Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 6 éve kick-boxolok viszont...

6 éve kick-boxolok viszont nem rég hallotam, hogy, ez okozhat agydaganatot és most kicsit elbizonytalanodtam azon gondolkozom, hogy abba hagyom, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
2022. febr. 10. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
A fejre mért ütések károsítják az agyat. Nem feltétlen daganattól, hanem időskorra jellemző idegrendszeri nyavaják túl korai megjelenésére számíthatsz. A gyermek focistáknak sem ajánlott fejelgetni. Az jó, ha valaki tud verekedni, de ha folyton püfölnek az sajnos nem tesz jót .
2022. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
74%

nem a kick box okoz hanem a gyakori fejet ért ütés / rúgás


gondolom nem veritek agyba-főbe minden edzésen egymást, ill van fejvédő, stb


de ha mégis fosol, akkor sakkozál :D

2022. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Humor Herold ***** válasza:
100%
Érd el hogy egyáltalán ne tudjanak megütni :) Így nem csak te leszel a legjobb, hanem az egészségedet is óvod :)
2022. febr. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem agydaganatot, hanem agykárosodást. Minden fejre mért erősebb behatásnál enyhe agyrázkódásod lesz, van hogy ezt észre sem vezed. Ezzel az agysejtek elhalnak. Ha elég sokat kapsz, ez felgyülemlik és tünetei lesznek. Mozgáskoordinációs, memória, beszéd és mentális zavarok, továbbá könnyebben ki tudnak majd ütni. Ezért oltári nagy baromság a hard sparring.


A versenyen kell keménynek lenni, nem az edzésen.

2022. febr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én nem hagynám abba a helyedben.
márc. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!