Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Röhej mi, hogy a harcművészeth...

Röhej mi, hogy a harcművészethez hozzátartozik az alázat, és ezen edzők beszélik ki minden egyéb stílus oktatóit?

Figyelt kérdés
Én egyből leírom az edzőt aki nekem elkezdi pfázni h xy stílusa miért nem jó, bezzeg az övével még egy halott csontváz is képes ölni. Aki normális annak nincs szüksége kérkedni a profizmusával.
2020. nov. 22. 11:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

(ügyes edzőkről van szó)

Lehet emiatt a szerénység hiánya, de akkor sem hirdetem hogy milyen szarr Lőrinc Olivér stílusa. (még ha az is)

2020. nov. 22. 11:19
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Mi a kérdés?


Egyébként meg aki kicsit szemfüles, az tudja, hogy amelyik stílusban a mesterek és tanoncok vergődnek a bizonyítással, hogy de, az ő stílusuk jó, azok mind szart sem érnek. Ilyenek a karaték, wing stílusok, pocsék kungfu stílusok.


Volt valaha kérdés a történelem során, hogy a box működik-e? Thaibox működik-e? Birkózás működik-e? Nem, mert éles körülmények között mindig effektívnek bizonyultak. Csináltak ilyet valaha karaték meg wingek? Nem, soha. Ezért csak a duma van és mások fikázása.

2020. nov. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tenyleg nem fogtad a kérdést. Ne menjünk bele hogy melyik stílus miért rossz, mert egyrészt erről már számtalan kérdés került kiírasra, másrészt itt mindenki nagyon ért a nem létező harcművészeti tudásához, épp ezért sosem lenne vége az eszmecserének.


A kérdés az lenne, hogy gondolom nem én vagyok az egyedüli aki találkozott már ilyen edzőkkel és ha a harcműveszet alázatotra tanít, akkor ezekből ez hol marad? Diret jeleztem hogy sikeres edzőkről beszélek aki nem moat kezdte, mert nyilván nem mindegy hogy mit kihez mihez hasonlítunk.

2020. nov. 22. 12:47
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Az én shotokan karate edzőm is beszélte anno, hogy a karate milyen hatékony és hogy az ő 45 kilós csaj tanítványa is legyőzne egy 100 kilós muay thai boxolót, mert hogy a shotokan karate ésszel dolgozik, a muay thai meg erővel...

Ekkora baromságot. Aztán a shotokan karate egy nagy trágya. Ott is hagytam azt az edzést.

2020. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Az én edzőm nem szokott ilyenekről beszélni. Előttünk és utánunk is más harcművészek jönnek a terembe. Náluk sem nagyon látom ezt.
2020. nov. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%
Vannak ilyen balfszok, gyors tipli a megoldás. Jól látod, talán jót tenne egy váltás. Én támogatom a műkorcsolya ötletét, ott majd kijön nexus! Soook sikert hozzá! :)
2020. nov. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

Szia 4-es!

Már jópár kérdés alá írtam...viszonylag jóideje vagyok karatéka (már több, mint 11 éve), megfordultam nem egy és kettő versenyen, elég sok mestert/edzőt ismerek mind JKA, mind IJKA vonalon. (Főleg a régi, "old school", hőskorban tevékenykedő mesterek által kinevelt mestereket, edzőket. A legendás Börzsei, Windt, Bruzsa [Isten nyugosztalja szegényt], Gulyás, stb...stb...által kinevelt, régi vágású mestereket. )

Legfőképpen shotokan vonalon, de jópárszor jártam goju ryu (Rebicek Gerd), wado ryu (Bisztrony Csaba), kyokushinkai (Borza József), illetve WTF taekwondo (Patakfalvy Miklós, Lányi Tamás) edzéseken is. Jelenleg (Covid előtt) már full contact kickboxban kerestem/keresem a boldogulást, természetesen csak hobbi/amatőr szinten.

Soha SEHOL nem tapasztaltam azt, amit itt a fröcsögők beköpködnek, hogy bármelyik mester is állította, bizonygatta volna akár a karate, akár a taekwondo, akár más (kickbox) stílusok felsőbbrendűségét (ezekről tudok nyilatkozni, mivel ezekből van minimális tapasztalatom), sőt. Inkább az itt lévő, anonim fórumon fellengzősen megnyilvánuló "küzdősportolók" fiktív történetei igazolják ezt. (Akik persze minden stílust IS csináltak évekig, kungfu stílusoktól kezdve a karatékig, muay thai-ig mindent, ami rendben van, csak sokan kíváncsiak lennénk, hol a fenébe oktatnak olyan mértékű arrogáns, agresszív, pocskondiázó stílust, amit légből kapott mesékkel megerősítve igyekeztek bizonygatni...a stílus maga az ember,"szokták volt mondani".

