Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A nagy izomtömeg állóharcban...

A nagy izomtömeg állóharcban hátrány, birkózásban meg inkább előnyös?

Figyelt kérdés

2021. okt. 17. 00:34
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
😖😭
2021. okt. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha a tömeg számít, vigyél egy zsák sódert is!
2021. okt. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
A birkózók inkább nyújtó gyakorlatokat szoknak végezni hogy a mély izomzatot ami a tartásért felelős megerősítsék, ezáltal csökken a sérülések kockázata is. Ezzel arányosan persze növekszik a külső izomréteg is
2021. okt. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

A ketrecharcosok, karatésok, ökölvívók általában vékonyabb, de nagyon szívós, hajlékony, energikus emberek.


Szerintem itt hiába van óriási izomtömege valakinek, nem előny, mert lemerevedik, lelassul.


Én birkóztam 15 évig, ott is érvényes ez, csak ott rendelkezned kell legalább egy "közepes" izomtömeggel, hogy ki tudd védeni egy izmosabb ember támadásait.

Konkrétan a saját esetemet tudom elmesélni. A karrierem során 1 évben nagyon sokat súlyzóztam ( fekvenyomtam, stb.) , ettől úgy megerősödtem, hogy na, de mégis kikaptam olyanoktól, akiktől addig soha, mert mássképp akartam birkózni, mint előtte, "erőből" , és ez nem volt jó nekem.


Tehát a hajlékonyság, az érzék a dobásokhoz, a helyzetfelismerés többet számított, mint az erő.


( Persze a mai antibirkózásban, esetleg jó lehet egy olyan versenyző, aki erős. A lényeg az, hogy ne tudjanak rajta akciót csinálni. Ő sem tud, az ellenfél sem, így meglesz a hálás 0:0, vagyis intésekkel győz valamelyik 1:0-ra, 2:0-ra.


Ez a birkózás "halála". És még csodálkoznak, hogy ki akarják rakni az olimpiai sportágak közül !!!! ???)

😭😭😭

2021. okt. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem egy nagy izomtomeg egyik kuzdosportban sem hatrany, persze tudni kell megfeleloen alkalmazni. Egy nehezsulyu 120 kilos karfiolfulu allatot nem fog leutni egy 70 kilos szalkas boxolo, ha csak nem sunyiba pleknibol eltalalja, de meg az is kerdeses hisz a birkozok baromi masszivak, ha kapnak is az esetek tobbsegeben ugyis kozelmennek es szetszedik a masikat. A nagy izomtomeg fizikalisan is ad egy masszivitast az embernek, persze nem a csak es kimondott testepitesbol szarmazo, de szerintem az izomtomeg novelese semmikepp sem hatrany ha tudod hogy kell otvozni a kuzdosporrtal.
2021. okt. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!