Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin karate, vélemények?

Kyokushin karate, vélemények?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni kyokushin karatéra és kíváncsi vagyok mire számíthatok. Az elején milyen kemények az edzések? A Dan mennyire szigorú nálatok?(Tudom, hogy van egy alapvető szigor.) A korosztályok külön vannak? Melyik övszíntől mehettek versenyre? Vagy ez fokozattól független? Lányok is vannak? (Eddig nem találkoztam lánnyal, aki karatézik, szóval ezért kérdezem. 😅) Ha vannak lányok akkor külön a fiúktól, vagy egyben?

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. febr. 9. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Akkor se járnék rá, ha ők fizetnének nekem.
2021. febr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Dojofuggo minden. Hol szeretnel jarni?

Kuzdoversenyeken termeszetesen kulon vannak a lanyok es a fiuk. Mikor kata, azaz formagyakorlat verseny volt, en voltam egy csoportban fiukkal is, de magasabb ovnel mar altalaban szetszedik a lanyokat a fiuktol. Szigor az az etikettben mutatkozik meg talan a legjobban, a tiszteletet megkovetelik.

A versenyen indulas fokozattol fuggetlen. Lanyok termeszetesen vannak, ahhoz kepest eleg sokan is, de a fiuk dominalnak letszamban.

En nagyon ajanlom, nagyon szeretem. Nem valo mindenkinek, de nagyon konnyu ott ragadni.:D Ha erdekel meg valami, irj nyugodtan.:)

2021. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kék övvel már mehettem b kategóriás (kezdő fullkontakt) versenyre. Nem tudom magyarországon mennyire van még övhöz kötve, de idő közben németeknél vagyok tag, itt beiratkozott 2 kickboxos testvér, nekik még talán az első vizsgájuk sem volt meg amikor kezdő kategóriában indítottuk, és az előtapasztalataik miatt hoztak is érmeket. De vannak kata versenyek is, ha valaki nem akarja megveretni magát.


Hogy milyen az elején? Hát atlétikailag kemény az eleje. Hogy mennyire vernek el, az az edzőtől is nagyon függ.

Normális helyen nem verik agyba-főbe a kezdőket.


Ahol én kezdetem 93-ban, ott volt egy barom klubvezető, ő nagyon sok kezdőt elüldözött azzal, hogy jól megverték az embereket az első edzésen. Szerencsére átvették tőle és utána már az ment, hogy kék övig inkább csak taktikáztak velük, aztán amikor kezdett nagy lenni az arcuk akkor kezdték csak el rendesen.

2021. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, lány és fiú edzést mem láttam külön. Gyerek felnőtt csoportosítást láttam, vagy kezdő (kék övvel bezárólag), haladó, illetve a feketéknek külön.
2021. febr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

A többi küzdősporthoz képest elég gyenge. Már alapból nagy hátrány az, hogy nem üthetsz benne fejre. Az egész küzdelem szinte abból áll, hogy beálltok egymás elé és addig ütitek egymást, amíg az egyik ki nem dől. Védekezni nem tanulsz meg. Ez egy elég eszetlen, technikátlan bunyó, ami a nagydarab, erős embernek kedvez. Talán a kocsmai bunyóhoz hasonlítható. Plusz az edzések tele vannak formagyakorlatokkal.

Összességében sokkal jobban járnál egy boksz vagy muay thai edzéssel. Főleg, ha lány vagy.

2021. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

A box meg a muhai 2 év után unalmas. Mint a kickbox is.

Érdekes módon az edzőm 170 magasságával és a szálkás izomzatával az összes ilyen kedvezett nagymedvét leverte.


Persze, hogy nem ütnek fejre, nem az a cél, hogy az ember 39 éves korára demens legyen.

2021. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
2021. febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

5-ös írja jól. Hallgass rá. Legalább csak annyira, hogy lemész más stílusra is kipróbálni, megnézni. Hidd el, ha kipróbálod mindegyiket legalább egy edzés erejéig, akkor látni fogod, hogy a karate nem említhető egy lapon egy boxszal, thaiboxszal, kickboxszal. Próbáld ki és tapasztald meg saját magad. Nem véletlenül csak élő boxzsákok a karatésok, akik letévednek más stílusok edzéseire.


Bárhogy is döntesz, jó edzést!

2021. febr. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A boxolók az első combosig bírták, amikor lejöttek edzeni. Valszeg mi is az első pofonig bírtuk volna, ha mi megyünk át. Marhaság összehasonlítani.

Érdemesnek érdemes többet kipróbálni, én is így tettem, de egyet kell profi szintre vinni a végén.

2021. febr. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Thunderfairy ***** válasza:
52%
Én jártam kyokushin karatéra 12 évet és barna ővig jutottam. Azt kell hogy mondjam ennek ellenére hogy sajnos igazuk van azoknak akik leszolják a stilust. Kitartást, akaraterőt és fizikai teljesitményt keménységet kaphatsz de hatékony küzdő nem leszel vele. Inkább halgas azokra akik a box, kick box, thay box, Bjj, stb. edzéseket ajánlják. Azokra is halgas akik azt mondják hogy tönkre teszi a térdeket, ez valóban így van. Versenyezni kék övtől lehet kezdő kategoriában. Igen, vannak lányok is de csajózni nem fogsz edzésen ráérni. Ahova én jártam ott pár karate társam magától is abbahagyta, legkésőbb barna övesen. Volt aki már zöld övesen is kiállt és átment kick box-ra. A karate előtt 10 éven át könyvekből és filmekből néztem ki a mozdulatokat és gyakoroltam. Ez sokkal többet ért mint a karatéra járás, legalábbis így vettem magamon észre hogy még ehhez képest is visszafejlődtem a karatén. Most már ha újra kezdenéám akkor itthon létrehoznák magamnak egy ütők és rugok stilust, tehát ennyit a karatéról. Ha csak társaságra, testmosgásra vágysz akkor persze mehetsz karatézni. De többre nagyon ne számits. Ez van sajnos.
2021. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!