Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Gyúrni akarok, de bonyolult a...

Gyúrni akarok, de bonyolult a gerincem miatt. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Egy éve diagnosztizálta nálam az orvosom, hogy egy gerincbetegségem van, ami miatt a gerincoszlop függőleges terhelését nem árt kerülnöm.

Szerettem volna már régebben is konditerembe járni. A doki viszont azt mondta, hogy nem ajánlatos.

Egy 20 éves fiú vagyok, 185 centi magas, és 72 kiló. Tehát vékony.

A dokit kérdeztem, hogy tudnék gyúrni, de ő azt mondta, hogy kerüljem a súlyzós edzést, csak saját testsúlyomat használjam. Ehhez olyan gyakorlatokat tudok mint a fekvőtámasz, felülés, húzódzkodás. Ezeket csinálom is rendszeresen. Izmosodtam és erősödtem is ""sokat"", mert jóval vékonyabb voltam. De a problémám éppen ide kapcsolódik, hogy nem tudok és ismerek elég gyakorlatot ehhez az edzési módhoz.

Nekem nem a méret a fontos, nem akarok sokat izmosodni, csak ilyen testet szeretnék:

[link]


Két kérdésem lenne:

1, Ezt a testet ilyen edzési móddal (tehát konditerem és súlyzók nélkül) el lehet e érnem?

2, Milyen gyakorlatok vannak, van-e edzésterv ilyen esetekre? Olyan gyakorlatokra lenne szükségem amik a vállat, mellet, hátat, hasat, kart (tri és bi) erősítik.

Expander, fekvőtámasz, felülés, húzódzkodás, különböző hasgyakorlatok. Ennyit ismerek csak.


Köszönöm előre is!


2010. júl. 27. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

A képen lévő srácnak nem tudom a magasságát,de olyan 180 ceninek és 70-72 kilóra saccolom.Nincs rajta sok izom,viszont a testzsírszázaléka nagyon alacsony 7-8% körüli kb.Mérd meg te is a magadét,és hasonlítsd.

Vállra elég nehéz igy edzeni,de oldalemelést csinálhatsz kis súlyal,oldalra,előre.A hátsó vállhoz hasonfekszel a padon és úgy emeled,kimarad a gerinc.

Mellre csinállhatod az összes fajta fekvenyomást,arra figyelj,hogy a hátad végig legyen a padon ne homoríts,mert úgy feszűl a gerinc.A legegyszerűbb,ha felrakod a lábad a padra.Tárogatás.

Hátra a húzóckodás és döntött törzsű evezés padon,hasonfekve.

Bicepszre a scott pad

Tricepszre a fekve végzett gyakorlat rúddal.

Alkar csuklóbehúzás.

Lábra,lábnyújtás,lábhajlítás fekve,ülve vádli

A derék hasi övre meg ezek.

[link]

De járhatnál mellette gyógytornára is.

2010. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Kihagytam a tolóckodást.
2010. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor fekve szinte mindent csinálhatsz. Fekvenyomás, tárogatás, koncentrált bicepsz, emellett edzhetsz lábra, hasra, stb... Van így is lehetőséged:) Én pl ma kéz nélkül edzettem, mert eltörtem, az jóval nehezebb, de így is sikerült 1,5 órát eltöltenem a kondiban:D
2010. júl. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem is kell többet ismerni.


fekvőtámasz: egy csomó variációja létezik, pl egykezes fekvő, egykéz-egyláb.


húzódkodás: szűken, szélesen, madárfogással, egyik kézhez, másik kézhez, egy kézzel.


guggolás: sima guggolás , ugró guggolás, egylábas guggolás (pistol), de ide vehető a kitörés is.


ezekhez képest a hasgyakorlatok csak kiegészítő gyakorlatok. a fekvőtámasz iszonyat jól edzi a hasat (főleg az egyláb-egykéz), mert a törzsizmok feszítése nélkül lehetetlen megcsinálni.


A témában egyébként jelent meg könyv is, ajánlom Pavel Tsatsouline meztelen harcos c könyvét. Vagy ha jól megy az angol, akkor Paul Wade: convict conditioning c könyvét. Állítólag nemsokára megjelenik magyarul is, tuti valami ilyesmi címe lesz: edzésre Ítélve. A szerzőt állítólag lesittelték amerikában vmiért, és a börtönökben alkalmazott edzésmódszereket írta le, amelyek szintén saját testsúly alkalmazásáról szól.

2010. júl. 30. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sztem a fekvenyomás lenne neked a tökéletes módszer.
2010. júl. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!