Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Segítség otthoni edzésben?

Segítség otthoni edzésben?

Figyelt kérdés

Szeretném elkerülni lehetőség szerint a konditermeket, mégis szeretnék edzeni. Természetesen nem ingyen gondoltam de olyan edzéstervre lenne szükségem, amit otthon is el tudok végezni.

Teljesen a 0ról indulnèk, egyenlőre olyan súlyzót sikerült beszereznem ami állítható (Max 20 kg-s).

Szükséges hozzá még valami? Vagy simán videókkal is ér valamit az edzés?

Őszinte véleményekre lennék kíváncsi, nem a karácsony miatt jutott eszembe, egyszerűen csak olyan helyen lakom ahol nincs megfelelő konditerem.

Köszönöm előre is válaszaitokat.



2021. dec. 18. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
1 db egykezes sulyzó?
2021. dec. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2
2021. dec. 18. 18:45
 3/7 anonim ***** válasza:
nézz videokat és csináld
2021. dec. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van 1-2 buktatója az otthoni edzésnek: nagyobb rá az esély, hogy helytelenül végzed a gyakorlatokat, hisz otthon nincs kitől kérdezned, a videóból pedig nem fognak neked szólni hogy “hey, ezt rosszul csinálod” Ez elkerülhető azzal, hogy minél több videót megnézel az adott gyakorlat helyes végrehajtásáról. Minden gyakorlatnál az legyen az első

-nyílván a bemelegítés után- hogy hátrahúzod és leengeded a vállaid (ezzel megfeszítve a hátad) beveszed a hasadba a levegőt és azt is megfeszíted. Ha mind ez nincs meg, akkor kevesebb erőt fogsz tudni kifejteni és nagyobb a helytelen végrehajtás esélye. Na most ez alatt nem azt értem, hogy akkor teljesen feszítsd az összes gyakorlat alatt a hátad meg a hasad, csak érezd, hogy elég stabilan állsz ahhoz, hogy meg tudj emelni egy akár nehezebb súlyt is.

Én az itthoni edzés során a motiváció hiányt tapasztaltam még. Ha edzőterembe járok, ott látok másokat edzeni és rögtön feltöltődök motivációval.

Nyílván ha neked nem megoldható a konditerem, akkor is tusz edzeni kellő odafigyeléssel.

Szóval minél több videó megnézését ajánlom, és ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan 😉

2021. dec. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, főleg az utolsónak!
2021. dec. 19. 17:24
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos a magyar YouTube-on szinte egyáltalán nem lehet olyan videókat találni, ahol valóban jól, anatómiát és tudományt figyelembe véve lennének prezentálva a különböző gyakorlatok. Éppen ezért én coachként egyáltalán nem ajánlom kezdők számára az "akárkik" által legyártott videókat.

Szívesen segítenék én is egy kicsit szakmaibb megközelítés felől. Írj nekem is privátot nyugodtan, ha gondolod.

2021. dec. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a lehetőséget, egyenlőre keresek videókat, utána írok majd ezzel kapcsolatban!
2021. dec. 20. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!