Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mennyire veszélyes küzdősporto...

Mennyire veszélyes küzdősportot űzni amatőr szinten?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni valami küzdősportot, ökölvívásra vagy kick-boxra gondoltam, de anyám teljesen pánikba van hogy ez mennyire veszélyes, milyen sok a sérülés meg a kiütés, meg hogy ez káros az agyra. Ez mennyire igaz? Amatőrként kick-boxban tudom hogy van fejvédő, az ökölvívásban a felnőtteknél már nincs. Tényleg olyan sok a kiütés meg a sérülés? Idővel majd talán szeretnék versenyezni is.

2022. aug. 5. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A box az egyik legbiztonságosabb sport mindközül. Apám, húgom síel, minden szezonban legalább egyszer törik valamijük. Többi ismerősöm is valamit sportol, legyen az futás, foci, kézilabda, akármi, mind sérült már le súlyosan. Én 15+ éve küzdősportolok, soha nem volt semmi komoly sérülésem és edzőtársaimnak se.


Úgyhogy nem, a küzdősportok az egyik legbiztonságosabbak, főleg a box, mert ott nincs rúgás, könyök, térd, dobások és igazán ezek sülhetnek el rosszul. Az agykárosodás pedig 90+%-ban csak a nehézsúlyú profi versenyzőket érintheti, de őket is ritkán szokta, emiatt felesleges aggódni. Hobbi és amatőr szinten semmi ok az aggodalomra abszolút.


Hajrá, jó edzést! 🥊

2022. aug. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, annyit hozzátennék, hogy nyilván mindennek vannak veszélyei az életben, így a boxnak is. De ennyi erővel ne lépj ki a házból soha, vagy éppen lépj ki, mert ráddőlhet. Szóval semmi értelme szarni mindentől, ha tetszik valami, csinálni kell, főleg ha érdekel és élvezed. Ennyi. De mondom, a box az egyik legbiztonságosabb sport, ritka a komoly sérülés.
2022. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem veszélytelenek a küzdősportok, de messze nem kell annyira túlmisztifikálni, mint ahogy azt az anyukádhoz hasonló emberek szokták. Bőven nem annyira sérülésveszélyes sportágról beszélünk, mint mondjuk a labdajátékok vagy az extrém sportok esetében. Az agysérülés esélye pedig amatőr hobbi szinten nulla. Nehéz súlycsoportban, profi szinten, mérkőzéseken, éles helyzetben már más a szituáció, de edzésen nincsen kiütés vagy K.O., nyugi. Edzésen light contact sparring van mindenhol. Aki azt hiszi, hogy a küzdősport edzések abból állnak, hogy egyének találkoznak heti három edzésen, és ott véresre verik egymást, az nagyon nincs képben.

A versenyzés viszont tényleg más világ. Edzésen az a cél, hogy megtanulj egy küzdelmi rendszer mentén jó technikával harcolni. Versenyen az a cél, hogy pontozással vagy kiütéssel olyan találatot/találatokat mérj az ellenfeledre, hogy te nyerd meg a bajnokságot, és a velejáró érmet, kupát, övet, díjat. Persze ez is szabályrendszertől függ, de a versenyzői szféra már nem való mindenkinek. Aki ténylegesen szeretne versenyezni, annak számolnia kell a potenciális sérülések kockázatával, de ez ilyen, ennek ez a természete.

2022. aug. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kesztyűben, fej és fogvédővel fogtok küzdeni, hogy legyen rutin. Szinte esélytelen hogy kezdőként kárt tudtok tenni egymásban.
2022. aug. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kyozok 5 éve, 1x húztam meg a lábam, a többi bajomat edzésen kívül szereztem, de egy sulis tesi órai labdajáték szerintem sokkal veszélyesebb volt anno. Persze nem árt jó helyet választani, mert van ahol fizetsz és minden megvan, meg van ahol hülye az edző és kapsz egy hasfalszakadást az nem játék, bár az is komoly hogy ilyet össze tudnak hozni valahol.
2022. aug. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!