Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Most akkor melyik stílus a...

Most akkor melyik stílus a legjobb? mert már mindenki mondott mindent.

Figyelt kérdés

Annyi mindent olvastam itt már, hogy nem tudok dönteni. Pesten élek van kung fu, box, thai box, judo, mma stb. Most mégis UTCÁRA melyik a leghasználhatóbb?

Mert itt mindenki mást mond, én meg parasztvakítást nem akarok tanulni.



2016. márc. 30. 13:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem és mindegyik... Az, amelyiket megfelelő fokon műveled ahhoz, hogy megvédd vele magad a támadódtól, amit előre nem tudhatsz, hogy egy kemény dohányos cigánygyerek, vagy egy 10 éve boxoló csíra...

Azt tanuld, amelyiket szereted, ugyanis olyan szintre, hogy biztosan reflexszerűen alkalmazni is tudd évek elhivatott tanulása és edzése... Divatból nem lehet verekedni tanulni.

2016. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
13%

Leírom megint a tényeket, hadd legyen vita. Szóval. A Magyarországon lévő stílusok közül ezek a legjobbak: Hung-Gar, Xing Yi, Tang Lang, Chow-Gar, Chang Dung Sheng, Wing Tsun, Wing Chun, Jiu Jitsu, Wado-Ryu Karate, Goju-Ryu Karate, Thai Box. Van még, lehetne folytatni a sort, de ennyi elég. A Box ugye még gyakran megemlítődik, ő a net istene, de igazi harcban a többi stílus ellen alulmarad. De önvédelemre tökéletes!! Ez tény, mert ugye nem Hung-Gar mester fog megtámadni.


A lényeg, hogy azt válaszd, ami tetszik! Szar nincs!! Ez csak a magyar mentalitás. A Wing Tsun-t szarozzák a legjobban, mert hobbi lett, ettől függetlenül én és még sokan mások is, tettünk már betonba élőben pattogó hülyegyerekeket, valamint más stílusok ellen is küzdöttem vele, szóval tudom, hogy milyen. Nem a legjobb stílus, de a Kung-fu-kon kívül az. Ha az tetszik, akkor azt csináld! Ha a Jiu Jitsu tetszik, akkor azt csináld! Azt majd Magyar Honvéd széjjel is fogja fényezni. Nem harcolt még Hung-Gar ellen... :D


A lényeg: utcára minden jó, de ha más stílusok ellen is eredményes akarsz lenni, akkor azok közül válassz, amiket felsoroltam. Kiemelkedően ajánlom a Hung-Gar-t, Xing Yi-t, Tang Lang-ot és Chow-Gar-t, Jiu Jitsu-t, valamint még a Muay Thai-t!


Bármit is választasz, jó lesz! Jó edzést!

2016. márc. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%

Sűrített levegő ! Nem fogom fényezni a ju jitsut, mint te a kung fudat. El mehetsz megkérdezni a wing tsunosokat az üllői úton, hogy sikerült a földbe döngölniük engem, egy agyatlan k1es jitsust. Sehogy.

De szerinted a botsáska minden stílust szétszed. Meg utcára az a legjobb meg más stílusok ellen is az a legjobb. Az MMAban ami szinte mindent enged sehol sincsenek a kung fusok, mert "utcára van kitalálva". Röhögnöm kell. Bunyózól max 4 éve. Én 18 éve. Földbedöngölnél te mindenkit a kung fuddal, már 1000x meginvitáltalak az edzéseinkre, ahol bizonyíthatnád a boxolókkal és k1esekkel szemben a kung fu elsöprő fölényét. 1 év alatt nem sikerült eljönnöd. Én befejeztem, lesz**rom hogy ki mit ír ide. Befejeztem itt ezt a poén gyakorikérdéseket. Írj amit akarsz 4 év léghajlító kungfuval a hátad mögött.

Kérdező! Én nem fogok vitázni, elegem van ebből a kamuból ami itt megy. Tudod mit ? Menj el botsáskázni meg wing tsunnozni, aztán majd 5 év múlva amikor egy fél éve boxoló srác szétcsap a diszkó előtt, köszönd meg sűrített levegőnek a hasznos válaszait.

Én befejeztem ezt az egész "parasztvakító" (ahogy a kérdező fogalmazott) bullshitet ami itt megy. Jó wing tsunnozást meg léghajlítást mindenkinek!

2016. márc. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Én nem akarok veszekedést, csak nem szeretnék olyan stílust elkezdeni, ami használhatatlan, vagy esetleg van jobb választás nála...
2016. márc. 30. 22:14
 5/28 anonim ***** válasza:
74%
Magyar Honvédnak volt igaza. Ami néha itt megy, az komédia.
2016. márc. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
64%

Tizen sok éve cselgáncsozom, voltam megszámlálhatatlan versenyen, láttam rengeteg sportolót egymással szemben, de láttam és részem is volt utcai bunyóban, kocsmaiban...

Az a tapasztalatom, hogy teljesen mind1 ki milyen küzdősportot vagy harcművészetet űz, nem a stílus fogja eldönteni a harcot, hanem a küzdő felek...

Az összes stílus jól ki van dolgozva, mindenhol megvannak szinte mindenre a megfelelő védések, támadások...

A kérdés, hogy maga a harcos képes e azokat gyorsabban és pontosabban alkalmazni mint a vele szemben álló a sajátját...

Így aztán előfordul, hogy egy boxoló 1 ütéssel lenyom egy capueirást, meg az is, hogy egy capueirás nyom le egy nagyszájú boxolót...

2016. márc. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
56%

"A Magyarországon lévő stílusok közül ezek a legjobbak: Hung-Gar, Xing Yi, Tang Lang, Chow-Gar, Chang Dung Sheng, Wing Tsun, Wing Chun, Jiu Jitsu, Wado-Ryu Karate, Goju-Ryu Karate, Thai Box"


A Wing TSUN-t, Chow Gar-t és az Ashihara karate kivételével az összes karatét el lehet felejteni a pitsába, úgy ahogy van.


A Hung Gar és a Xing Yi (és még a Bagua Zhang is) tényleg jók a kungfu irányzatok között. A muay thai is jó, a savate pedig pláne. A japán ju-jutsu pedig irányzatfüggő, vannak igen gyengék (pl: Seibukan és Kelemen-ryu), és vannak igen jók (pl: Nihon Kempo Jutsu, Nihon Ju-Jitsu).


Egyébként amik ténylegesen jók: Ökölvívás, Birkózás, Brazil Jiu-Jitsu, Muay Thai, Savate, Judo.

2016. márc. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Szerintem valamelyik kung fu stílust kezdem el, nézegettem róluk promo videókat és meggyőztek :D


Köszönöm a választ mindenkinek :)

2016. márc. 31. 19:49
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Bár Magyar Honvéddel több nézeteltérésünk is volt, neki kell igazat adnom. A kungfu, ahogy itt Magyarországon van, az egy vicc, mind mentalitást, mind valós harci értéket tekintve.


Nem meglepetésre én a boxra rakom a voksomat, mint a legjobb, de kickbox, jiujitsu, birkózás, judo, ezek is elég hatásosak, és színvonalas is a tanításuk itthon.


Jelenleg kickbox és jitsu megy nálam is, de a box szerintem hatalmas előnyt adó alap.

2016. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Box, birkózás, Thai box ötvözete halálos.
2016. márc. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!