Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha 172 cm vagyok és 64 kg...

Ha 172 cm vagyok és 64 kg megverhetek egy olyat aki olyan 180 cm 100 kg és izmos?

Figyelt kérdés

Mert lesz egy verekedés amit nem részleteznék. Nem tudom, hogy pont 100 kg a gyerek talán kevesebb, talán több. De 100 kg körűl saccolom és izmos inkább mint hájas. Én is az vagyok mert edzek 3 éve, ő is kb akkor kezdte mikor én! Na meg 3 évig wuadangoztam. Amiből még mindig tudok pár fogást. Most pedig lassan 4 éve Muhay Thai. Mind2 sportágnál bizonyítottam, nagyobb erősebb ellenfelekkel szenben is. Viszont a mostani ellenfelem, pedig boxol olyan 3 éve. Bunyóban tapasztalt és tapasztalatlan emberek is azt mondják kemény lehetek, gondolom itt is lesz mind2-ből. De elvileg a box az jobb még a thai boxnál is. Bár én sokkal hamarabb kezdtem mint ő! Illetve hogyan tudnám elérni a 70 kg-t és fennt tartani?

16/F



2019. okt. 2. 19:13
 1/9 anonim válasza:
33%
Figyelj a mozgáskoordinációdra és jó helyre üss, kb ennyi😃
2019. okt. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Örülj, ha túléled, és a fogaid mind a szádban maradnak.


Majd írj, ha levették a gipszet a kezedről!

2019. okt. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Persze. Bármikor bárki megverhet bárkit. Szóval esély mindig van. A kiló és a magasság egy utcai bunyóban mellékes. Hajrá!
2019. okt. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A box kevésbé hasznos, mint a muay thai. Viszont ne hidd azt, hogy majd szépen állóharcot fogtok folytatni, mint egy edzésen. Ha földre kerülsz és nincs előképzettséged földharcban, akkor a nagyobb gyerek könnyen elver.
2019. okt. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hát én 172 cm és 65-70 közt vagyok de már vertem meg 180-190 magas 80-95 kg os embereket, de 100kg ossal még nem volt dolgom. persze nem 2 nap tréning van mögöttem.
2019. okt. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

“A box kevesbe hasznos, mint a muay thai.”

Jaja, majd ez a gyerek all ott lecovekelve azzal a statikus lo allassal, varva hogy rughasson egy combost, mig a boxolo gyerek(ha jol kepzett) odalep es ket harmas kombinacioval agyonveri szegeny kerdezot.

2019. okt. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6. Mindössze tudod harcban nem szoktak csak ott állni :) . Elmondani el lehet azt is, hogy jaj a box az milyen már, odamegy az aikidós és kikerüli az első ütést, majd csak simán földre bukfencezteti a boxolót... Látod? Ez így bármivel működik, csak nem lesz igaz, ez elég abszurd lenne.


A mauay thai használó is tud boxolni, tehát nem hiszem, hogy egy kombináció olyan nagy gondot okozna neki, de azon kívül sokkal nagyobb a repertoárja is. A boxal az a baj, hogy a valóságban az első összeakaszkodásig tart. A meccsen odamegy a bíró és ilyenkor szétválasztja őket, szépen hátrasétálnak és folytatják tovább... ja, sok sikert. Ha már gáncshelyzet van, akkor a könyék, vagy a térd az arcba nem olyan, mint egy boxkesztyű, vagy ha elgáncsolja sem lenne nehéz a boxolót, ugyanis ő nem tanult ilyen elleni védekezést.


A lábakat pedig nem kell lebecsülni, egyrészt ha egy boxoló elkezd hajlongani az ütések előtt, könnyen lefejelhet egy térdest, vagy egy rúgást, ugyanez ha hátradől, csak akkor testre, vagy lábra. Másrészt ha a thai boxoló tartja a távolságot, akkor szépen le tudja építeni rúgásokkal, amikkel a boxoló nem fog tudni mit kezdeni. A box inkább sport, mint versenyképes harcművészet.


De, hogy ne csak üres beszéd legyen, utánajárhatsz magad is, statisztikai adat, hogy ha egy boxoló és egy thai boxoló összekerül az utóbbi nyer az esetek nagy részében. Az MMA - ban sem véletlenül a thai boxot használják állóharc alapnak, vagy a kick boxot. Azt hoszem Joe Rogan is kitért erre a témára egyszer.

2019. okt. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Avatar23 válasza:

Szép napot!


Ha igaz amit írtál magadról akkor nem is értem miért kérdezgetsz ilyeneket. Ha a speciális edzésre vágysz akkor inkább azt írd abban hátha tud valaku segíteni. Mondjuk én is tudnék tanítani elég extra dolgokat de én abszoludt nem pártolom a bunyókat.

További szép napot!

2019. okt. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A boxolo minden kuzdosportosnal jobban ut. Szerintem le fog verni teged egyetlen ko-val,ha eltalal.

Vidd le a foldre azonnal. Ott nincs kepezve,de lehet ott is jo.


Vagy faraszd le sok elugralassal. A mi edzeseinkre 60-70 kg-s sracok jarnak. Az ennel nehezebbek nem birjak sokaig. 100 kg-s volt egy baratom es alig birta a k1-et. Nagyon hamar lefulladt.



Egy boxolo ksi

2019. okt. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!