Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kinek van a Kempoban tapasztal...

Kinek van a Kempoban tapasztalata? Valóban van benne hatékony ütés rúgás és földharc? Van e különbség a Kempo és a Zen Bu Kan Kempo között?

Figyelt kérdés

2021. febr. 19. 15:02
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
20 As komolyan? És áruld már el, hogy hol tanít Judot,xd. Én adyligeten végeztem ott a küzdősport oktatás abban kifakadt, hogy elvezető fogásokat tanítottak, amiket előre eltervezve kellett kivitelezni, volt pár erőnléti gyakorlat amit a testnevelés órával egybekötöttek, de egyetlen sparring típusú küzdelem nem volt ahol úgy igazán ellenállt volna a két küzdő. Ha te küzdősport múltnak nevezed a rendoriskolakban tanított bohóckodást, akkor nálad gondok vannak.Manapsag már mindenkit felvesznek rendőrnek, megszűnt a 2 éves képzés, pár hónap alatt képesek rendőröket képezni. Suli után gyűltünk össze hobbiból kuzdozni a tatamin a tornateremben egymással olyan srácokkal akik tényleg kémények voltak, de az kb 10 százalék az egész rendőri állományból, akik évek óta birkóztak, thai boxoltak vagy kempoztak. Nézz utána a rendőri fizikai teljesítményfelvetelinek milyen nevetséges, amikor én voltam akkor futás, fekvőtámasz, fekve nyomás, felüles, ingafutas, közül lehetett választani. A küzdősport múlt ott kezdődik, hogy rendes klubban minimum hobbi szinten legalább 3 évet rendszeresen edz valaki. Ha nem értesz hozzá légyszi ne beszélj hülyeségeket. És leszerelni meg a pénz miatt szereltem le, nettó 170 nem túl vonzó, továbbá ezzel párhuzamosan csináltam a kidoboskodast is, és ez ugye nem összeegyeztethető a rendőri hivatással. Egyedül a Tekben van komoly küzdősport edzés, ahol Karacs Attila és profi brazil jitsu mester tanítja őket a küzdelemre. Ami a sima rendorkepzon van az tesi óra gyógytorna al egybekötve. Először tajekozodj utána írj
2021. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
75%
Most ősszel lesz hat éve, hogy kempózok. (Lány vagyok 16 éves) nekem rengeteg önbizalmat adott, az iskolában nem bántottak mióta elkezdtem. Tanulunk eséseket, tompításokat én személy szerint egyszer alkalmaztam amikor ellöktek, ennek hála nem tört el a könyököm. Ha az utcán megtámadnának valószínűleg nem tudnám magam teljesen megvédeni, mert csoda nincs, ha megtámad két-három 100kg-os férfi nem tudnék mit csinálni. Viszont tanítanak női önvédelmet aminek a lényege a gyors hatékony rúgások és utána menekülés. Késsel is dolgozunk én személy szerint vagyok olyan szinten hogy ha egy ember megpróbálna megkéselni, el tudnám tőle venni a fegyvert. És menekülni. Fiúknál ha verekedés van és már pár éve kempózol szerintem biztos hogy meg tudnád védeni magad. Véleményem szerint rengeteget segít, és lehet utcán is alkalmazni. (Tudom "kicsit" későn válaszoltam, de azért remélem segít)
2021. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
Úgy tudom a ZBK kempo kisebb szövetség, de csak nagyon kicsit különbözik. !!ebben nem vagyok biztos, mert én csak a magyar kempo szövetséghez jártam!!
2021. júl. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
A kempo egy nagyon jó sport. Kempozom, igen lány vagyok de felnőtt férfiakkal vagyok egy edzésen. Tehát komolyan megy. Én azt ajánlom kezd el nagyon jót tesz a mindennapjaidnak, és aki ezt mondja hogy szar önvédelem az nem normális. Az edzőm egy suhintással eltörte a bordás falat. Én a 80 kg embert levittem a földre. Ajánlom! 16/L
2021. aug. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
és miután a földre vitted mit csináltatok???
2021. aug. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!