Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az MMA küzdősportnak van még...

Az MMA küzdősportnak van még értelme?

Figyelt kérdés
Én arra gondolok, hogy az UFC meg ezeknek az volt az eredeti célja, hogy mindenféle harcstílus találkozzon, karate vs box stb... és ezért is a neve magának az elnevezésnek hogy kevert harcművészet, de én azt látom hogy innen-onnan át lett emelve pár fogás, és a végén egy egységes massza lett, és kb mindenki ugyan azt a technikát használja. Van ennek így értelme?

2020. dec. 28. 23:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miket nézel de a használt technikák messze nem egységesek.
2020. dec. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Az értelme a bevétel. Az meg van. Tehát van.
2020. dec. 29. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
1) az MMA nem küzdősport, hanem szabályrendszer. 2) valóban úgy kezdődött, hogy "karate vs box" meg ezek, viszont az első héten rájött mindenki, hogy keveset érnek a karaték meg ezek a box, thaibox, savate, birkózás ellen. 3) tulajdonképpen a "kevert harcművészet" kifejezés még mindig helytálló, hiszen 1 stílus nincs sose. A legeffektívebb a box + thaibox + bjj trió, esetlegesen ezt a 3-at még birkózással megspékelve. Ez 3-4 stílus összekeverve, úgyhogy lehet azt mondani, hogy kevert harcművészetek. Az, hogy mindenki ugyanazt a technikát tolja, az azért van, mert mindenki győzni akar, ahhoz pedig a legjobb technikákat kell megtanulni és használni. Bemehetsz karate + wing chun + aikido tudással MMA-ba, csak ezen trióval esélyed nincs győzni.
2020. dec. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
Igaz amit az előttem lévő ír. Tapasztalat kell mind testharcban, mind pedig ütő rúgó stílusban, viszont bizonyított tény hogy a Bjj és a birkózás dominál a box felett vagy a thai box felett akarmilyen hihetetlen is, nehéz súlyban meg főleg. Legjobb alapot pedig a birkózás adja, az a küzdősportok királya, nem véletlen hogy a UFC bajnokok 80 százaléka birkózó. Lásd khabib nurmagomedov.
2020. dec. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Abban egyetértek, hogy a régi MMA sokkal izgalmasabb volt, mint a mai.. Akkoriban még mindenkinek volt egy egyedi stílusa pl lehetett látni, hogy ez a csávó bokszoló volt, a másik birkózó, ma meg már mindenki szinte ugyan azt nyomatja
2020. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
közben keresgéltem és találtam egy csatornát youtubeon ahol tényleg különböző harcstílusok találkoznak, igaz, ezek amatőrök, de legalább megvan az oldschool mma feeling :D https://www.youtube.com/c/DEFENDFightClub/videos
2020. dec. 30. 19:32
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát akkor te nagyon rosszul látod kérdező, hogyha te egységes masszát látsz.

A modern MMA folyamatosan változik. Ahogy régen is folyton változott. Nagyon, de nagyon az elején volt az UFCben az, hogy különböző stílusok képviselői harcoltak egymással. Utána jöttek az első BJJ sikerek, mindenki azt tolta. Utána jöttek Ken Shamrock és társai és ők kezdték el keverni a stílusokat, ők voltak az elsők akik az állóharcra meg a földharcra is koncentráltak.

Azóta meg ahogy írtam folyamat változik a modern mma, attól függően, hogy éppen melyik stílus dominál. Jelenleg a birkózók és MT/Kick Bokszosok rivalizásáról szól az egész, utóbbiak egyre jobban próbálnak fókuszálni a levitel elleni védekezésekre, ezáltal is változtatva a birkózók dominanciáját az UFCben, amivel maga a modern MMA is változik, mivel a levitel elleni földharcon több hangsúly lett.

2021. jan. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
valóban nem ismerem az MMA-t annyira, nekem nagyon unalmasak a földharcok, régebben nézegettem az UFC-t, de nyilván van még jó pár mma egyesület, az a Bellator vagy mi meg a többi, én inkább box fan vagyok, de pl az UFC-ben szinte soha nem láttam olyan harcost aki valódi boxot alkalmazna, sehol nem láttam azt a stílust, se a kombinációkat, inkább mindenki a rúgásokra megy rá meg a földharcra, és egy idő után meguntam.
2021. jan. 3. 21:39
 9/14 anonim ***** válasza:
a PrideFC volt az igazi, sokkal izgalmasabb volt az UFC-nél
2021. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyrészt azért, mert a box, az a bunyó elég kis töredéke önmagában, másrészt azért, mert aki birkózásban vagy foldharcban jârtasabb az úgyis arra fog menni hogy testharcot alakítson ki, harmadjára azér, mert aki csak boxolni akar, azzal feltörlik a padlót..
2021. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!