Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan lehetek zsoké?

Hogyan lehetek zsoké?

Figyelt kérdés
Hivatásszerűen értem. Hova kell költöznöm, hogy kiképezzenek és űzhessem? Fiatal felnőtt vagyok és jelenleg 66 kiló, sportolok.

2022. okt. 15. 02:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

66 kg-val nagyon nehéz vagy zsokénak. Már 57 kg-osan is nehéz lennél, mert legtöbbször nyereggel együtt is csak 50-52 kg lehet a zsoké.

Amatőrként lehetsz esetleg, de ha versenyben akarnál indulni, felöltözve, lovascsizmában, nyereggel együtt már 70 kg-os lennél, ami nem egy ideális súly még amatőr zsokénak sem.

Inkább az ugrósportban vagy a dijlovaglásban nézz körül, bár felnőttként elkezdeni, szerintem csak amatőrként fogsz tudni lovagolni, a profik közé bejutni nem sok esélyt látok.

2022. okt. 15. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Fogyj le
2022. okt. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És aztán?
2022. okt. 15. 20:57
 4/11 A kérdező kommentje:
Már 64 kiló vagyok, azt hiszem vágtatok a célom felé
2022. okt. 27. 21:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Brutál élet zsokénak lenni, tisztában vagy vele, hogy mire vágysz?
2022. okt. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már 58 kiló vagyok. Meg 168 centi, szerintem tök kicsi nőnek is, zsokénak is
2023. márc. 9. 09:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem elég.

Az ideális zsoké 145 centi és felöltözve, csizmában 45 kg. Így lesz versenynyereggel együtt 47 kg.

2023. márc. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez fura, mert egy ismerősöm tényleg zsokénak készül (meg is van a gyakorlata) és 174 centi. Nem tudom milyen nehéz de elég vékony
2023. márc. 22. 19:02
 9/11 anonim ***** válasza:

egyik vasárnap menj ki a Kincsem Parkba, és nézd meg a zsokékat, mielőtt felülnek a lóra. Vegyél egy Turfot is, hogy lásd, melyik zsoké hányas számú lóra ül, és az a ló hány kg-ot visz. A lónál szereplő súly, a zsoké teljesen felöltözve, csizmában, nyereggel, blinkesszel együtt mért súlya annyi, amennyit az újságban látsz.

Nem sok 174 centis zsokét látsz, azok is csak a "nnna, ez is célba ért" kategória, a "tuti nem kell rá fogadni".

A "meg is van a gyakorlata" - hát azt megnézném, 174 centisen hogyan ül a 20 dekás nyeregben. Az ismerősöd max. amatőr zsoké, ami nem baj, sőt, nagyon jó dolog, de ne nevezzük már a tattersalli "hetente-egyszer-már-vágtáztam-is-a-futószáron" lovasokat gyakorlottnak, aki kész profi zsoké már.

Kérdező, legalább egyszer menj ki a lovira, mielőtt zsoké akarsz lenni. Legalább egyszer lógj be az istállókhoz Alagon, és nézd meg, hogy mit csinálnak egész nap.

Ha még nem késtél el a dologgal, inkább tanulj tovább és legyél állatorvos, aki lovakra specializálódik, vagy bármi egyéb. És csak amatőr akarj lenni, ne profi. Keserű kenyér profi zsokénak lenni, hidd el.

2023. márc. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elhiszem, te meg azt hidd el hogy tényleg ez az álmom. Amatőrnek is untig elég lenne nekem
2023. ápr. 2. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!