Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Önvédelmi célú maroklőfegyver...

Önvédelmi célú maroklőfegyver kötelező éves lövészeti gyakorlat igazolását melyik űrlapon kell bejelenteni?

Figyelt kérdés

Inkább olyanoktól kérdezném, akiknek van, és tudják miről beszélek... :D


1-2 hónapja rámszóltak, hogy a kötlezeő éves lőtégyakorlatról a lőtéri igazolást már ne e-mailban küldözgessem mint eddig, hanem a Rendőrség elektronikus ügyéntézési portálján keresztül.


Igazolás a kezemben, de elakadtam.


Meg is találtam a portált. Ott az új ügy indításánál megvan az Igazgatásrendsészet szakterület. Azon belül két ügycsoport van ami érdekes lehet:

- Polgári lőfegyver ügyintézés Bejelentések és egyéb eljárások

- Polgári lőfegyver ügyintézés Engedélykérelmek


Namost logikusan a Bejelentéseket választottam, tekintve hogy nem engedély kell. Ebben én a következő űrlapokat találtam, ami hasonlíthat arra amire nekem kell:

- Lőkiképzés igazolás (RI-0643 űrlap)

- Lőtér üzemltető bejelntése gyakorló lövészetről (RI-0653 űrlap)


De hát egyiket sem érzem a magaménak. Az elsőnél, nem lőkiképzés amin voltam, hanem "lőgyakorlat". Ez van az igazoláson is, és a jogazsbály is ezt írja elő. A másodiknál pedig olyan, mintha kimondottana lőtér üzemletetőjének szólna, nem nekem. Ráadásul az űrlap magyarázata egyértelmű, hogy nem az amit keresek.


Szóval a kérdés, melyik űrlap az, amin mezei magánszemély, az önvédelmi célú tartáshoz előírt kötelező éves lőgyakorlati igazolást be tudja nyújtani?


Biztos csak én nem találom, vagy valami furmányos nevet adtak neki. De nem hiszem el, hogy egy olyan űrlap a 200 közé nem fért volna bele, hogy: "Lövészeti igazolás megküldése". Talán túl egyértelmű lett volna :D :D :D


Köszönöm a segítséget.



2022. dec. 4. 10:30
 1/1 A kérdező kommentje:

Megoldódott... Úgy látszik minden űrlap nevét alaposan el kellett volna olvasnom... nem csak az elejét :) Hányszor átsiklottam rajta :D


"Fegyver bevizsgálási tanúsítványának és a személy lőgyakorlat igazolásának beküldése (önvédelmi célú lőfegyver esetén)"

RI-0613 űrlap


Ugyebár csak addig jutottam, hogy bevizsgálás, és túl is görgettem rajta :D :D

2022. dec. 4. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!