Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin karate érdemes-e...

Kyokushin karate érdemes-e elkezdeni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Véleményekre lennék kíváncsi egy 18 éves lánynak nem lenne késő ezt az ágazatot elkezdeni? Korábban Shotokánoztam valamin box edzéskre jártam, de a karate elköltözött, meg nem is szerettem már a végén járni. A box meg annyira nem jött be. Jelenleg most ez van amire tudnék járni a lakhelyemen valamint Box de az annyira nem jön be mert túl kemény.
2021. máj. 16. 14:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
58%

17:

MMAsok mindent tanulnak, nagyon sokan vannak akik ugyanúgy Karate alappal érkeznek az MMA világában. Machida még nyíltan vállalta azt is, hogy voltak olyan dolgok, amit a szumóból tanult és vett át.

MMAnak sose ez volt eredetileg a rendeltetése. Az a Vale Tudo volt, MMA meg nem egyenlő a Vale Tudoval. Logikád alapján meg akkor ugyanúgy se a boksznak, se a Muay Thainak, se a birkózásnak nem volt értelme, mindenki csak Brazil JiuJitsut tanuljon a Gracie családtól, mert eléggé ledaráltak akkoriban mindenkit.

Egészen addig amíg Kazushi Sakuraba színre nem lépett, mert ő meg a Gracie család tagjait darálta le folyamatosan, szóval eme logika mentén akkor onnantól fogva meg mindenki csak Catch-wrestlinget tanuljon.


19:

De ez terelés meg kibúvó. Lenne legalább annyi harci tapasztalod, hogy utána nézel a dolgoknak rájönnél, hogy nincs értelme ennek a pénisz méregetésnek, mert ahogy leírtam a világ küzdősport/harcművészet edzéseinek 90-95% hígfos. Szerte a világban a nagyobb harcművészek, küzdősportolók mindenhol azt mondják fossál magasról a dolgokra és azt tanuld, amit szeretsz, mert ne azt nézd, hogy melyikkel hány embert tudnál az elmédben megölni.

2021. nov. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

"Ez nem terelés és kibúvó… De karatéval nem fogsz legyőzni egy bokszolót vagy egy birkózót.. Akkor meg mi értelme van..."


Ez durva. Nem mindenki azért űz egy harcművészetet, pláne tradicionálisat, hogy boxolókat vagy birkózókat győzzön le. Attól függetlenül lehet még ezer más értelme is...ezzel iszonyatosan kiégettél.

Alig várom, hogy megint leírd valahova, hogy "a box igazán effektív stílus" (ami amúgy valóban igaz is, csak a világ szerintem nem csak e körül forog)...az effektív meg a kompetitív szavak mindig ott figyelnek a szótáradban. Biztos vagyok benne, hogy rendkívül színvonalas edzéseket tartasz, hiszen aki ekkora szakértő, hogy történelmi tényekre hivatkozva tudja, egyes harcművészetek képviselői sohasem győztek senki ellen a történelem folyamán, továbbá harcművészetek technikáit aprólékosan kielemezve (!!!), kata/poomsae elemeket kiragadva, leírva (persze hót sz*rul) elméleti síkon bemutatva, egyetlen szemszög szerint megvizsgálva az már egészen biztos, hogy több OB, illetve rangosabb nemzetközi eredményekkel is büszkélkedik.

Kíváncsi lennék (szerintem nem csak én), mely versenyeket nyertél meg, mely egyesületeknél jegyeznek név szerint, illetve valóban továbbadod-e tudásod az utánpótlásnak ténylegesen, edzéseket tartva nyitod fel a szemét a hozzánk hasonló, amatőr levegőkékítőknek.



"Az MMA-ban bebizonyult, hogy mely küzdősportok a hatékonyak és melyikek nem.


Egy rendes bunyoban meg senki sem fog kokutsu dachiban állni meg shuto ukéval védeni."


Kész, ezzel be is vitted a megsemmisítő találatot...ugye, hogy csak-csak működik az az ikken hissatsu, amit te előszeretettel szidalmazol?

Kinyírtál, önhibádon kívül sikerült egyetlen találattal elintézned.

Annyira hasonló a stílusod, régen egy Késes Krisz nevű hantakirály fogalmazott hasonlóan, írogatott, természetesen több felhasználónéven. Eleinte csak egy-egy stílushoz konyított, később vérszemet kapott, és mint egy szerepjátékban, MINDENNEK írta az előnyeit-hátrányait, alkalmazhatóságát, technikai jellemzőit (persze, sokszor hót baromságokat)

Én nem firtatom ezt, nem mondom hogy ő vagy, csak annyit jegyeztem meg, hogy nagyon-nagyon hasonlóan közölsz dolgokat. Sosem okoskodnék bele olyan dologba, amit nem gyakoroltam, nem tanultam, mert nem értek hozzá. Szerintem maradj meg azoknál a dolgoknál, melyeket valóban gyakoroltál és tanultál (kérlek szépen, ne mondd hogy valamilyen karate edzésre is jártál, tényleg nevetséges lenne), különben magadat teszed hiteltelenné és nevetségessé...nyilván, ez egy anonim fórum, az lehetsz aki akarsz, azt írsz amit akarsz...csak a valóságban sajnos nem úgy lesz, mint itt.


Mindenesetre, maradok tisztelettel, szép napot és jó edzést kívánok Neked!

2021. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
41%

Én is shotokan karatéval kezdtem, aztán rájöttem, hogy nem hatékony. Kiábrándultam belőle. Elmentem más, nyugati stílusú küzdősport edzésre és első edzésen kb kiköptem a tüdőmet. Megtapasztaltam a rideg valóságot, hogy ég és föld a kettő.

