Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin karate, vélemények?

Kyokushin karate, vélemények?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni kyokushin karatéra és kíváncsi vagyok mire számíthatok. Az elején milyen kemények az edzések? A Dan mennyire szigorú nálatok?(Tudom, hogy van egy alapvető szigor.) A korosztályok külön vannak? Melyik övszíntől mehettek versenyre? Vagy ez fokozattól független? Lányok is vannak? (Eddig nem találkoztam lánnyal, aki karatézik, szóval ezért kérdezem. 😅) Ha vannak lányok akkor külön a fiúktól, vagy egyben?

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. febr. 9. 18:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ez mind igaz. Nem sajnos. Persze kinek mi a cél. Van akinek az hogy szétveresse a fejét. Meg azt higgye hogy ő lesz a helyi terminátor.

Én sokat köszönhetek a karaténak, jó irányba terelte az életemet.

Amikor nem volt lehetőségem, kickboxtam 3 évig, aztán shotokan, mert a kickbox unalmas lesz.

Aztán a shotokanban ajánlották is hogy vizsgázzak danra, de ott meg a változatosság ellenére nem jött be ez az ugribugri stílus, hogy beugrok, jelzem a találatot aztán ki.

Úgyhogy egyik kyo táborban eldöntöttem, hogy ezt kell tovább vinnem. Azóta danos vagyok, és nem bántam meg.

Nyilván sokan kihullanak. De mindenhonnan. Aki az egyikből kihullik, az máshonnan is kihullana.

Nálam az összkép nyom a legtöbbet a latba. Elmegyek a táborba nyáron, normális emberekkel edzek napi 4-5-ször. Nincs politika, nincs egymás hülyének nézése.

Van akinek ez többet számít, mint az hogy ő legyen a discoban a bunyókirály. (16 évesen mondjuk pont e célból kezdtem)

2021. febr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!