Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing Tsun vagy Taekwondo?

Wing Tsun vagy Taekwondo?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb küzdősport, ha egy kisvárosban laksz és escrimán meg aikidon kívűl ezek a választásaid?! Aikido nem nagyon tetszik, escrima csak önvédelmet ad. Nincs ütés,rugás,főldharc,stb ha van is az nem kicsit light-os. Úgy halottam a 2 közűl a wing tsun, keményebb. Mert egy korábbi kérdésben meg válaszólták, hogy leverne Ip Man akár 3, 95 -100 kg-s körüli rögbist is, meg szerintem legalább 2, 140 kg-s testépítő sem jelentett volna neki gondot. Pedig ő csak 50 kg-s volt kb ha jól tudom. És láttam már videókat róla ahol elég keményen nyomják. Taekwondo sem lehet rossz, de abba kevés az ütés meg talán a harc stílusa sem olyan jó. Továbbá én sem vagyok annyira nagy darab 66 kg vagyok, izmos 1,5 éve megy saját testsúlyos edzés csak 180,5 cm magas vagyok. Bár eléggé erős vagyok, és az a másfél év edzés is sokat számít és nyomatom neki még tovább!

18/F



2019. júl. 9. 21:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Van olyan küzdősport is, hogy Wing Tzun. Az jó?
2019. júl. 9. 23:05
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

TKD.

A wing tsun az bohócoknak való.

2019. júl. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tényleg mert mi a baj a kung fu-val. Amikor ip man is kemény volt?
2019. júl. 10. 13:27
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Akkor menj wing tsunozni. Ennyi erővel miért kérdezed?
2019. júl. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked az tetszik arra menj. Az is egy sport ami tesz az egészségedért. Most, hogy Ip Man ne hozzá hasonlítsd magad vagy minket magyarokat. Más testfelépítés, táplálkozás más vallás, más hozzáállás az élethez. És hát ilyen kivételes harcosok ritkán vannak minden stílusban. De ez nem 2 évi munka ez volt az élete.

Most ne hidd, hogy úgy mint a filmekben elversz 10 embert. Max kettőt ha szemből támad becsületesen és nem használ gázsprayt mondjuk. Ez a gond. A becsület hiánya. Ha bunyó van nem az fog rád támadni aki beszólt hanem a csürhéjével megy. Mikor 100 éve mondjuk ilyen volt, hogy megsértették a becsületes 1 VS 1 álltak ki. És becsületesen küzdöttek.

2019. júl. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És a wing tzun is rossz?
2019. júl. 10. 15:55
 7/12 A kérdező kommentje:
Vagy a wing txun?
2019. júl. 10. 16:10
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Illetve amit elfelejtettem hozzá tenni, hogy hazánkban a karatés és a kínai kungfukat rosszul oktatják. Bohócok, kóklerek. Max a saját árnyéka ellen mert kiállni, de attól is kikapott. Nagyon kevés itthon a jó mester ezekből. És ezzel magam ellen beszélek, mert karatézok de az én mesterem a kivételek közé tartozik. Nem a stílus rossz. Kevés a jó edző. Ha pesti lennél mondanám a Savatot vagy a Muay-thait a Regym klubban.
2019. júl. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Hallod, ez most komoly kérdés? :D Kezdjük ott, Wing Tsun soha nem lesz küzdősport.


Mi az, hogy Ip Man leverne akár x embert. Igen, neki lehet akkora tudása volt, de a Taekwondo stílusban is lehet említeni legalább akkora harcosokat. Ez nem a stíluson múlik, hanem az emberen és a hozzáállásán.


Kungfu-t, és Karatét ahogy előttem említették 90%-ban szarul oktatják. Kell lennie kb 5-10 év harcművészet/küzdősport tapasztalatodnak, hogy ezt meg tudd ítélni, és persze hogy ne nyalj be ilyen fszságokat mint amit ki is írtál.



A Wing Tsun alatt meg szerintem Leung Ting rendszerét értetted, amit messzire kerülj el, ott aztán nehéz rendes tanárt/mestert találni, főleg hogy sok köztük a kókler. (Hidd el, 10 év Wing Chun tapasztalat beszél belőlem)

Mivel tapasztalatlan vagy, ezért ne ezt válaszd. Inkább Taekwondo, arra későbbiekben jobban tudsz építeni akár Box-ot, Muay Thai-t, amit a legtöbb esetben viszont jól oktatnak! Mivel magas vagy viszonylag, jól tudsz majd rúgni és távol tartani a támadóidat, illetve az ellenfeleid.

2019. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Thunderfairy ***** válasza:
Pont itt irtad a kérdésedben hogy az Escrima önvédelmet add. Pont ez kell neked is ha jól veszem ki a kérdésből. Tehát logikus lenne Escrimára menni.
2019. júl. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!