Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kinek van a Kempoban tapasztal...

Kinek van a Kempoban tapasztalata? Valóban van benne hatékony ütés rúgás és földharc? Van e különbség a Kempo és a Zen Bu Kan Kempo között?

Figyelt kérdés

2021. febr. 19. 15:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Szia, a kempo egy jó alap lesz bármiben is szeretnéd tovább folytatni, de önmagában is szuper.

Én csináltam 6 évig. Utána váltottam, mert költöztem. Imádtam.

Van öv rendszer, tudsz vizsgázni, vannak formagyakorlatok is. Viszont inkább mondanám egy full kontakt küzdősportnak mint tradicionális harcművészetnek.

Sok verseny van ahol ki tudod próbálni magad, de kemposok rendszeresen indulnak mma szabályrendszerben is. Pl Borics Ádám is kempoval kezdte.

Ha közben rájössz hogy neked a földharc annyira nem tetszik akkor meg el tudsz menni thai boxra stb, vagy fordítva. Kb a teljes mma szabályrendszert lefedi. (Földharc/állóharc/földrevitelek).

Mellé is simán el tudsz járni brazil jitsura vagy thai boxra stb, ha úgy érzed valamiben jobban szeretnél fejlődni. Ha érdekel menj el és nézz meg/próbálj ki egy edzést utána dönts.

2021. febr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Végre egy kulturált és normális válasz.Köszönöm.
2021. febr. 23. 14:12
 13/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

A Kempo Szövettségről van csak információm.


Ahova én járok, ott döntően 2 főbb küzdelmi kategória gyakorlása zajlik az edzéseken:


1) egy a thaiboxhoz nagyon hasonló állóharc (kesztyűs-sípcsontvédős-fogvédős). Ez főként a box kéztechnikáira és a thai lábtechnikáira épül, de a karate/tkd rúgásai is használhatók (pl forgórúgások).

Időnként nagyjából a kyo szabályrendszre szerinti pusztakezes küzdelem is van.


2) bjj földharc (tatamin)


Időnként japán jiujitsu szabadulások álló helyzetben, ill a judo kisívű dobásai.

Vizsga elött tradicionális karatetechnikák gyakorlása, ill katák.


Az 1-2) hangsúlyosabban jelenik meg az edzéseken. Talán nem kell külön indokolnom, de ez a sokrétűség amennyire előny, olyannyira hátrány is tud lenni, az elsajátítása elég hosszú időt vesz igénybe (szerintem a japán jiura pl egy élet nem elég :) )


A ZBK és a Kemposzövettség által oktatottak - vélelmezem - hasonlóak, mert nem annyira régen váltak szét.


A többi Kempo ágat, sajnos, nem ismerem, így arról nincs infóm, viszont ezt jó szívvel tudom ajánlani, én személy is szerint imádom.

Vizsgázni, versenyezni nem kötelező, az edzést látogatók döntő többsége szabadidős, rekreációs céllal űzi, kb 5-50+ éves korig.

2021. febr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
52%

"viszont előttem ellentétel utcára 1 v1 reális küzdelemben a birkózás és a Bjj viszi a prímet"


Dehogy jó. Fejezzük már be az ilyen városi legendák terjesztését. Utcán te tanulhatsz bármit, a bökő mindig keményebb lesz nálad.

A kés meg avatatlan kezekben is halálos, pont ezért veszélyes és ezért szeretik használni.

Nem, hiába tanulsz te bármit, akkor is, ha úgy van simán gatyáig levetkőztetnek a támadóid. Mielőtt bárki okoskodna ajánlom Shogun Rua esetét elolvasni. Tőle konkrétan a gatyáján kívül mindent elloptak tőle. Az ő szintjét meg nem csak itt az oldalon, de Magyarországon is kevesen érik el (meg inkább valószínűleg senki se éri el).

2021. márc. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
14- es abban egyet értünk, hogy fegyver ellen semmilyen küzdősport sem hatásos, de itt most nem is arról van szó. Ha korbeallnak többen késsel boxerrel nyilván semmilyen küzdősport nemjo, Karelint és Khabib Nurmagomedovot is le lehet szurni és lőni. Itt most a rendes eszközök nélküli bunyorol beszélünk... Ott viszont nagy jelentőségük van a kuzdosportoknak. De fegyver ellen tény hogy fegyverrel valaszolunk
2021. márc. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
81%

14-esnek abszolút igaza van!


Gery, ne már! Hányszor rágjuk még át, hogy ezek az "eszközök nélküli, pusztakezes, férfias, kakaskodó bunyók" már csak Fantáziaországban léteznek. Tudjuk, hogy te kidobó vagy, és a munkádból kifolyólag az átlagnál (ami keren 0) gyakrabban futsz bele ilyen jellegű szituációkba, de a tömegember, Kovács Peti, aki lakik egy békásmegyeri panel hatodik emeletén, vagy egy vidéki város kertes házában, foglalkozását tekintve bolti eladó, dolgozik nyolc órát, aztán hazamegy a csajához, meg a gyerekéhez, hétvégente meg összeülnek a haverokkal három sörre, és ennyi a life, annak életében nem kell azon gondolkoznia, hogy "húúú, most az ökölvívást a birkózással, vagy a judóval keverjem, mert fontos a jó kombó utcára, de kell a jó rúgástechnika is, úgyhogy gondolkodok mellé kyokushinon vagy taekwondón is, mert taktikaiba kell tolni, és majd ha jön a cigó, akkor könyökkel kiütöm, mint Jet Lee a filmekben". Ez szánalmas és nevetséges, megmondom őszintén. És hát valljuk be őszintén, a társadalom 95%-a tömegember, egy random Kovács Peti valahol a világban. Évente nem történik annyi pusztakezes (meg amúgy semmilyen) verekedés Európában, mint ahány komment van az oldalon ezzel a témával kapcsolatosan.


