Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Kyokushin Karate az jó...

A Kyokushin Karate az jó küzdősport?

Figyelt kérdés
Elszeretnék menni valami küzdősportra mert 171 cm vagyok és 63 kg! Edzek mellé már 7 hónapja! De verekedésileg is szeretnék fejlődni bár alapból nem verekszek rosszúl, de szeretnék igazán jól! És ezek közül lehet választani mert kisvárosba lakok: Taekwondo,Judo,Win Tsun , Chun Kung Fu, Kyokushin Karate ! Haverjaim azt mondják a kyokushin a legjobb küzdősport a városba! Szerintetek?

2019. márc. 1. 13:42
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Miket tanítana meg nekem? Ezek közűl csak a taekwondot tudom , hogy 85% rugás. Amik ütések vannak benne azok bénák... A többit nem tudom.
2019. márc. 1. 13:44
 2/25 A kérdező kommentje:
16/F
2019. márc. 1. 13:44
 3/25 A kérdező kommentje:
És Wing Tsun nincs csak Wing Chun Kung Fu a városba!
2019. márc. 1. 14:38
 4/25 anonim ***** válasza:
38%
Jó.
2019. márc. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%
Sztem ha lehetőséged van, akkor Thai-box, vagy Kickbox legyen! Ami van nálatok!
2019. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
40%
Jaaa. Most látom a választékot. Akkor Taekwondo legyen. Sztem...
2019. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a taekwondot, hallgass a haverjaidra meg rám és próbáld ki a kyot!
2019. márc. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
43%
Nem jó, nincs benne fejütés, legtöbbször sparring és zsákolás sem, csak nyomatják orrba-szájba a katákat és a japán vezényszavakra történő szögletes, természetellenes mozgássorozatokat, a Tetris játék figuráira emlékeztető kéztartásokkal és mély, használhatatlan alapállásokkal. Ki lehet persze fogni jó edzést, ahol kevesebb a tradíció és több a gyakorlatias oktatás.
2019. márc. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Fejütés nincs, de rúgás igen full kontaktal. Nincs sparring? Hát akkor én nem tudom hol edzek tizeniksz éve, de nincs edzés bunyó nélkül. Igen, edzésen is full kontaktban.


Szóval ne beszélj zöldségeket, látszik életedben nem jártál kyo edzés közelében se kedves #8

2019. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%

Úgy általánosságban a karate sem ütni , sem rúgni nem tud . Aláírom hogy a kyo eléggé versenycentrikus lett így azért helyet talált magának benne a sparring ( erről lentebb részletesebben is ) . NA DE ez édeskevés mivel stílusidegen technikák ellen kb esélye nincs ( nemcsak a kyo karatéra igaz ez ) .


Mi is volt ? Ja igen alapállások . Kiba , zenkutsu , shiko ... ... ... Az izületgyilkolás művészei


Említsünk meg pár ütést és egyéb technikát . Oi Tsuki : Rövid távú és viszonylag gyengécskére sikeredett egyenes ütés . Gyaku : Ugyanez csak hátsó kézzel


Rúgások : Mawashi . A roundhouse kick-hez képest egy béna tréfa . Semmi csípő , semmi lendület ( Tsukiknál dettó , tehát zéró belefordulás ) .


Küzdőtáv : "Pár centi" van a két fél között , ami mit okoz ? Hát csupán annyit hogy érdemleges támadást lehetetlen indítani ( sőt nem hogy erőset de még normálisat sem ) .


Sparring : Pont ennek az ergya távnak köszönhetően inkább semi contact szerű lesz az egész . Ugyan könyörgöm mi az hogy csupasz kézzel nem bírják egymást K.O-zni a felek . Míg küzdősportoló kollégáik erre még kesztyűben is képesek ?


Kérdező , ha egy normális stílust akarsz akkor taekwondo-zz , de csak akkor ha ITF ( autentikus , eredeti ) . A tkd 70%-a lábtechnika , tehát bátran állíthatjuk hogy a rúgások mesterei ( a savate és wudang is fenomenálisan rúg ) . 30 % kéztechnika . A tkd-ben találhatóak még az önvédelem terén is hasznosítható fogások , bontások etc etc etc . Vagyis ezzel járnál a legjobban . Nehezebb is benne előrejutni mint japán társában , de hidd el épp ezért minőségibb tudást kapsz majd .

2019. márc. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!