Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Olimpia taekwondo mennyire...

Olimpia taekwondo mennyire sérülésveszélyes? Érdemes még elkezdenem? 25/N

Figyelt kérdés

Elég nyitott az a fejvédő, és a legnagyobb veszélynek az arc van kitéve. Nagyon ügyesen mozognak, szívesen megtanulnám, de nem szeretném ha baja lenne az arcomnak.


Pro:Állóképességben, hajlékonyságban nem szenvedek hiányt, egészen kicsi korom óta sportolok, kezdetben ritmikus gimnasztikáztam, majd BJJ, és küzdősport edzéseken is megfordultam már, de az nem tetszett mert a bumszli bokszkesztyű engem álmosít, ellentétben a kisebb változattal amit az olimpia taekwondón látni.


Con:30 év felett már annyira nem éltetne a versenyzés, így viszonylag kevés az idő.



2020. júl. 16. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Nyugodtan menjél. Annyi, hogy ne az olimpiai WTF-re menj, mert az vicc, főleg ha nem versenyezni akarsz. Inkább akkor a rendes ITF-re.
2020. júl. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak ez van a városomban.
2020. júl. 19. 06:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csak annyit tudok hozzá fűzni, hogy sok sikert és jó edzést.

A Taekwondo ,,hibáit" te próbáld javítani. Sokat üss, hogy kézzel is jó legyél és ne lógasd a kezedet lent a combodnál kb ahogy a Taekwondosok szokták, mert a fejüket nem védik ez álltal egy ütéstől.

2020. júl. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Az olimpiai tékvándó nagyon gyengusz...
2020. júl. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Taekwondo elég gyenge sport. Muay thaiozz inkább
2022. szept. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!