Én erősen kétlem, hogy a muay thai nevesebb hazai mestereinél (Rehák György,Bata Tamás, Bányász Adrián, stb.stb.) edzésein tanultak ilyenné nevelnének egy "küzdősportolót". Soha egyik fenn említett mesterről sem feltételezném, hogy arra nevelné a tanítványait, hogy így nyilvánuljanak meg, még akár egy anonim fórumon, ahol senki sem leellenőrizhető is.

A Máday Norbert-féle wing tsun edzéseken VALÓBAN mennek a pocskondiázások, más stílusok degradálása, de szerintem egy normális sportolónak (akár amatőr, akár profi) illene, hogy legyen annyi önuralma hogy legyintsen és ne foglalkozzon vele. Azért, mert az általad elmondottak alapján rossz tapasztalatod volt valamely karate stílussal, még nem kell lehordani. Továbbállsz, keresel magadnak egy (vagy több), a Te mentalitásodhoz/egyéni képességeidhez passzoló stílust, és csinálod. Ennek így kellene működnie, nem?

Azért, mert egy ökölvívó alappal rendelkező veszít a ringben, K-1 szabályok szerint egy kickboxostól, akkor már az ökölvívás a gagyi???

Ugyan már, nem. Egyszerűen a kickboxos jobban rá tudta erőltrtni a harcmodorát az ökölvívóra, tapasztaltabb volt, egyéni képességi is jobbak voltak, stb.

Aztán következőnek a kickboxos kikap egy másik ökölvívótól, ugyan csak K-1 szabályrendszerben. Akkor most meg már a kickbox lesz rossz?

Ne már...a stílust alkalmazó küzdő habitusa, képességei sokkal inkább döntőbbek lesznek, mint az, hogy ő maga ökölvívó, kickboxos, muay thai harcos, savatés, stb...


"Történelem során..."

Ne haragudj, de ennyire betéve ismered a történelmet? A-tol C-ig minden egyes, akár nevenincs mérkőzést, versenyt, megmérettetést láttál, (még a jóval régebbi időkben is) hogy tudd az állításaid 100%-ban igazak? Ha ezt valóban így gondolod, akkor valóban van ego, nem is kicsi. Egyébként igen, mindig felvetődnek ezek a kérdések, hogy x stílus y szabályrendszerben megállja-e a helyét, hogyan tudja a rá jellemző mozgásformát az adott szabályrendszerben előírtakhoz "idomítani"...nemcsak a tradicionális harcművészetek esetében vetődik/vetődött ez már fel.

Annyi kérdésem lenne még, hogy ki volt az a shotokan edző, aki ilyeneket állított, hogy a karate mennyire hatékony stílus, illetve a 45 kg-os nő tanítványa legyőzne egy 100 kg-os muay thai harcost?

Komolyan érdekelne, mert még akár az is meg lehet hogy személyesen ismerem shotokan vonalon...:)))

2020. nov. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó vagyok, /a léghajlító, oxigénkékítő karatéka/ahogyan szokták mondani a profibb Gyk-s küzdősportolók, még annyi, hogy 2 napig nem leszek internet közelben, ha közben érkezne számomra válasz, nem fogok tudni egyből reagálni, utána viszont ismét tudok válaszolni:)))

Jó egészséget mindenkinek!

2020. nov. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
7. Nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja.
2020. nov. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9: Akkor így már értem sokan miért védik annyira betegesen a Muay Thai-t és társait.


7: Ne legyél már ennyire naiv. Leírom általában mi szokott mindig kijönni: az adott fikázót bántalmazta mindenki a suliba, elment egy Karate edzésre, azt hitte ő már a Bruce Lee és egyből szét fog mindenkit verni, ehelyett megint őt verték szét és ezért fikázzák a Karate-t. A legtöbb "harcművész" itt az oldalon nem tud egyetlen egy hiteles forrást se felmutatni, hogy tanult volna valaha bármit komolyabban. Egy másik kérdésnél beszéltük pont ez, hogy sokan előadják legalább 3-4 harcművészetet tanultak ki majdnem mesteri szintre, de egyetlen egy egyesületi tagságot se tudnak felmutatni.

Kedvenceim azok a Karate fikázók, na ott jó pár pali madarat találni. Mikor váltig állítja, hogy ő okinawai stílusú Karate-t tanult, de az alapvető dolgokat se tudta az okinawai stílusú karatékról.

Vagy a másik mikor fikázta egy illető a Karate-t, mert az rossz, hisz boksz szabályrendszerben 17 éves létére teljesen elverte egy 14 éves. Igaz ő még csak 1 hónapja bokszolt, de a 14 éves meg már féléve, de akkor is a Karate a fos, mert, hogy ő nem tudott a boksz szabályrendszerben győzni a 14 éves ellen.

2020. nov. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!