Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Amatőr box mennyire veszélyes?

Amatőr box mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Elkezdtem boxolni hobbiszinten, versenyre később sem tervezek menni. Én eljárok heti kétszer, szeretnék minél jobb lenni de ennyi, a profi sportkarrierhez már úgyis öreg vagyok.

Viszont a szüleim és nagyszüleim tiszta parában vannak, hogy ez milyen veszélyes sport és majd az agyam sérülni fog.

Mivel még csak most kezdtem így sparring nem volt, alapállást és ütéseket gyakoroltunk, na meg erőnléti edzés. Mennyire veszélyes az edzésen történő sparring? Ott gondolom azért nem megy KO-ig mint a meccseken.


Szóval így hobbiként 19 évesen van félnivalóm ettől a sporttól? Ha nincs, hogy nyugtassam meg a családot, hogy nem lesz semmi bajom?



2019. márc. 17. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmennyire.
2019. márc. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jól írja az első. Semennyire.
2019. márc. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezzel majd jól meg tudja nyugtatni a családot első kettő :D

De amúgy tényleg semennyire. Hobbiszinten nem vagy kitéve annak a túlpörgött éles helyzetnek ami meccseken fogad, és edzésen se fognak addig menni, hogy leüssenek. A mi termünkben is a kezdőkre/hobbistákra nagyon vigyázunk, nehogy valami baj legyen de az edző is minden kesztyűzés előtt 6x elmondja kinek és kivel kell finoman bánnia. Én is főleg csak a védekezésemet gyakorlom a kezdőbbekkel.

A komolyabb versenyzőkkel szoktunk csak durvulni.

2019. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyjából sejtettem, hogy hobbi szinten nem veszélyes, de a szülőknek hiába mondom indoklás nélkül, hogy semennyire, nem hiszik el. Viszont így, hogy edzésen csak azok durvulnak akik versenyeznek és értelemszerűen nem kezdők, így talán megnyugszanak valamennyire. Sparring nem tudom mennyi idő után lesz, és milyen keretek között, egyelőre még tényleg csak az alapokat tanulom.
2019. márc. 18. 16:09
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Van benne valamennyi, de nem vészes.

Az ilyenekre mint az első ne hallgass, mert max akkor kapott ütést mikor kiesett az anyja tág pinájából XD

2019. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!