Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Muay thai-nál hátrány ha...

Muay thai-nál hátrány ha nagyon izmos (és alacsony) vagyok?

Figyelt kérdés
168 cm magas vagyok,csúcsformában 75 kg voltam,most lediétázva 70 vagyok.De szeretném felvinni a testsúlyom úgy 75-80 kg-ra.Erőemelő vagyok (hobbista,nem vagyok leigazolva sehova) most egy felhúzó versenyre készülök.De ugye heti 3x van edzésem és emellé elkezdenék valami küzdősportot.Heti 2x van muay thai edzés,kedden és csütörtökön,pont beleférne.Csak úgy látom,hogy ezek a thai boxosok mind ilyen vékony,szálkás gyerekek.Nekem meg kb.olyasmi alkatom van,mint Bolo Yeung-nak

2017. máj. 21. 17:19
 1/7 palilaci ***** válasza:
Ha nem vagy merev es van allokepesseged nem hatraltat. Naturalban nem tudsz akkora izomtomeget felszedni ami barmiben is hatraltatna. Csak ugye nagyobb az oxigenigenye. Mondjuk a thai boxhoz felesleges a nagyobb izomtomeg mert max erosebb a fogasod meg talan a rugasnal szamit egy kicsit. Szoval ezert inkabb veknyabbak es szalkasabbak a thai boxos sracok, mert nem ad annyi pluszt a tobb izomtomeg, hogy megerje meg arra is edzeni.
2017. máj. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A muay thai edzéseken összeszedsz annyi erőt ami ehhez a küzdősporthoz szükséges . A nagyobb súly lassabbá tehet vagyis nem fogsz tudni olyan gyorsan elmozogni a támadások elől ill viszonozni a " kedvességet" . Bár ez idővel ahogy fejlődsz a thai boxban javulni fog . Tehát akkora hátrányt nem nyújt a + izom csak azért nem árt fejleszteni a gyorsaságod sem .
2017. máj. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lassabb leszel és nem fogsz olyan lazán támadni-védeni. De viszont erősebb leszel.
2017. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor érdemesebb olyat választani,amiben ki tudom ezt használni?
2017. máj. 21. 21:43
 5/7 anonim ***** válasza:
A muayban is ki tudnád ha kicsit rágyúrnál a gyorsaságra is
2017. máj. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 palilaci ***** válasza:
Judo, birkozas, sambo, kempo, ju jutsu, brazil jiu jitsu. A helyedben inkabb foleg testharcolnek es keresnek melle egy alloharc stilust pl: box. Igy egyszerre leszel eros amit kitudsz hasznalni es gyors.
2017. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na és a kickbox?Én azt vettem észre,hogy a kickboxosok sokkal izmosabbak.mint a thai boxosok.Mi ennek az oka?Talán azért,mert a muay thai-osok felkeményítik a sípcsontjukat és azt használják,míg a kickboxos izomból rúg?
2017. máj. 22. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!