Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Normális az, hogy valaki nem...

Normális az, hogy valaki nem szeret edzésre járni, stresszként éli meg az egészet, de mégis erőlteti, mert bizonyítani akarja, hogy erre is képes? (küzdősport)

Figyelt kérdés

2022. márc. 7. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A komforzónából való kilépés jó dolog, viszont ha céltalannak és haszontalannak érzed ezt a sportot akkor csinálj mást, ami neked szimpatikus. Ha a kérdés arra irányult hogy maga a sport, mozgás az amit nem szeretsz és stresszel, na akkor az nem normális.
2022. márc. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Már egy éve járok erre az edzésre, szóval nem most léptem ki a komfortzónámból. Nem tartom haszontalannak, mert a küzdősport elég kemény, és önvédelmi értéke van.


De inkább csinálnék mást. Régebben más sportot űztem és az hiányzik. Viszont ha abbahagyom, akkor meg bennem van a szálka, hogy nem bírtam, puhány voltam hozzá. Ez olyan, mint ha beismerném magamnak, hogy puhány vagyok a küzdősportokhoz.

2022. márc. 7. 23:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De nem puhány vagy, hanem nem tetszik. Nem ugyanaz. Azért hagyod ott, mert nem jön be, másra vágysz. Ez nem puhányság.
2022. márc. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbálj ki másik küzdősportot.
2022. márc. 8. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Ugyanitt vagyok én is, már magamnak erőltetem az edzésre járást mert nem akarok abban a tudatban élni, hogy feladtam és, hogy ilyen puhány vagyok, hogy abbahagytam. Bár nekem ebbe az is benne van, hogy más sportból 8 évig versenyeztem és mindig bennem volt a versenyszellem, hogy nem adhatom fel, muszáj edzésre járni még ha nem is akarok mert meglesz az eredménye stb... Én úgy döntöttem csinálom még egy évig aztán eldöntöm mi lesz, mert szerintem ha jobban belejövök akkor élvezni fogom.

Sajnos nehéz megmondani, hogy neked mi lenne a legjobb, de ha stresszként éled meg az edzéseket az nem normális.

Aki versenysportoló az pontosan tudja, hogy milyen érzés mikor már stressz az egész és már nem is magadért meg a sport iránti szeretetért csinálod az egészet, hanem az elvárások miatt, de muszáj folytatnod. Na te viszont nem vagy abban a helyzetben, hogy muszáj folytatnod bármi áron. Úgy gondolom egy sport sem ér annyit, hogy tönkre tegyen fizikálisan vagy a te esetedben mentálisan.

Ha nem élvezed és úgy gondolod nem is fogod soha élvezni akar hagyd. Keress egy sportot amit élvezel és hidd el attól, hogy abbahagyod egyáltalán nem leszel puhány.

2022. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én valahogy úgy vagyok vele, hogy egy ideig még járok, de hosszú távon vissza akarok térni az eredeti sportomhoz.

Elsősorban az önvédelem miatt kezdtem el.

2022. márc. 18. 01:58
 7/7 Thunderfairy ***** válasza:
Így ne járjál rá. Csak akkor ha tetszik és szivesen is mész. Keres olyan sportot amit szivesen csinálnál helyette.
2022. nov. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!