Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Airsoftozott már valaki?

Airsoftozott már valaki?

Figyelt kérdés
Milyen védőfelszerelések szükségesek? Például hogy szembe vagy tökön lövés ne legyen végzetes. Vagy meg kell bízni egymásban hogy olyan helyre nem lő a másik? Amúgy egy vastagabb pulóver pl elég mint védőfelszerelés, azon keresztül nem érződik úgy?

2022. jún. 6. 21:28
 1/3 MadSeal ***** válasza:
100%
Egy jó védőszemüveg kell, lehetőleg rendes lövész/airsoft, de ha letesztelsz egy erősebb fűnyírő szemüveget, az is megteszi. A lényeg, hogy elég erős legyen és teljes szögben védje a szemed, ne csak előlről. Jól jöhet még valami arcmaszk, neoprén vagy valami rácsos, mert láttam már fogakat megpattani, letörni. A többi védőfelszerelés nem fontos, túl fogod élni. Persze ha nagyon félsz a lövéstől, egy erősebb munkás kabát és nadrág elég sokat tud védeni, a lényeg hogy szellőzzön, pláne ilyenkor a nagy melegekben.
2022. jún. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eddig egyszer voltam csak airsoftozni, néhány éve, az arcvédelem kérdéses volt, ezért előtte rendeltem egy ilyen maszkot:

[link]

A gyakorlatban kb. az egész arcot védi, elég masszív műanyag, a szem előtti védőrács pedig fémből van, olcsó, de full védelmet nyújt!

Filccel bélelt vastag téli farmernadrág volt rajtam, egyik srác kb. 3-4 méterről lábon lőtt, 2 percig pokolian csípett-fájt, utána már semmi, szóval nem vészes, ideiglenesen olyan nyomot hagyott csak, mint a szúnyogcsípés, 1 nap után az is elmúlt! Felülre egy vastagabb dzseki is elég, nem okoz a lövedék komoly sérülést, 10 méterről már csak annyit érzel, hogy eltalált, de fájdalmat nem!

15-20 méterről folyamatosan soroztam egy srácot, a vállánál láttam is a folyamatos találatokat, de nem reagált rá semmit, csak lőtt! Aztán mikor több ilyen “csalás” miatt idő előtt lefújták azt a menetet, a megbeszélésnél a srác csodálkozva mondta, hogy Ő nem érzett semmit, pedig az átlagnál kisebb termetű volt, és egyszerű téli dzsekiben!

2022. jún. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy hogy milyen játékra mennél inkább.

Bentre, tanglira paintball maszk meg chestrig, milsimre dresscode-nak megfelelő ruházat, valami egyszínű plate carrier, vagy ami bejön, esetleg bonnie kalap, vagy fast helmet. Kint én nem hordok maszkot, szerintem felesleges.

2022. jún. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!