Küzdősportot csak azok válasszanak önvédelmi szempontból, akik kidobók, rendőrök, biztonsági őrök, vagyonőrök, smasszerok. Aki csak egy átlagos egyén, átlagos élettel, az akkor válasszon küzdősportot, ha szeretne mozogni, erősödni, fejlődni. Önvédelemre szedjél szorongásoldót a paranoiád miatt, és vásárolj gázsprayt.

2021. márc. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
88%

15:

Az utcán, ha ki akarnak rabolni soha az életben nem fognak fegyver nélkül menni rád. Legalapvetőbb, hogy minimum egy kés lesz mindegyiknél. Nincs olyan, hogy nem lesz, pont azért hordanak maguknál, mert ahogy írtam nem hozzáértő kezekben is simán halálos kimenetelű sebzést tud okozni, emiatt automatikusan mindenki fosik tőle. De volt már rá példa mikor baltával mennek rád és követelik az értékeidet.

[link]


16:

Ráadásul mi még szerencsésebb helyzetben is vagyunk. Pár éve az angoloknak például jogszabályt kellett változtatni, mivel már nem késsel támadtak rád az utcán a problémás réteg, hanem simán fogta és sósavat öntött váratlanul az arcodba.

Én mindig azon röhögök jól mikor sokan itt megmondják frankón mit kell tolni, miközben világbajnok küzdősportolok, elismert harcművészek is megmondják fosd le magasról egy bizonyos szint felett (Yellow Bamboo és társait ők se ajánlják), csak élvezd és a mozgást miatt válaszd, ne azért, mert te akarsz lenni az utcai Bruce Lee.

2021. márc. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
40%

16 os "Küzdősportot csak azok válasszanak önvédelmi szempontból, akik kidobók, rendőrök, biztonsági őrök, vagyonőrök, smasszerok. Aki csak egy átlagos egyén, átlagos élettel, az akkor válasszon küzdősportot, ha szeretne mozogni, erősödni, fejlődni. Önvédelemre szedjél szorongásoldót a paranoiád miatt, és vásárolj gázsprayt."


Látod ebben a mondatodban leírod hogy az ember csak akkor válasszon kuzdosportot, tehát akkor a te véleményed is azt sugallja hogy mégis ér valamit. Én meg ezt magyarazom már sokadjara, hogy melyik küzdősportok azok, amiket ilyen munkakörben élesben is lehet alkalmazni. Ne az átlag Kovács Petit vegyuk alapul , hanem azt, hogy akkor melyek azok a küzdősportok amiket lehet alkalmazni, ha ebben a munkakörben dolgozol, tehát mi az ami élesben működik. Kidobokent megmondom oszinten nem szívesen dolgoznék olyanokkal akik életükben semmi kuzdosportot nem csináltak, egyébként rendőr is voltam egy évig, és jarorben sem szívesen mentem ki olyannal, akinek köze nem volt a küzdősportokhoz. Azt próbálom magyarázni, hogy akkor vegyük alapul aki ilyen munkakörben dolgozik, annak érdemes sparring típusú kuzdosportot űzni,ne a krav maga meg aikido és társait uzze, mert annak nem fogja hasznát venni egy éles helyzetben. Judo, bjj-, birkózás, box nak fogja tudni hasznát venni. Nem véletlen a TEK Ben is kötelező a sparring típusú küzdősportok, és a kérdezők erre kíváncsiak. Érted már? Fegyver ide vagy oda

2021. márc. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
40%

Adlak, Gery, csak akkor legyél szíves mindig odaírni a kommentjeidbe, hogy te kifejezetten a küzdősportok hatékonyságának boncolgatásánál a kidobókhoz és rendőrökhöz kommunikálsz, mert különben az oldal átlag felhasználója, azaz 10-ből 9 ember azt fogja gondolni, hogy ha irodai meló után eljár bokszolni, mellette meg két elszívott marlboro között lemegy bírkózni, akkor ő lesz Chuck Norris.

Nem lesz az, és nem is kell, hogy az legyen, ugyanis Magyarországon jó a közbiztonság.

2021. márc. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
33%

18:


Gery, kérlek a hazugságaidat terjeszd máshol. Saját magadat buktatod le, ami után már nem lehet szavahihetőnek tartani téged.


"egyébként rendőr is voltam egy évig, és jarorben sem szívesen mentem ki olyannal, akinek köze nem volt a küzdősportokhoz"


Nincs olyan rendőr, akinek nincs küzdősport múltja, mivel azt is tanulnak a képzés alatt. De, tanulnak, Judot. Tudom, mivel van rendőriskolában tanító ismerősöm, ahol többek között ő is oktatja a tanulóknak.

2021. márc. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!