Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ahoz hogy valaki autóversenyző...

Ahoz hogy valaki autóversenyző (drift,rally,f1 stbstb.) legyen, tényleg miliomosnak kell lenni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok kis pöcs korom óta autób*zi vagyok, nagy vágyam hogy autóversenyző legyek leginkáb drift téren, szerettem volna elérni egy olyan szintet mint pl markom racingben Ámon Olivér meg hasonlók, nekem nincsenek gazdag szüleim se vagyonom van egy épített utcai mercedesem amiről a forgalmit is akármelyik pillanatban levehetik, autószerelőként dolgozom jelenleg annyi fizetésért amiből épp hogy meg lehet élni úgy hogy még anyámékkal élek itthon. Tudom hogy az élet igazságtalan de nincs rá valami mód hogy a kis ember is merjen nagyot álmodni? Ha énis ilyen versenyző szeretnék lenni miliók kellenek hozzá? Vagy kimegyek egy pályanapra valamelyik ringre aztán valaki akinek sok pénze van és megtetszik neki a tudásom felkarol és ezután szponzorok vadásznak le? Hogy működik ez?
2021. máj. 2. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, és 6 éves korban el kell kezdeni.
2021. máj. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

álmodni lehet persze én este azt álmodta, hogy bejött a postás a zárt ajtón.

a helyzet hogy a tiedből és az enyémből sem lesz semmi.


no de komolyan.


saját pénzből kell kezdeni, tehetség sok van, pénzes tehetség kevesebb.


ha esélyt akarsz magadnak akkor reklámoznod kell magad. erre van a instagram, YouTube stb. ha szerencsés vagy akkor lesz elég követőd, nézettséged hogy a szponzorok megkeresnek.

vagy te is porbálhatsz írni ha már van mit felmutatnod.

2021. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Bár kissé régi kérdés, de szoktak lenni legálisan megrendezett versenyek amatőr szériában is (Pl.: Tököl, ahol ott a driftsuli is egyúttal)

Hogyha benevezel több versenyre, nyilván az is kerül valamennyibe, de azt tudom javasolni ha kicsit többet mozogsz ezekbe a körökbe és tényleg leraksz valamit abból amit tudsz, akkor lehet idővel felfigyelnek rád.


Természetesen idő kérdése is, de hogyha több ilyen rendezvény általi lehetőséget megragadsz, és van is hol gyakorolnod és fejlesztened magad, akkor előbb-utóbb némi befektetéssel talán el lehet indulni ezen az úton, de nem feltétlen kellenek hozzá olyan horrorisztikus összegek mint amik egyes pályabeliek rendelkezésére állnak. + Ezeknél a személyes próbálkozásoknál talán hamarabb tudsz ismertséget is szerezni, ráadásul egy elég fasza közösség részese is lehetsz

2021. júl. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 nagybela válasza:

Az biztos, hogy nem egy olcsó sport és pénzre mindenképp szükséged lesz hozzá.

Először is az oktatásokat kell végigcsinálnod, ami pár százezer forint mire eljutsz az amatőr szintig. Ebből tudomásom szerint két iskola van, egy Tökölön ( [link] és egy Mogyoródon ( [link] Én a mogyoródi csapatot ajánlom jó szívvel.

Ha meg van az amatőr szint, akkor nem kell máris kocsit venned, hanem tudsz bérelni is a versenyre. Nem olcsó az sem, és még a nevezési díjat is be kell fizetned és van még néhány járulékos költség is. Szóval egy versenynap vagy versenyhétvége is pár százezer Ft. Szóval valóban mélyen a zsebbe kell nyúlni, mint minden technikai sport esetében sajnos.

Remélem azért nem vettem el a kedved, szerintem mindenképp próbáld ki aztán majd eldöntöd, akarod-e komolyabban is vagy sem.

2022. szept. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!