Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért szidják annyira a wing...

Miért szidják annyira a wing tsunt?

Figyelt kérdés
addig eljutottam hogy baromság elméletileg meg pénz pazarlás,de valaki aki esetleg tapasztalta eltudná mondani pontosan hogy mik a hibái a stílusnak és miért egy rakás sz*r?

2021. okt. 24. 18:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Ma már volt egy kérdésed ezzel kapcsolatban.

Ez semmi.

Én ilyen wincsúnos gyerököket elzavarok pár taslával, még mielőtt nekiállnának hadonászni, amit edzésen láttak az oktatótól.

2021. okt. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Ezt a kérdést még kajak felteszi valaki 2021-ben, pláne ezen az oldalon? Ez rohadt jó XD

Haver, ha tényleg ez a kérdés nyomaszt téged, akkor kellemes időtöltést kívánok! Gyakorlatilag 2011-ig vissza tudsz lapozni az oldalon a hashtagjeid által, és el tudod olvasgatni, hogy az elmúlt 10 évben gyakorlatilag napi rendszerességgel hányszor össze lettek már szedve az érvek a szánalomra méltó wing tsun ellen.

Jó olvasást! Hidd el, tetszeni fog!

2021. okt. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

kedves 1. az a kérdés tegnap volt de igen majdnem hasonló a kérdés.


kedves 2. igen már átnéztem rengeteg kérdést a wing tsun hibái után kutatva és az az igazság hogy még mindig senki se mondta el hogy miért nem jó a wing tsun. amit hallotam hogy máday egy alkoholista és 3 centis fasza van mert nem fogadja el a kihivásokat meg ilyenek. olyanokat olvastam még hogy egy wing tsunost le lehete szopatni csukott szemmel is.Meg egy páran elmagyarázták a stílus hibáit nagyon részletesen "a wing tsun rossz". én csak azt szeretném megtudni hogy miért rossz a wing tsun nem azt hogy rossz vagy nem.

2021. okt. 24. 21:54
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

én wing tsun-ozok



Hibái ha hiszem a multiverzumokba akkor lehetséges ,hogy egy mesterfokozat elég lesz, hogy egyszer úgy össze jön ahogy az wing tsunok elképzelik. Az összes harc művészet akidó krav maga wing tsun és társai azért nem működnek mert abban leszel jó amit tanulsz, gyakorolsz. wing tsun edzéseken sosincs sparring vagy is eddig még nem találkoztam vele lehet máshol van .

Siu Nim Tau-ban lehetsz jó, de hogy egy önvédelemre semmire se az is biztos.



Kicsit nekem olyannak tűnnek amikor magyarázzak, hogy milyen veszélyes vagy jó egy technika " gyilkos" mint amikor kis szűz kölykök keményen recskáznak és elképzelik ,hogy milyen keményen megdugnák a topmodelleket. Elméletbe lehet, hogy igen de gyakorlatban örülnek ha feláll nekik vagy nem sülnek el 1 másodperc alatt. Szerintem kamu harc művészetek főbűnöse a filmipar


mert ahogy Rocco Siffredi dugja a csajokat annak sincs sokköze a valóságnak meg annak se 40 kg nők vernek össze 120 kg pasikat ilyen olyan technikákkal.



A WING TSUN az egy elképzelés egy szekta Máday Norbert kis istennel és Leung Ting főistennel.


Felmerülhet kérdés hogy akkor én miért wing tsunozok.



Nekem mozgás a lényeg és tarsaság jó az embereket bírom sok doki és elég magas beosztású ember jár nem árt azért ha ilyen emberek vannak ismertségi körömbe.

Nem rossz a wing tsun ha nem hiszi az ember azt ,hogy bármennyi önvédelmi értéke is van.

Koordinációt fejleszti, elég sok mozgás van benne kbé ennyi.

