért kérdeztem higy melyik küzdősportot válasszam amiben leginkább hasznosítani tudom az erőt

2019. okt. 2. 19:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Thai Box, Birkózás, Sambo, Judo esetleg még a BJJ-nél is számít a megfelelő erőkifejtés.
2019. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Avatar23 válasza:

Szép napot!


A kérdésem az lenne hogy önvédelmet szertnél tanúlni vagy kifejezetten harcolni akarsz megtanűlni. Vagy esetleg egy olyan komplex tudás is érdekelne amit minden téren tudsz hasznosítani az életben?

2019. okt. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!