Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az evezőpad miért olyan jó...

Az evezőpad miért olyan jó gyakorlat, miért végzi egy csomó sportoló? Illetve mi számít rajta jó eredménynek?

Figyelt kérdés

2020. okt. 9. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert megmozgat minden izmot: láb, has, hát, bicepsz, tricepsz.

Mi számít jónak? Mindenkinek más. Mint minden sportban. Nem mindegy, hogy ki mennyire edzett. Mi számít jó eredménynek súlyemelésben? És kerékpározásban?

2020. okt. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát de kb mi számít?

Múltkor instagrammon láttam, hogy egy olimpiai súlyemelő posztolta, hogy 2 kilómétert 8 perc alatt nyomott le. A kommentekben meg le is szólták, hogy ez nagyon kevés.

Én a héten próbáltam ki és 10 perc alatt tudtam lenyomni a 2 km-et. Igaz, most csináltam először.

De nem tudom, hogy ez most jó eredmény e vagy rossz vagy milyen

2020. okt. 9. 16:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Magadhoz viszonyítsd, ne másokhoz. És az se mindegy milyen gépen edzel: valami egyszerűn, ami nem pontos, vagy valami drágáb, jobb minőségűn (pl. concept2). Most már tudod mihez viszonyítani, legközelebb próbáld meg 10 percnél rövidebb időn belül, aztán még kevesebb idő alatt. Mondjuk jobb ha inkább hosszabb ideig, min. 15 percig csinálod és nem 5-8 percig.
2020. okt. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na de mégis, mennyivel kéne csinálnia egy edzett embernek?

A kínai súlyemelőt leszólták, hogy 8 perc alat tudta csak megcsinálni

2020. okt. 10. 00:28
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Mivel ezt igy kerdezted, ezert biztos vagyok benne hogy annyi kozod van az edzeshez es a mozgashoz mint egy tyuknak az esernyohoz....
2020. okt. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát b+

Most azt le lehet írni, hogy ha 10 perc alatt futok le 2km-t az szarnak számít, meg ha 180-at guggolok, az is szarnak számít, de soha életemben nem használtam még ezt az evezőpadot és fogalmam sincs milyen teljesítmény számít belőle jónak

2020. okt. 10. 12:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem érted, hogy a 10perc alatt 2km van akinél jónak számít, van akinél meg rossznak? Ugyanígy a 180-nal guggolás van akinél jó, van akinél rossz. Fogod magad, leülsz, evezel 1-2-3 alkalommal, abból meglátod, hogy átlagosan milyen az eredményed, lesz mihez viszonyítanod. Onnantól minden eredmény, ami attól jobb, az jónak számít. Miért akarod magad egy világbajnok evezős teljesítményéhez hasonlítani? Vagy egy junior országos bajnokéhoz? Vagy egy amatőrhöz, aki 10 éve evez? Vagy egy amatőréhez, aki 5 éve evez? Vagy valakéhéez, aki 1 hónapja kezdte és csak evezőgépen próbálta? Szerinted ezeknek mind ugyanaz számít jó teljesítménynek, eredménynek?
2020. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát gondolom egy jó kondícióban lévő embernek aki évek óta edz, le kéne tudni nyomni x távot x idő alatt
2020. okt. 10. 12:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolod, hogy minden jó kondícióban lévő embernél aki évek óta edz (valamit, valahogy, ki tudja mit és hogy és mennyit), ugyanennyi az x.
2020. okt. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!