Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nagyon gyenge az állóképessége...

Nagyon gyenge az állóképességem, hogyan tudnám fejleszteni?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok, 180 centi és 52-53 kg. Tudom hogy ez kiba*zott kevés, és híznom kéne, de nem megy. Már próbáltam azt is, hogy sokszor eszek kevesebbet, de így sem sikerült híznom, pedig eléggé hízlaló kajákat szoktam enni (pizza, hamburger, melegszendvics, Sprite, Pepsi, stb).


Lehet hogy genetika, de lehet az is hogy eléggé stresszes típus vagyok, és most pl érettségi időszakban is reggelente 2x tuti WC-re kell mennem.


Állóképességem kb a nullát tapossa, amit tudom hogy magamnak köszönhetek, mivel sosem sportoltam, általában otthon ültem és gépeztem, vagy tanultam.


Viszont eléggé zavaró, és kellemetlen, amikor fél, vagy 1 óra hosszáig kell egy helyben állnom, és érzem hogy olyan jó lenne leülni, mert mindjárt összeesek. A vérnyomásom alapból eléggé alacsony, viszont orvosi diagnózis szerint semmi szervi bajom nincs.


Szóval alapjáraton eléggé fáradtnak érzem magam, amihez szerintem az is hozzájárul, hogy van hogy napi 2x-3x is rámjön, ami a fiúkra rászokott :D.



2018. máj. 14. 09:37
 1/2 palilaci ***** válasza:
100%

"Már próbáltam azt is, hogy sokszor eszek kevesebbet, de így sem sikerült híznom, pedig eléggé hízlaló kajákat szoktam enni (pizza, hamburger, melegszendvics, Sprite, Pepsi, stb). "


Nincs ilyen hogy hízlaló kaja. Attól, hogy összeettél mindent ne is várj eredményt.

Meg kell határoznod mennyi a napi kalóriabeviteled amivel szintentartasz és azt megemelni +500kcallal. Mindegy, hogy egynap hányszor eszel, az a lényeg, hogy a nap végére mennyi a kalória.

De akkor már ne csak zsírban hízz, mert egészségtelen és undorító a skinnyfat alkat, szóval kezdj magaddal valamit és járj el heti 3x kondiba aztán ha szimpi a mozgás, nyomass egy magas kalória és fehérjetartalmú étrendet (mivel 50kg körül vagy, nyugodtan egyél 2×50 azaz 100g fehérjét/nap).

Fehérjeforrások: hús, hal, bab, tojás, túró, sajt, fehérjeporok

Mivel nem csak fehérjét kell enned hanem fontos a szénhidrát (neked kb. mindegy, egyed a pizzát meg minden ehhez hasonlót de, hogy képben legyél: rizs, burgonya, köles, zab, gyümölcsök legalább 4×50 azaz 200g/nap) és a zsír (mogyoró, kesudió, mandula, halolaj, lenmagolaj, kókuszzsír, mivel nehezen hízol, ebből könnyebb bevinni a kalória nagy részét, mert 1g zsír 9 kcal ellentétben a fehérje és szénhidráttal ami 4 kcal, tehá nyugodtan mehet 2×50 azaz 100g zsír/nap) így ezen makrókat tudod követni és ha nem hízol (havi 1-2kg a reális!) akkor emeled a zsír vagy szénhidrátbevitelt.

Edzéstervezésben, táplálkozásban, általános mobilizációban és alapismeretekben a powerbuilder.hu -ról letölthető könyv nagyon jó választás.

Ha otthon szeretnél edzeni akkor töltsd le a fegyencedzést, ami 6db sajátsúlyos gyakorlatot mutat be, 10 szinten keresztül, jó benne a progresszió. A súlyzós ellenmarketinggel meg ne törődj, az kuka.


Állóképesség. Nos, én mindig is utáltam futni és egyéb ilyen kardió mozgást végezni. Nem is volt tüdőm. Aztán 4 hónap kickbox rendbetett, jelenleg több mint 1 éve judozom. Nagyon jó erőnlétet és állóképességet adnak a küzdősportok és a jobb féle harcművészetek (persze ahol normális az edzés) a küzdelmi rutinról és a fejlettebb mozgáskultúrálról nem is beszélve. Szerintem remek kikapcsolódás miközben rengeteg területen fejlődik az ember. Jobb mint a monoton kardió.

2018. máj. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először én is utáltam futni. Nem is ment. Hónapokig csináltam eredmény nélkül, mert nem tudtam hogyan kellene. Nem tudtam. hogy legalább hetente-kéthetente át kell lépni a határt. Ha futsz, biciklizel, akkor fokozatosan egyre többet kell. Úgy fogsz fejlődni. Hónapokig szenvedtem, aztán kicsivel több mint 3 hónap alatt lebírtam futni 10 kilométert és nem is rossz időn belül. 2 kilométerről kezdtem.

Most bringázok, ha időm engedi, de hegyen csinálom. A kardióhoz kitartás kell, monoton tudom, de ott dől el, hogy mennyire vagy kemény. Ha kibírsz majd 10 kilométer futást megállás nélkül, olyan 10-12 km/h-val akkor jó leszel.

De futópadon én sem szeretek például futni.

2018. máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!