Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin karate érdemes-e...

Kyokushin karate érdemes-e elkezdeni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Véleményekre lennék kíváncsi egy 18 éves lánynak nem lenne késő ezt az ágazatot elkezdeni? Korábban Shotokánoztam valamin box edzéskre jártam, de a karate elköltözött, meg nem is szerettem már a végén járni. A box meg annyira nem jött be. Jelenleg most ez van amire tudnék járni a lakhelyemen valamint Box de az annyira nem jön be mert túl kemény.
2021. máj. 16. 14:06
1 2 3
 11/30 kretens ***** válasza:
58%
Én Magyar-néptáncolok már több mint húsz éve és már több küzdősportokban jártas emberből is bolondot csináltam.Én nem ütöttem nem rúgtam de nagyon érzem a távolságot és akár fél órán kersztül úgy körbeugrálok bárkit hogy előbb elfárad és nem talál el.
2021. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
79%

Fú de régi kérdés. Viszont olyan sok helyen lehet látni ezt az illetőt kommentelni.

Annyira érdekelne, ki ez a hozzászóló, aki harcművészeteket degradál le folyamatosan, elmondja a stílusok előnyeit, hátrányait, melyik miért jó, illetve MINDEN stílust ismer, és csinált már.

Ne haragudj, írnál elérhetőséget, illetve hogy merre tartasz edzést, mit értél el, mely egyesületekben edzettél, stb.?

Privátban is jöhetne, nagyon érdekelne a személyed, biztosan elismert szaktekintély lehetsz, komoly versenyzői, edzői múlttal ha ennyire éles kritikákat fogalmazol meg.:)


Ma már nem leszek netközelben a munkám miatt, de 2-3 napon belül,ismét leszek internetközelben, remélem addigra megtisztelsz. Aztán, ha úgy van megnézném az edzésedet is, lehet le is járnék, nagyon szívesen tanulnék egy igazi hozzáértő edzőtől, szaktekintélytől.


Köszönöm, ha esetleg még böngészel egy ilyen régi kérdést, és megtisztelnél.



Egy lelkes, nagyon amatőr, kezdő hobbista levegőkékítő

2021. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
44%

#12

Menj le egy másik küzdősport edzèsre és látni fogod a különbséget.

2021. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
74%

13:

Nagyon sokan ezt teszik és rájönnek, hogy felesleges f*szméregetés amit sokszor csináltok és kb. a világ harcművészet és küzdősport edzéseinek 90% hígfos minőségű és sokszor az agyon istenített küzdősportok edzési színvonala se éri el még a Karate edzések színvonalát se.

2021. nov. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
62%

Az MMA-ban bebizonyult, hogy mely küzdősportok a hatékonyak és melyikek nem.


Egy rendes bunyoban meg senki sem fog kokutsu dachiban állni meg shuto ukéval védeni

2021. nov. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

15:

Megint csak az én igazamat írod alá: egyik sem. Ma már baromira nem tanulnak stílusokat a profi MMAban, csak technikákat tanulnak és ennyi. Az is sokat elárul, hogy az edzőtáborokban sose komoly küzdősport vagy harcművészet stílus edzőit viszik magukkal a versenyzők, hanem MMA edzőket.

2021. nov. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
41%

Lehet, hogy így van. DE azt is vedd figyelembe, hogy MMA-sok is birkózás, boksz, muay thai, bjj technikákat tanulnak és nem karate technikákat.


Az MMA-nak eredetileg az volt a rendeltetése, hogy a különböző stílusok képviselői megküdzjenek egymással és ez a korai UFC-ben még így is ment. A karatésok ott sem voltak sikeresek..

2021. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

12-es vagyok...


14-es, teljesen igazad van.

Pontosan, ahogy gondoltam, igen magas összegben mertem volna fogadni, hogy ez lesz, ilyesmi választ kapok. Kvázi terelést, kibúvót.

Mindegy, ez a GyakoriKérdések, nem csodálkozom, hogy itt egyesek úgy adják elő magukat, mintha a világ legjobb harcművészei lennének, mindenhez is értenének. Aztán, amúgy meg...ennyi.

2021. nov. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
41%
Ez nem terelés és kibúvó… De karatéval nem fogsz legyőzni egy bokszolót vagy egy birkózót.. Akkor meg mi értelme van?
2021. nov. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 kretens ***** válasza:
0%
19..Ha az ember valamilyen szinten tud karatézni azért önvédelmi szempontból nem hátrány.Egyébként meg ha valaki profi bokszoló vagy birkózó akkor az átlagnál nagyobb önuralommal is rendelkeznek.Legtöbb esetben ha konfliktusba keverednek inkább odébbállnak vagy csak kivédekezik a támadást és csak a legvégső esetben küldik padlóra a támadót.Én például mint ahogy korábban irtam nem karatéztam soha hanem már gyerekkorom óta néptáncolok.Eléggé hajlékonnyá tett és a reflexeimet is élesen tartja és bizony ez már mentett meg engem mégpedig egy nagy testű kutya támadása ellen.Sikerült úgy elugrálnom előle hogy egy hirtelen gyors mozdulattal el tudtam kapni a nyakát majd egy fojtó fogással pár percre elkábitanom és volt időm elfutni biztonságos távolságra.Bizony bárkivel előfordulhat hogy nem is ember hanem állat ellen kell kamatoztatnia tudását ami életet menthet.
2021. nov. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!