Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen sportra írassam be a...

Milyen sportra írassam be a lányom?

Figyelt kérdés

A 3,5 éves lányom tele van energiával. Egyenlőre még nem jöttem rá, hogy hogyan lehet kellőképpen lefárasztani, pedig 3 hónapos kora óta rendszeresen járunk babaúszásra, a kertben is szívesen játszik,stb., de ettől függetlenül mindig tele van energiával.

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen sportokat javasoltok neki? 4 lány unokatestvére van, ebből az egyik RG-zik, a másik Fitkidezik, a harmadik műkorizik, a negyedik pedig műugró. Ezek őt is érdeklik. Mindig lelkesen nézi az unokatesóit, ahogy tornáznak. Én elsősorban ilyesmi sportokra gondolok, de minden ötletet szívesen várok.



2019. okt. 21. 12:55
1 2
 1/14 anonim válasza:
78%
Szerintem vidd el minél több ilyen sportot megnézni , és majd ő kitalálja hogy melyiket szeretné. Én is így csináltam a kislányommal, RG-tol a kajakozasig és vivasig egy csomó sporttal megismertettem és a végén ő eldöntötte mit szeretne:)
2019. okt. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

olyanra ahol minél kevesebb a fegyelem és a megkötöttség


Tehát RSG kiesett és a műugró vagy vizibalett is.


BMX, foci, úszás, modern tánc ilyesmik

2019. okt. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha idáig is járt úszásra és szerette, akkor kipróbálhatnátok egy “nagyoknak” való edzést.
2019. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha van pénzed és időd akkor a lovaglást, lovastornát ajánlom. A gyerekek imádják, a friss levegő és az állatok közelsége jól lefáraszt. De az garantált, hogy te is bezuhansz az ágyba.
2019. okt. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

"olyanra ahol minél kevesebb a fegyelem és a megkötöttség"


Én is ezt javaslom.

2019. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Heti néhányszor 1-1 óra edzes nem fog lefárasztani egy 3.5 éves gyereket, ugyanis azok örökmozgók...

Olyan sportra vidd, ami erdekli, es amit szeret... Vagy semmilyenre, es gogadd el, hogy bizony neked kell a következő 5-8 évben felzárkóznod hozzá aktivításban...

3 lanyom van, tudom miről beszélek.

2019. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Vidd el balettra.
2019. okt. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb a viziugras, vagy a sportgimnasztika, a vizisport tudjuk miert egeszseges, az RSG meg meno es latvanyos.
2019. okt. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg olyat keresel, ahol lazább a fegyelem, akkor sem a vívást (bár azt sztem nem is lehet ilyen kicsi korban elkezdeni), sem a lovaglást, sem a balettet nem javaslom. A lovak körül mindig van veszélyforrás, nem lehet hangosan kiabálni, rohangálni és muszáj pontosan azt csinálni, amit az oktató mond, különben a lónak és a gyereknek is baja lehet. Én is lovagoltam évekig és nagyon zavaró (meg balesetveszélyes) volt, mikor a túl izgága gyerekek össze-vissza futkostak pl a lovak hátsó lábai mögött. Csak akkor ajánlom, ha a gyerek tényleg megfelelően fegyelmezhető, és megérti már, hogy pacik nem játékszerek, finoman kell velük bánni és vigyázni.

Ami meg a balettet illeti, ott a szigor, a fegyelem elvárt, még ha 3-4 évesen kevésbé is, 6 éves korban már keményen. Egy izgága kislánynak nem biztos, hogy tetszeni fog az ottani légkör.

A labdajátékokkal, úszással sztem is jobban járna, persze itt sem lehet akármit csinálni, de sokkal lazább a hangulat, mint egy balett vagy RSG edzésen. Ha meg az úszást élvezi, kipróbálhatja majd a műugrást is.

2019. okt. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Miért jobb, ha kevesebb a fegyelem?
2019. okt. 22. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!