Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért szidják annyian a wing...

Miért szidják annyian a wing tsunt?!

Figyelt kérdés
Szerintem is egy oltári nagy baromság az egész...

2020. júl. 22. 08:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Azért, mert egy orbitális hiszti az egész stílus megalakulásnak az alapja.

Az egész stílus azért alapult meg, mert Leung Ting mindenáron Nagymester akart lenni.

Mind Leung Ting, mind Bruce Lee Yip Mantől tanulta a Wing Chun-t, előbbi viszont totál bemesélte magának, hogy ő annyira jól tolja a következő Nagymester ő lesz. Hiába, hogy ott volt Yip Chun is, aki Yip Man fia és ő örökli a Nagymester rangot, Leung Ting akkor is eldöntötte ő igenis Nagymester lesz.

Aztán jött a nagy pofon és szembesítették vele felejtse el az egészet. Ekkor lett mérges és jelentette ki, hogy őt nem érdekli, akkor is Nagymester lesz és ezért megalapította a Wing Tsun-t.

A két stílus között lényegi különbség pusztán annyi, hogy Leung Ting berakta a "csoda" láncütést, amit eddig senkiről se tudtak bizonyítékot mutatni, hogy normálisan tudta volna használni.

Emiatt van, hogy nemzetközi szinten se veszik komolyan a Wing Tsun-t. Leung Ting intézkedései miatt, amivel csak a pénz szerzésre koncentráltak meg már végképp nem veszi komolyan senki.

Wing Chun se normális stílus, őket is verik el folyton még a Nagymestereket is, de a Wing Tsun még azt a szintet se éri el.

WTzni tényleg azok mennek, akik úgy akarnának megtanulni verekedni, hogy nem akarnak verekedni. Aztán meg csodálkoznak, hogyha pillanatok alatt szétverik őket.

2020. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

9-esnek:


Azaz, rákerestem... Ezt írják:


"A hagyományos stílusokban az alábbi elv, az úgynevezett szemreflex (látás) szerint működnek. A szem érzékeli a támadó mozdulatait, az agy feldolgozza, hogy mi legyen a válasz és parancsot ad az izmoknak annak végrehajtására.


Nyilván ez időbe telik nem beszélve arról, hogy a szem becsaphat minket és egy bizonyos sebesség elérése után a szemünk mindig le fog késni, így ezáltal a válasz reakció is lassú lesz és helytelen. Nem beszélve egy sötét helyen történő támadásról vagy harcban megsérült szemről, amilyen esetekben a szemreflexre más nem támaszkodhatunk.


Ezért dolgoztak ki egy hatékonyabb, biztosabb és sokkal gyorsabb válaszreakciót nyújtó módszert, amely az úgynevezett tapintási ingert, a bőrlátást használja és fejleszti speciális gyakorlatok segítségével."


Nem vagyok orvos, de tanultam biológiát, és az rémlik nekem, hogy az impulzusok az idegszálakon keresztül jutnak el az agyba. A szemből miért jutnának el lassabban, mint a kézből? Eleve elképzelhetetlen gyorsaságról beszélünk, de elméleti síkon a szem közelebb van az agyhoz, tehát annak az impulzusnak kisebb utat kell megtennie. :D De lehet, hogy butaságot beszélek.

2020. júl. 22. 11:45
 13/31 A kérdező kommentje:
Ahogy kutakodtam a neten, láttam, hogy egy Rigler Róbert vagy Norbert nevű fószer is alapított egy saját iskolát Modern Ving Tsun Egyesület (?) néven. És úgy látom, boxolgatnak. Sőt, a google kiadott egy olyan találatot is, hogy ez a Rigler a Máday volt tanítványa, aki megunta Mádayt és saját iskolás alapított. :D
2020. júl. 22. 11:47
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszélsz butaságot alapvetően. Ez a wt egyik hülyesége. A lényege, hogy már az ellenfeled egy rezdüléséből ki tudnád következtetni mit akar csinálni. Csakhogy ezt baromi sokáig kell gyakorolni. Valamint azt se feledjük, hogy más stílus, teszem azt egy box ellen lótúrót sem fog érni.
2020. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Állandóan azt gyakorolják a videókon... Kár annyit gyakorolni, mert ha mondjuk csak a te szemed sérült meg, a másik fél akár laikusként is kiüt egy pillanat alatt.


Ha mondjuk egyikük sem lát, mert valami folytán vaksötét van... Akkor lehet értelme, mert akkor tapogatózik mindkettő :D Bár akkor is érdemesebb vakon rugdosódni, parasztlengőzni, hátha beakad egy :D

2020. júl. 22. 11:53
 16/31 anonim ***** válasza:
Amennyiben tényleg akkora a sötétség, hogy pitsát sem látni, jobb a testharc, pl birkózás. Ez a véleményem.
2020. júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: Neten keresgélsz még kismillió Wing irányzatot fogsz találni, mert annyi van, mint égen a csillag. Nem csak idehaza, szerte a világban. Még a volt tanítványok között is sokan követték Leung Tinget és kijelölték maguknak Nagymesternek.

Idehaza meg végképp követhetetlen a stílus. Volt Máday, abból nagyon sokan kiváltak már régebben is, mert a tökük tele volt Máday viselkedésével (kár szépíteni, az a pali alkoholista), és megalapították a hazai Wing Chunt. Aztán ahogy olvasgattam ebből is voltak olyanok, akik lépkedtek kifele és saját irányzatokat alapítottak, stb. Tényleg már nem tudsz eligazodni rajtuk.

2020. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Mert hulladék, az emberi anatómiát semmibe vevő, gyenge, béna mozgásrendszerrel bír, és tesiből felmentett, pénzlehúzó kóklerek oktatják, akik azt hiszik hogy a Donnie Yen főszereplésével készült Yip Man filmek valós történetek.
2020. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

18#

Azok valós történetek!!

2020. szept. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Persze, hogy valós!

Ugyanúgy, mint a Mátrix filmek. Illetve nagy kedvencem, A bátor kis kenyérpirító c. mesefilm is igaz, megtörtént eseményeken alapul.

2020. szept. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!