Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek Kyokushin + Box...

Szerintetek Kyokushin + Box vagy Muay Thai?

Figyelt kérdés

A Kyokushin az iskolaidő alatt elérhető, így a nyári szünetben helyettesíthetném boxal (ami elvileg hasznos is a fejütés nélküli sparringek miatt) vagy adott mellette a Muay Thai ami egész évben "üzemel". Mit gondoltok, melyiket lenne érdemesebb választani? A későbbiekben majd kizárólag AMATŐR K-1 szabályrendszerű küzdelmeken vennék részt ha lesz rá lehetőségem.


Próbaedzésen voltam mind a 3 helyen. Megmondom őszintén tetszik mindegyik eddig. Nem tudok dönteni a két elképzelés közül.


24/f



2019. nov. 22. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
Sambo
2019. nov. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az nincs a környéken, csak ezek és Wing Tsun (ami nem érdekel)
2019. nov. 23. 08:54
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Boksz vagy muay thai

A karate nem a legjobb választás.Rengeteget katáznak,ami elveszi az időt a tényleges edzéstől.Plusz a kyosok nem ütnek fejre,az meg nagy hátrány.

Persze lehet jó a kyokushin de szerintem célravezetőbb a másik 2

2019. nov. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy nincs fejütés, az baromság. Van. Ütés és rúgás is. Kata az dojo függő, hogy mennyi van. Én nekem nem voltak a kedvenceim, de szerencsére nem is volt sokszor, néha már hiányoltam is. Sparringnál is volt fejütés (+rúgás), igaz csak jelző szándékkal, hogy védeni kell a fejet. De ez így normális, box(vagy bármilyen) edzésen sem az a cél, hogy az edzőtársnak szétverjük a fejét.


Én azt ajánlom, hogy próbáld ki mindhármat és úgy döntsd el (1 hónapot azért járnék mindegyikből, nem 1 edzés alapján döntenék, mert sokszor változatosak).

Ha önvédelem a cél, akkor a box a legjobb döntés, mert viszonylag gyorsan fejlődsz. Ha ez csak másodlagos, akkor bármelyik jó (a többi is jó önvédelemre, de egy hatcművészetben több idő kell ahhoz, hogy olyan szinten legyél, hogy rendesen meg is tudd védeni magadat élesben) .


Sok sikert az edzésben!

2019. nov. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2019. nov. 24. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!