Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing Tsunozom, és kihívott...

Wing Tsunozom, és kihívott sparringra egy boxoló. Kicsit félek, hogy kivédi a láncütést... Szerintetek?

Figyelt kérdés

2020. júl. 20. 21:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
95%
Hagyd már ezt a chi marhaságot, a chi az légzést jelent. A lélegzetet irányítod az öklödbe? Kezdem azt gondolni, hogy ez az egész kérdés csak kamu.
2020. júl. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:

"14-es! Igen, mindegy, hogy Mazda, vagy Bmw, az számít, hogy mekkora teljesítményű, hogy van tuningolva, ki vezeti."


Na, látod, hogy érted te a lényeget! :) Harci stílusoknál viszont nem a teljesítményt és tuningot nézzük, hanem a stílus által oktatott technikák minőségét, hogy mivel ruház fel. Feljebb az egyik válaszoló kielemezte szépen, hogy a wing tsun ütései semmi kárt nem okoznak. Gyors, de senkit nem érdekel, mert 0 a damage. Ergó többet ér egy boxolós egyenes, mert az seggre tud ültetni, ha betalál. Ezen kívül a wt állása, testtartása teljesen rossz, semmijüket nem védik, lábmunka nulla, tehát nem tudsz dominálni a boxoló felett, hiszen ő mozog jobban, ő a gyorsabb. Ha akar, otthagy, ha akar bemegy és megcsap, majd kimegy. Stb, stb.


Vannak stílusok, mely esetben igazad van, hogy az emberen múlik, de azok ugyanabban a kategóriában vannak. Például vannak ám jó kung-fu stílusok is, képzeld el. A wudang például simán van a savate szintjén, de persze mégsincs, mert ürülék az oktatása, de az már nem a stílus hibája. Ha a wudangot úgy oktatnák, ahogy kéne, akkor ugyanolyan esélyei lennének a savate ellen, mint a savatésnak ellene. Az emberen múlna. Miért? Mert a wudang és egyéb wudang stílusok jól mozognak, jól rúgnak és nem mesteri ütők, de jól ütnek azért. Jó a védelmük is, lábmunkájuk. Ez esetben valóban nem lehet stílus alapján jósolni. De ilyen karaték meg wing stílusok semmire nem jók. Egymás ellen tudnak bohóckodni ott a Zs kategóriában, de annyi. Jön a kőműves Józsi bácsi és mindkettőt egy parasztlengővel leveri, aztán lehet nézni. Mert rossz példa volt, hogy egy 20 éves karatés elver egy kezdő boxolót, mert a 20 éves karatés az átlag ember parasztlengőjét megeszi. Ha meg már boxolónak nevezed az illetőt, mégha kezdő is, már legalább 3, de inkább 5 éve nyomja. Azt meg nem kell félteni, úgy elverne 10 karatést is, mint ahogy Ip Man tette a filmben.


Szóval összegezve: részben igazad van, ugyanabban a kategóriában lévő stílusoknál az ember számít, hiszen azon stílusok technikailag nem feltétlenül jobbak, mint a másik. De a wing tsun vs box az Zs kategória vs A kategória. Hát nincs miről beszélni. :D Mintha első világháborús repülőgépet hasonlítanál mai repülőhöz. :D Itt a boxoló lehet fél szemre vak is és lehet félkezű, törött nagylábujjal a bal lábán, gipszben, akkor is jobb esélyei vannak. :D

2020. júl. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
100%

" Kezdem azt gondolni, hogy ez az egész kérdés csak kamu."


Az is. Én ezért nem is a kérdezővel tárgyalok, hanem az egyik kommentelővel, akinek legalább van agya. :D De viccen kívül, ne etessétek ezt a trollt. Az elején még elhittem, hogy komolyan gondolja, mert ex WT-sként én is ilyen kis topa voltam, hogy finoman fogalmazzak, de azért ennyire nem. Szóval túltolta kicsit, így lebukott.


De nem volt rossz, kérdező, nem volt rossz! :)

2020. júl. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
Ha a wt-t elemző kommentelőre gondolsz az én vagyok.
2020. júl. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 A kérdező kommentje:

A chi (qi) kifejezés levegőt, lélegzetet jelent, de ennél szélesebb és általánosabb értelemmel bír. Nemcsak az emberi testben keringő energiát jelenti, hanem vonatkozhat az egyetemes energia típusára, ennek megnyilvánulására, vagy állapotának kifejezésére is.


A chi az energia, vagy természeti erő, amely betölti a világegyetemet.

2020. júl. 21. 08:56
 26/68 anonim ***** válasza:
84%
A kérdező tuti troll.
2020. júl. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 A kérdező kommentje:

21-esnek:


Pedig ez egy gyilkos stílus ;)

2020. júl. 21. 08:58
 28/68 anonim ***** válasza:
100%
Maximum halálra röhögteted vele az ellenfeled.
2020. júl. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 A kérdező kommentje:
Szerintem azért favorizáljátok ezeket a nyugati irányzatokat, mert pont, hogy ezek ruháznak fel titeket hamis és alaptalan önbizalommal. Az ökölvívó képtelen védeni a lábát, ergo nem hatékony...
2020. júl. 21. 09:09
 30/68 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te most trollkodsz, vagy komolyan gondolod? Csak őszintén.
2020. júl. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!