Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A plafon és padló közé feszíte...

A plafon és padló közé feszített boxlabda amivel az ökölvívók edzenek az alkalmas valamennyire állóképesség fejlesztésre is vagy csak a technika, reflexek csiszolására való?

Figyelt kérdés
Tudom, egy jó 50-60 kg-s boxzsák alkalmasabb lenne otthoni ütőerő, állóképesség fejlesztés céljából,csak az a gond, hogy panelban lakom (nem szeretném magamra haragítani a szomszédokat), ráadásul nem is enyém a lakás, a tulaj pedig alapból nem engedi, hogy megfúrjam a falakat. Ellenben egy ilyen boxlabda (double end bag) akár egy súlyokkal rögzített állványra is felrögzíthető és szerintem egyáltalán nem is volna hangos. Amit még tudni érdemes: több mint 8 évig csináltam ütésekkel, rúgásokkal operáló küzdősportot, csak sajnos tavasszal anyagi okok miatt megszűnt a klub ahol ezidő alatt edzettem(amire a koronavírus hiszti csak rásegített), viszont valamikor tervezek majd ismet klub szintű edzéseken részt venni, így tulajdonképpen "átmeneti megoldás" lenne ez a boxlabdás történet. Kinek mi a véleménye a leírtak alapján?

#box #Ütőlabda
2020. júl. 31. 07:25
 1/3 Fa_ember16 ***** válasza:
állóképességet meg reflexet fejleszt csak,ütőerőt nem. Ezt mondjuk pont én modnom,aki csak 1 éve jár bixolni,de attól még remélem hogy tudtam segíteni :)
2020. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

@Fa_ember16:

Köszönöm, hogy írtál és igen, tudtál segíteni! 🙂

2020. júl. 31. 12:06
 3/3 Fa_ember16 ***** válasza:
Én ezt igaz még nem használtam,de azt tudom hogy erre való. Örülök hogy tudtam segíteni :)
2020. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!