2021. okt. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

jó lehet 5:45 kor kéne írogatni :D



én wing tsun-ozok



Hibái ha hiszel a multiverzumokba akkor lehetséges ,hogy egy mesterfokozat elég lesz, hogy egyszer úgy össze jön ahogy az wing tsunok elképzelik. Az összes harc művészet akidó krav maga wing tsun és társai azért nem működnek mert abban leszel jó amit tanulsz, gyakorolsz. wing tsun edzéseken sosincs sparring vagy is eddig még nem találkoztam vele lehet máshol van .

Siu Nim Tau-ban lehetsz jó, de önvédelemre semmire se jó az is biztos.



Kicsit nekem olyannak tűnnek amikor magyarázzak, hogy milyen veszélyes vagy jó egy technika " gyilkos" mint amikor kis szűz kölykök keményen recskáznak és elképzelik ,hogy milyen keményen megdugnák a topmodelleket. Elméletbe lehet, hogy igen, de gyakorlatban örülnek ha feláll nekik vagy nem sülnek el 1 másodperc alatt. Szerintem kamu harc művészetek főbűnöse a filmipar


mert ahogy Rocco Siffredi dugja a csajokat annak sincs sokköze a valóságnak meg annak se 40 kg nők vernek össze 120 kg pasikat ilyen olyan technikákkal.



A WING TSUN az egy elképzelés egy szekta Máday Norbert kis istennel és Leung Ting főistennel.


Felmerülhet kérdés hogy akkor én miért wing tsunozok.



Nekem mozgás a lényeg és tarsaság jó fejek az embereket sok doki és elég magas beosztású ember jár wing tsunra. Nem árt azért ha ilyen emberek vannak ismertségi körömbe.

Nem rossz a wing tsun ha nem hiszi az ember azt ,hogy bármennyi önvédelmi értéke is van.

Koordinációt fejleszti, elég sok mozgás van benne kbé ennyi.

2021. okt. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Technikailag is lemaradt stílus. Gyenge. Az ütései rövidek és gyengék, a lábmunkája korlátozott és lassú, az állása miatt nagyon könnyű double leg takedownozni őket, a középen tartott kezek végett marha könnyű kijátszani és beverni nekik, illetve az egyenes tartás miatt az álluk is kilóg, ergó nem elég, hogy könnyű célpontok és 1 ütéssel be is lehet altatni őket. Plusz hiba, hogy az egyenes vonalán gondolkoznak csak, ergó nincs nagyon köríves támadásuk, szóval nem is tanulnak meg azok ellen védekezni, illetve egyértelműen támadni se.


Tehát összegezve egy lábbal nagyon lassú, korlátozott stílus, rövid és gyenge ütésekkel, támadásokkal, 0 védelemmel.


Igen, én is tanultam wing tsunt sajnos, úgyhogy tapasztaltam is ezeket, nem csak a neten láttam.


Remélem ez így kiengesztelő válasz neked. Bármiféle fröcsögés nélkül most összeszedtem a stílus gyengéit. Ha nagyon-nagyon szeretnéd még egyes technikákat is lebontok neked, hogy miért nem működnek, de spoiler alert: a gyenge, korlátozott, lassú lábmunka miatt elsősorban.


Viszont, hogy egy jót is mondjak a stílusra: a rúgások ellen nagyon jól lehet vele védekezni. Konkrétan néha kickboxon meg thaiboxon előjött pár mozdulat és azok nagyon jók. De ne értsd félre, nem jobb a rúgások elleni védelme, mint azon stílusoknak, egyszerűen az működik, vagyis működhet, ha rendesen gyakorolják őket. De mivel a másik jellemző a wing tsunra, hogy nem is nagyon rúgnak, maximum csak alsó rúgásokat, így nem is gyakorolják a magasabb rúgások elleni védekezést, amiben pont jó lehet a stílus.

2021. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Wing Tsunt azért szidják jogosan, mert egy kihisztizett stílus az egész. Nem, nincs rá jobb szó, tényleg egy gyerekes hiszti miatt alakult meg az egész stílus.

