Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit gondoltok, otthon meg...

Mit gondoltok, otthon meg lehet úgy tanulni verekedni, hogy önvédelem esetén győztesen ki lehessen jönni egy szituációból?

Figyelt kérdés

Nyilván itt nem arra gondolok, hogy egy profi küzdősportolóval szemtől szemben, mert úgy egyértelmű, hogy nem sok az esély.


Igazából itt olyanra gondolok, hogy adott egy átlagos férfi, aki nem edz, nem kisdarab, de nincs szinte semmilyen edzettségi szintje, fogalma sincs arról, hogy pl mi a bal egyenes, jobb horog stb. maximum hallott róla.


Ezzel szemben egy sportos férfi, aki otthon edz rendszeresen. Boxzsák, küzdősporthoz való bábu, ütéserősítő és gyorsaságnövelő edzések, reflexlabda, online kurzusok a helyes kivitelezésről stb.


Na most ha egy ilyen "átlagférfi" szembe kerülne egy évek óta otthon edző férfival, szerintetek mi lenne az esély?


Nyilván aki versenyszerűen harcol, az nem fog az utcán kötekedni.


Igazából nem is a sötétbőrűekre gondolok, mert ott sajnos már más eszközök is előkerülhetnek náluk, és jobb eliszkolni, hanem egy olyan esetre, amikor felkapja a másik fél a vizet alaptalanul és nekem jön.


2020. dec. 14. 22:41
A kérdező szavazást indított:
Igen, lehetséges nagyon sok kitartással
Bizonytalan dolog
Nem lehetséges
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Ha volt már részed verekedésben, biztosan tudod, hogy a begyakorolt mozdulatok sokszor még a legmagasabb szinten is feleslegesek, mert nem azon fog múlni az, hogy ki tudnak-e rabolni, hogy egy youtube-tutorialból kinézted, hogy hogyan is kéne elgáncsolni az ellenfeled.

A testi erő fejlesztés mondjuk nem rossz ötlet, de technikát otthon tanulni szerintem értelmetlen.

2020. dec. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért a box szerintem olyan, hogy sok mindent meg lehet nézni és valamennyire élőben is gyakorolni.


Harcművészetet lehetetlen viszont otthon. Krav magát szintén.


Hogy példát mondjak, régen fogalmam sem volt, hogyan álljak, valószínű egy lökéssel felborultam volna.


Mostmár teljesen begyakoroltam az alapállást és állásváltoztatásnál azt is, hogyan lépjek, hogy ne dőljek fel és stabil legyek amennyire lehet.


Ütni szintén nem tudtam hogyan kell, mostmár hogy beleviszem a csípőt, lábat és vállat az ütéserősségem kritikusan megnőtt.


Csak számít ez valamit...

2020. dec. 14. 23:52
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Csak te hiszed, hogy tudsz állni meg ütni, mert még sose ütöttek meg és sose ütöttél meg senkit. Ha mondtad volna, hogy van legalább egy öcséd, akivel napi szinten gyepáljátok egymást, akkor azt mondtam volna, hogy jobb, mint az abszolút semmi. De ez nem vagy csak alig. Semmi. És nem, a box is pontosan ugyanolyan, mint bármelyik másik harci stílus, ezer féle módon el lehet cseszni a sima bal egyenest is és ha nincs tanár, aki azt rendesen begyakoroltassa neked, akkor semmi, ugyanúgy kapálózni fogsz, mint a tiniribik.


Úgyhogy ha otthon akarsz önvédelemet gyakorolni irodai munkás ellen, aki még kungfu filmeket se látott sose, akkor csak erősíts, gyúrj, mint állat, hogy a fizikumod nagyobb, erősebb legyen és akkor azzal nyersz. Ennyi. Boxra esélyed nincs. Ráadásul a rossz box vagy rossz bármi rosszabb, mint egyenesen a semmi. Úgyhogy csak építs izmot, erősíts és ha harc van, akkor a súly és erő fölényed kihasználva ráfutsz, mint a bika, felkapod és szétkened a betonon.

2020. dec. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát pont a boksz is olyan, hogy te soha az életben nem fogod megtanulni otthon, videók alapján. Az ilyenek szoktak azok lenni, akik 1 hónap otthoni edzés után lemennek az első tényleges boksz edzésükre szerencsés esetben is 3 hónap míg kijavítják az alapvető hibáidat és haladhattok tovább.

Önvédelemhez értesz akkor meg tudod sosincs olyan, hogy tapasztalatlan ellen kell megvédened magadat. Kocsmai részeg kötekedőkkel való cica harc az még bőven nem önvédelem kategória.

Akik ellen meg kellene védened magadat azok, akik késsel akarnak kirabolni. Ott meg nem leszel előnyben azért, mert tanultál valamit, azok kb. majd mindennap a kést forgatják.

Lásd mikor a cigó gyerek pár éve megkéselt pont egy bokszoló meg egy birkózó srácot egy szórakozóhelyen.

2020. dec. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mindenkit le lehet ütni ha nem számít rá, mellesleg közdelem nélkül többet hiszel magadról.
2020. dec. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!