Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » (Testépítésnél) Edzés előtt...

(Testépítésnél) Edzés előtt után melyik a legjobb étel?

Figyelt kérdés
És valami jó étrendet tudtok írni kezdő testépítéshez? Étrend-kiegészítők nélkül. Néztem a neten is de ott nem voltak olyan jók. (néztem Body Builder oldalon is is )És edzés előtt vagy után kardiozzak? Köszi a segítséget előre is.
2010. júl. 20. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Súly? Magasság? Mióta edzel? Mi a célod ezzel az egésszel? Étel allergia? Különösebben amúgy nem érdekel.. Body.builder.hu-n le van írva, hogyan kell egy étrendet összeállítani... ott szépen kiszámolod mennyi CH-re és fehérjére van szükséged és a kalóriatáblázatba szépen nekiállsz keresgélni, hogy mi, miből, mennyit tartalmaz és szépen számolgatsz... 1-2 óra alatt egy kezdő is megcsinálja... Ha lusta vagy semmire sem fogod vinni az életben sem nem hogy a testépítésben... Egyébként egyén függő... van egy átlag emberre beállított étrended az sem biztos, hogy neked jó lesz... ha nagyon zsírosodsz sok a CH ha meg nem nősz, akkor kevés...
2010. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is járok testépítésre, de az étrendemen nem változtattam: mindent megeszek. A fehér husokból többet, a vörösből kevesebbet, 4 tojást sütök 1 adagra, zöldség, gyümölcs az alap. Étrend-kiegészítőt egyáltalán nem szedek. Mondjuk ez egyéni vélemény: edzés előtt 1 órával szoktam reggelire tükörtojást, vagy tojás rántottát enni. Edzés után meg megiszok egy bögre rendes házi tejet. A nap többi részében ugyan úgy eszek ahogy szoktam. 60 kilóról indultam, most vagyok ( 3 év alatt, de a nyári szünet meg egy térd műtét ( nem az edzés miatt lett műtve) miatt voltak fél éves kihagyások) 65 kiló, és a 70en 4szer segítség nélkül kimegy, és már a 80nnal barátkozok fekve nyomásban, és alig látszik meg rajtam. Szálkásabb vagyok, mint izmos, de nekem jó így.

Én edzés után csak 10 perc kardiót csinálok, levezetés képpen. Hogy ha meg rendesen kardiózok, akkor az háromnegyed max 1 óra szokott lenni, de az intenzíven.

Ami meg a legfontosabb: ha tényleg elkezded, akkor csináld rendesen. Fejben dől el, hogy most mit is akarsz.

2010. júl. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 clint ***** válasza:

edzés előtt kb másfél-egy órával rizs vagy krumplialapu ételt eszek. A lényeg a sok szénhidrát.

Edzés után gyorsfelszívódásu pretein és szölőcukor, kb 45 perccel később rizs csirkemell. Néha rizs és tojás.

2010. júl. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!