Mi is történt? Leung Ting ugye Yip Mantől tanult, attól akitől Bruce Lee is tanult. Az egész probléma akkor kezdődött mikor Yip Chun jött volna az öröklési sorrendben, miszerint ő lesz a Nagymester. Ahogy utána olvasgattam Leung Ting eddigre betegesen a fejébe vette, hogy márpedig ő lesz a Nagymester, nem érdekli Yip Chun, őt nem hajlandó elfogadni semmilyen mesternek meg mindenkit próbált meggyőzni, hogy úgyse Yip Chun lesz a következő.

Na, elég nagy pofára esés volt Leung Tingnek mikor bejelentették neki nem ő lesz a Nagymester, bármennyire akarja. Na, ekkor olyan szinten behisztizett, hogy ott hagyta az egész Wing Chun irányzatot, és kijelentette miszerint ő új stílust alapított a Wing Tsunt, és ott innentől fogva ő Nagymester.

Az egészben annyi különbség van technikailag, hogy Leung Ting belerakta a Láncütést. Ennyi, semmi több technikai különbség nincs elméletileg.

Gyakorlatilag meg az lett, hogy pénzlenyúló szektát csinált Leung Ting az egész irányzatból. Az egész Wing Tsunnak az lett a lényege, hogy amennyi pénzt csak tud szedjen be a tanulóktól. Ezért is támadják nemzetközileg annyian a stílust. Aki másként gondolkodik, azt Leung Ting instant kirúgja és megvon tőlük minden rangot. Számtalanszor elhasalt már a Wing Tsun, nem is tudok olyan esetről, amikor bizonyított volna bármilyen stílus ellen.

A hazai irányvonal meg külön fogalom. Máday egy alkoholista, nagyon sokan panaszkodtak már rá, hogy edzőtáborokat nem tudott megtartani, mert olyan szinten berúgott. Meg a kihívásos sztorihoz hozzátartozik, hogy azért hívták volna ki nagyon sokszor, mert az edzőtáborai, az előadási, stb semmi másról nem szóltak, minthogy minden más stílust lehordott a sárga földig, miszerint azok soha az életben nem fognak működni. Egyedül csak a Wing Tsun Kung Fu működik, semmi más. Meg mindenki hülye, aki mást tanul.

Na, pont az ilyen felfogása miatt volt az, hogy jó pár éve a mestereinek nagyrésze ott hagyta és kiváltak a Wing Tsun irányzatból és inkább Wing Chun név alatt kezdtek oktatni.

2021. okt. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
7-es, a láncütést az összes wing chun irányzat tolja. Kínában háború van/volt éveken keresztül, mikor Xu Xiaodong vagy mi a neve, MMA tag kihívta az összes fake Kung-fu stílust nyilvánosan. A wing chun volt az első, akiket hülyére vert. Ezt az egészet ő elindította de azóta mások is vitték/viszik tovább. Konkrétan minden nap a legnagyobb wing chun mesterek vannak agyonverve, mint szódás a lovát és még mindig sokan nem képesek elfogadni a tényeket, hogy a stílus technikailag gyenge. Kész. Konkrétan tele a net ezekkel és tényleg Ip Man irányzatú wing chunosok is ugyanúgy terítik be a taknyukkal a termet, mint bármelyik másik irányzatú wingek. De egyébként jól írod a wing tsun sztoriját. Én is tanultam és tényleg minden szemináriumon ez ment, hogy mindenki más hülye, csak a wing tsun a tuti. Szégyen.
2021. okt. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

Gyerökök lehet itt írogatni ki a keményen vincsúnyos....

De egy erősebb parasztbácsi vagy egy keményebb roma melós a kocsmában legombolna akkora sajtos tejfölöst az ilyen ugrabugra jancsiknak, hogy megfordulnátok a tengelyetek körül 10szer, mire megállnátok.

2021. okt. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
Ezerszer leirtuk miert rossz a wt...ne kelljen újra....
2021. okt. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!