Amîg a karatésok katáznak, addig más küzdősportolók sparringolnak vagy kőkemény erőnléti edzéseket csinálnak.

Én nem szégyenlem bevallani, de stresszelve mentem az edzésekre, tartottam a fájdalomtól, hogy földhöz vágnak, megütnek. De aztán leküzdöttem ezt. A shotokan karate ezt sem adta meg, mert egy semi kontakt sport.


Szerintem ha az ember arra adja a fejét, hogy küzdősportoljon, akkor már válasszon olyat, ami megtérül

2021. nov. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
58%

23:

Legalább legyél tisztában a dolgokkal. Nagyon sok Karate stílus is ugyanúgy sparringol.

Meg az ilyen kamu dumákat hagyjuk már, hogy te lementél egyből egy másik, természetesen nyugati stílusú edzésre és kiköpted kb. az összes szervedet. Miért a Karate hibája, hogy 0 erőnléted meg kardiód volt? Ezt a városi legendát hagyjuk már, hogy mindent az adott stílus edzésén kell megtanulnod, mert erre baromira nem lesz időd heti 3x2 órában, hogy külön erőnléti és kardió edzést végezzenek veled rendesen és rendszeresen.

Az utolsó mondatod alapján meg megint ott tartunk amiről eddig beszéltem, hogy eme logika mentén senki ne kezdjen el se küzdősportolni se harcművészetet tanulni, mert soha nem térül meg, hanem mindenki jelentkezzen katonának és a harcmezőkre tervezett adott kézitusa stílusokat tanulja csak.

2021. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

23-as


Ne haragudj, én nem hiszem el, hogy te shotokan karatéval kezdtél volna.

Hacsak, nem te vagy az a nagy tudású, aki 17 évesen kb. fél év karatéval lement egy ökölvívó edzésre, és ökölvívó szabályok szerint elverte egy 12 éves kölyök. De gondolom nem.


"De karatéval nem fogsz legyőzni egy bokszolót vagy egy birkózót.. Akkor meg mi értelme van..."


Jézusom, én még mindig ezen vagyok elképedve. Ha nem győzöl le egy ökölvívót vagy egy birkózót, akkor egy hulladék vagy, bármit is csinálsz. Mondd ezt kérlek egy Paranza Corta-snak, egy HEMA-snak/Ars Ensis-esnek, egy eskrimadornak...ők sem mérkőzgetnek ökölvívókkal, birkózókkal, viszont azért egy jól képzett Paranza Corta-s szicíliai "zsivány" feladhatná a leckét sok ökölvívónal, birkózónak. Igazából, bárhogy elsülhetne ez is, a stílust alkalmazó EMBER számít elsősorban...Másért edzenek, más okból, más a stílusuk célja, ezért már hulladék lenne?

Karatézni sem azért karatéznak az emberek általában, hogy ökölvívókat, birkózókat csapjanak szét. Hol hallottál te ilyet, most már komolyan érdekel melyik egyesületben shotokan-oztál, ahol ilyenekről van szó.

Kíváncsian vagyok, főleg, ha esetleg Borsod megyei vagy Pest megyei egyesületről van szó. Bár, gondolom hogy éppen véletlenül pontosan nem azokról....ez is kb. annyira hiteles lenne, mint mikor bizonygatva van, hogy 2 danos VB karate bajnokokat agyalt meg egy kőműves csigó' persze a karatéka nevére senki sem emlékszik, csak arra hogy shotokanos, 2 danos meg VB bajnok:)))


Egyébként, itt a 17 éves kontra 12 éves kisfiú boxmeccsének esete:


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok_..


A karatét ócsároló troll már annyira megkeveredett a hazugságaiban, nagyotmondási kényszerben, hogy végül saját maga nívóját redukálta nullára.



24-es


Azt hiszem, mi, ketten már több agyament, karate ócsárolós, provokáló trollkodás alatt "összefutottunk", és mindig egyet értettem veled, ahogyan most is egyetértek. :)

2021. nov. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

“ Hol hallottál te ilyet, most már komolyan érdekel melyik egyesületben shotokan-oztál, ahol ilyenekről van szó.”


Sehol. Nem volt szó ilyenekről a shotokanos egyesületben. Pont ez volt a bajom vele.

Én egy olyan stílust akartam, ami hatékony az MMA-ban. Rájöttem, hogy a shotokan ezt nem adja meg. Ezért váltottam.

Nem bántam meg.

2021. nov. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

26:

Előbb te legyél már hatékony az MMAban és legalább az alapokat tanuld meg, miszerint, ha nincs időgéped, akkor ne stílusokat akarj tanulni MMAhoz. Már leírtam számtalanszor, ezt csak az itthoni "2 hetet lehúztam Muay Thai edzésen, szóval én leszek a következő MekGrengor" típusú emberek tolják. Leírtam már a profik is évek óta nem stílusokat tanulnak, hanem technikákat.

Meg igen, Shotokan nem használható. Kérlek szólj erről Lyoto Machidanak is.

2021. dec. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Az MMA-ba általában küzdősportolói múlttal mennek az emberek, nem úgy, hogy 0 sportolói múlttal lemennek egy MMA edzésre.
2021. dec. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

27:

UFCbe mennek úgy az emberek, nem MMAba. Már kismillió klub tart kezdőknek szerte a világban MMA edzéseket, ahol nem az agyon sztárolt stílusokat oktatják, hanem technikákat.

2021. dec. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
A keleti cuccok lányosak. Úgy hallottam, sok a ratyi az ilyen edzéseken.
2022. máj. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!