Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Most nagyon rossz világ jön...

Most nagyon rossz világ jön az ilyen edzőknek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy "ilyen" edzőknek, hogy aki csk az edzésből él.


A városban van több karate klub, az edzők ezeket délután és este tartják, ez csak másodállás neki, mert a többségnek van főállása, tehát az hogy edzéseket tart, az nem a "meggazdagodás" miatt csinálja csak pluszpénz.


Ahová én járom edzésre karate klub, ott viszont az edző csak ebből él, nincs főállása, munkahalye, ez az egy pénzkeresete van, hogy délután és este edzést tart, és akik edzésre járnak azok amit fizetnek abból él. Meg tud élni szerintem, mert négy csoportja van. Ovis, kis iskolás, nagyok-felnőtt egyben és szenior, minden csoportban vannak 15-20-an és jó pénz jön össze neki. Tehát csak ez a munkája.


Most kijött egy rendelet, hogy a koronabetegség miatt nem tarthatnak semmilyen sportedzést az edzők, klubbok bizonytalan ideig. Ez lehet fél év is. Úgyhogy a mi edzőnk sem tart edzést, facebookon mindenkinek üzent, hogy fel kell függeszteni az edzéseket.


Namost, ha hónapokig nem lesz edzés, akkor mi nem járun edzésre és így nem fizetünk, neki nem lesz pénze.


Szerintetet a mi edzőnk, meg akinek még nincs főállása és csak edzés tartásból él azoknak most rossz világ jön?


Ismerek másik olyan edzőt is aki csak edzésből él, elvált, egyedűl lakik és ráadásul albérletben.


Most mi lesz az ilyen edzőkkel?


Nagyon sajnálom őket.

Én is szívesebben mennék ma is edzeni de nincs.



2020. márc. 18. 16:13
 1/4 Flagstaff ***** válasza:
100%

Annyit tehettek értük, hogy fizettek neki ugyanúgy, mintha lennének edzések, és később, amikor rendbejön az élet, valahogy "visszatörleszti" felétek. Közben tarthat online edzéseket, bár nem tudom, ez mennyire lehetséges ebben a sportágban.

Szervezd meg, beszélj a sporttársakkal, segítsetek neki. Hálás lesz.

2020. márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bennem is az merült fel, hogy esetleg ha streamelne gyakorlatokat, az megoldható-e a sportágadban. Remélem, tartaléka van azért valamennyi.
2020. márc. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, az ilyen sportklubok anyagi csődbe fognak menni. Nem tudják megoldani az edzést, emiatt pénzt se fognak termelni. Streamelés se nagyon megoldható, mert a legtöbb helyen pocsék a net hozzá. Sok helyen még mindig 1 mega alatt van a feltöltési sebesség, ami nagyon kevés a streameléshez. Meg azzal is csak alap edzéseket tudják megoldani. Karatenál maradva csak a katákat tudnák gyakorolni vele.

Ráadásul ez még hónapokig el fog tartani, mivel még most jön csak a járvány csúcspontja, mert egy csomóan nem rég szöktek haza külföldről. Főleg fertőzött területekről, így valószínűleg hozták magukkal is a vírust.

2020. márc. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon becsülendő, hogy léteznek ilyen emberek, mint Te kérdező aki a szorult helyzetbe kerülő embertársára azonnal gondol, hogy segíthessen.

Remélem, azóta sikerült visszatérnetek a rendszeres edzéshez, és az edződdel tudjátok folytatni a közös munkát. Remeke edző lehet, ha ilyen gondolkodású tanítványa van! 🙂

Jó edzést, eredményes sportolást!

Osu

2020. júl. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!