Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Boxban mi az a keresztbe verés?

Boxban mi az a keresztbe verés?

Figyelt kérdés

2020. okt. 23. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Én megverlek téged, téged megver valaki akit meg én verek meg. Aztán engem megver valaki akit meg megver az a valaki akit én megvertem. Ilyesmi.
2020. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Akkor szokták használni ezt a kifejezést, ha az egyik ökölvívó hibázik (mondjuk luftot üt), a másik pedig a hibát kihasználva kontrából úgymond "keresztbe veri", tehát jelentős erejű találatot visz be. Ez egyfajta szakzsargon bokszolós berkeken belül.
2020. okt. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ellenfél támadást indít,tehát kinyílik a védelme te pedig gyorsabb vagy pontosabb vagy és megelőzöd.

A frontális ütközéshez hasonló.

Mert beledől,erőt ad bele.

És ez találkozik a te ütéseddel,vagyis 2x es erő éri a becsapódaskor.

2020. okt. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Fa_ember16 ***** válasza:
Csak 1 kérdésem lenne mivel boxolok,de még csak nagyon új vagyok. Be van tiltva a sima box mecseknél a kereszt ütés. Ojan mint amit #2 is mondot.hogy luftot üt és én oda vágok egyet neki az éppen nem védett testrészére?(ha jól értelmesztem)
2020. okt. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó, szóval te "boxolsz" .

Akkor miért nem az edződet kérdezed meg erről, miért egy anonim névtelen/arctalan fórumon írogató "kitudjakiket"???

2020. okt. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Fa_ember16 ***** válasza:
Igen,"boxolok" elfelejtettem m9ndani hogy még csak most fogok beiratkozni,de előtte sok mindent a netről megtudok
2020. okt. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Ja értem... Azt hittem, már rendesen ökölvívó egyesületben edzel🙂

Kezdj bele minél hamarabb, edzésen az ökölvívó edződ mindent el fog magyarázni. Hidd el, sokkal többet érsz vele, mintha anonim fórumszakértőktől tájékozódnál. (Nagyon-nagyon kevés az ide írogatók közül az, aki valóban, igazolhatóan egyesületi szinten sportol, és nem a fórum mögül, netről összeollózgatott ismeretek alapján adja a szakértőt. Az a 2-3 ember, aki tényleg normálisan sportol, nekik tisztelet. )


Vágj bele, menj edzésre, sok sikert!

2020. okt. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fa_ember16 ***** válasza:
Köszi :)
2020. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!