Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Nyárra készülök az első Thai...

Nyárra készülök az első Thai box meccsemre, az edzőmmel az anyagiakról nem beszéltünk még de ha már profi szinten fogom tolni mennyi fizura számíthatok? Többi lent.

Figyelt kérdés
(egyetemre szeretnék járni,nem ebből akarok megélni, de sokat beszélt már velem a tehetségről meg a szorgalomról, és magamon is észre vettem,hogy nagyon gyorsan tanulok, októberben kezdtem és azon a szinten vagyok mint egy csapattársam aki másfél éve űzi)
2020. jan. 15. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Te valami roppant nagy álomvilágban élsz.

Először is, ahhoz hogy egyáltalán egy profi muay thai szervezet szóba álljon veled, MINIMUM többszörös AMATŐR európa-bajnoki és világbajnoki dobogós helyezettel kell rendelkezned. A jelenlegi tudásoddal Te egy országos thai box versenyen is elvérzel.

És nem, nem vagy azon a szinten mint a csapattársad aki másfél éve űzi ezt a sportot. Neki mindenképpen nagyobb a rutinja és tapasztalata mint Neked. Te kb. 4 hónapja thai boxolsz, magyarul az alapszinten belül az alapszintet sem tudod. Nem annyiból áll a muay thai, hogy tudsz combost rúgni, meg párat térdelni. Még Thaiföldön a thai box szülőhazájában, is ÉVEK mire egy thaiföldi emberke eljut a profi szintre. Arról nem is beszélve, hogy nincs valami sok professzionális muay thai szervezet (WMC, WMTA, WPMF) világszinten sem.

De mondom, amatőrben kell először nagyot alkotni. Utána ki kell utaznod Thaiföldre (gondolom kitűnően beszéled az angol ÉS a thai nyelvet. Nem elég csak az egyiket), ott kint élni, és edzeni. FELTÉVE HA az adott muay thai iskola befogad! (Megjegyzem, legtöbbször utálják a fehér embereket).

K1-el érdemesebb lenne próbálkozni. Full kontakt, low-kic kick-box szabályrendszerben könnyebb versenyezni, többször is vannak efféle versenyek rendezve, amatőrben. Hollandiában pedig könnyebb találni egy K1-es istállót, jó edzővel. Onnan kicsivel könnyebb profivá válni. Arról nem is beszélve, hogy a profi K1, jócskán többet is fizet, mint a profi muay thai. Nem véletlenül sok thaiföldi bunyós, váltott thai boxról K1-re. Mondjuk ha k1-ezni szeretnél oda nem ártana az sem, ha muay thai mellett ökölvívás edzésekre is járnál.


(Egy tag, 7 éves muay thai és 4 éves boksz múlttal).

2020. jan. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Első! Nem is gondoltam, hogy Hollandia ennyire jó k1 ügyben, bár ismertem eddig is nieky holzkent, Apa kint él, majd meg érdeklődöm a dolgot valószínű😉
2020. jan. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!