Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin karate, vagy japán...

Kyokushin karate, vagy japán ju-jitsut ajánlanátok inkább?

Figyelt kérdés

Melyikben van több sparing, maga a technikák elsajátítása miatt? A ju-jitsuban mennyire vesznek ütést-rúgást?

Köszönöm előre is


2020. ápr. 5. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Egyik sem hatékony
2020. ápr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oké, akkor most esetleg a kérdésemre is válaszolnál? :D
2020. ápr. 5. 10:01
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Jiu-jitsu.
2020. ápr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem meg egyik sem jobb a másiknál. Kinek mi. Próbáld ki mindkettőt pár hónapig és majd úgy döntsd el. Én kyokushint ,,űztem" 7 évig és szerintem jó volt.

A sparring és egyebek pedig leginkább oktatótól függ. Valahol sokszor csinálják, valahol meg alig.

2020. ápr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
A kérdésre a válasz, hogy mind a kettő vicc kategória.
2020. ápr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És körülbelül milyen árakra lehet számítani? Egyszer már telefonáltam a helyi dojoba, de a díjat elfelejtettem megkérdezni.
2020. ápr. 5. 12:47
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 39%-os, igazán értékelhető "véleményeket" sikerült idefirkálnod.
2020. ápr. 5. 15:21
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon én a japán jitsu-t választanám, minőségibb oktatásban részesülnél. Gondolom van fogalmad az általad felsorolt harcművészetekről ( nagyjából képben vagy ).


A kyo elment versenyport irányba, így van benne sparring, de mivel a versenyen nem szabad fejre ütni, így ezt az edzésen sem fogják erőltetni. A jitsu viszont komplex harcművészet, jobb oktatással mint fentebb írtam. Benne is található ütés-rúgás, akárcsak a karatéban.


A legjobb volna, ha az edzőkkel tudnál erről beszélni, pontosabb infókkal tudnának szolgálni. Illetve ahogy a 4/7-es kommentelő ( 82% , ma 10:16 ) írta, még jobb ha a saját bőrödön tapasztalod meg melyik jön be leginkább.

2020. ápr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Egyik sem ér egy kalap bélsárt sem. A karate (mindegy, hogy melyik irányzata) egy japán nyelvtanfolyammal felspékelt aerobik. Megtanulsz ötig számolni japánul, miközben ordibálva kalimpálsz a levegőbe. 10 évig becsületesen eljársz edzeni, befizeted a havi díjakat, "levizsgázol" ami abból áll, hogy kalimpálsz a levegőbe, eljárva egy táncot. Mert a karate formagyakorlatok, a kata-k kb. azok is. Aztán eljutsz a fekete övig. Van annyi fekete öves, mint égen a csillag, mindegyiket beborítja az asztalok közé akármelyik tróger munkásember egy szimpla parasztlengővel.

Sparring: A kumitének csúfolt sparring, köszönő viszonyba sincs az igazi sparringgal. Pipiskedő cicabunyó. A kyokushinosok nem ütnek fejre, az már nem full contact, hiába mondják ők annak. NEM AZ. A kyosok testen nem tudják egymást kiütni csupasz ököllel. Lemennek boksz/kickbox/muay thai edzésre, és a 2-3 éve bokszoló/thai bokszoló emberkék 12 unciás bokszkesztyűvel kiütik testen a barna öves és 1-2 danos karatésokat. Ez száraz TÉNY, és nem az én véleményem. Hanem sok ember tapasztalata. Rengeteg karatés van thai box edzésen, fordítva viszont nincsenek. Ez sem véletlen.


Japán ju-jitsu: Van benne minden, de még sincs benne semmi sem. Soha nem fogsz úgy dobni, mint egy judós, úgy földharcolni, mint egy BJJ-s, úgy ütni-rúgni, mint egy mezei kickboxoló. Mindent tanulsz ott de semmihez sem fogsz érteni. Az ilyen "kicsavarom a kést az ellenfél kezéből"- típusú technikák, ugyanolyan kamubűvészkedős vackok, mint a krav maga. 13 éves roma gyerek szarrá késeli a több danos jutsu mestert úgy, hogy öröm nézni. Hozzánk is jöttek le BJJ edzésre japán jitsusok. 1 danosokat is összecsomagolták földharcban a fehér öves bjj-sek. Egy nulla.


Mondom én ezt, úgy hogy 5 évet kyoztam. Azóta thai box és BJJ. Ezeken megtanulsz bunyózni. A karate az lócitrom, de a japán jujutsu is.


Tanulj rendes küzdősportokat: ökölvívás, birkózás, judo, teakwondo, kickbox, muay thai, savate, sambo, brazil jiu-jitsu.

Ezek érnek valamit.

2020. ápr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

A kyokushint én is 5 évig csináltam, az előttem szóló 60%-os válaszolóval mindenben egyetértek a karate kapcsán. Savate edzésen a danos kyosokat mi is organikus homokzsáknak használtuk őket. Tízből tizenkétszer bekapták a fejre mért ütéseket. Még az olyan karatésok ahol van fejre ütés, ők még azért némelykor tudtak védeni vagy elhajolni egy fejre célzott ütés elől, de a kyosok azok katasztrófa. :)


A japán ju-jitsut nem ismerem, mert ilyen edzésre nem jártam konkrétan. Viszont ninjutsura igen. A ninjutsu és a ju-jitsu technikák 99%-ban ugyanazok. És tényleg semmit sem ér.


Kérdező, ha rám hallgatsz.. inkább űzz a fentebb említett sportok közül valamelyiket. Érdemes ökölvívással kezdeni.

2020. ápr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!