Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A motorkerékpárnál nektek is...

A motorkerékpárnál nektek is forró a motor, hiába van a vízhűtés?

Figyelt kérdés
Van egy 4 ütemü 450-es cross motrom. Na az a helyzet, hogy miután megyek vele egy ideig, akár rövid ideig is, a motor blokk nagyon forró, hiába, hogy fel van töltve fagyállóval. Ez normális így? Nem az lenne a lényege, hogy ne engedje felforrósodni a motrot? A tietek is forró egy bizonyos idő elteltével?

2023. febr. 3. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Álltál már járó motorú autó mellett? Szerinted nem jó a hűtése, hogy a motorháztető is forró? Mert az a forró motor miatt olyan.
2023. febr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most értem. Csak az, hogy kezdő motoros vagyok, és amit nem értek, vagy ami nem világos, gondoltam itt meg kérdezem, nem szégyen, ha valamiben elakad az ember, valamit nem ért, valamire kiváncsi.

Tudom én is... motrot-motort... csak elírtam.

2023. febr. 3. 18:11
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, kezdő vagyok. Nem azt jelenti, hogy nem értek a motrokhoz, csak idegesít a tény, hogy forró a motrom, amikor van hűtés, gondoltam megkérdezem, hogy ez normális-e. Persze tudom, hogy nem kell hideg legyen. De hogy nektek is enyire meleg-e. (vagyis nekem nem meleg, hanem forró, nem lehet hozzá érni). Ez aggasztott, gondoltam rákérdezek.

Jogsim nincs, ugyanis ezt a motrot nem lehet beíratni. Ja, és 32 vagyok vagyok :)))))

Mindig is szerettem a motrokat, csak most kezdtem el motrozni, de ahogy mondják, sosem késő. Én nem tudtam tizen, vagy huszonéves koromban elkezdeni. De enyi idősön is megűlöm a cuccost rendesen tudok menni vele, mint egy huszonéves.

2023. febr. 3. 18:33
 4/7 A kérdező kommentje:
10-es-- Terepen megyek, nem az utakon. Olyan hely lakom, hogy 75 métret taszítom, majd ott már lehet menni, erdő-mező. Te most el akarod venni a kevem, hogy így megöl meg úgy megöl... Képzeld, ismerem a kockázatot, tudom mivel jár. Ahelyett, hogy bíztatnál... te egy negatív ember vagy.
2023. febr. 3. 18:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Látom megjött nagyokos megmondja a tutit mindenkinek.

🤡

Gondolom cross motorra gondolsz nem enduróra (van aki keveri). A 4t crossok nem szeretik a kis sebességen és alapjáraton döcögést, attól túlhevülnek gyorsan. De amíg nem forr a víz vagy nem kezd megszorulni a dugattyú addig nincs baj.

De csak üzemi hőmérsékleten is meg tudja égetni a kezed, ami normális.

2023. febr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na, ilyen egy rendes válasz! Köszönöm! Ezt, és enyit akartam tudni.
2023. febr. 3. 21:03
 7/7 A kérdező kommentje:

És igen, cross motorra gondolok Honda CRf450. A másik gyerek mindenbe beleköt, semmi sem tetszik neki... Én feltettem egy normális kérdést,erre ő mindenbe hibát keres, sőt a 12-es válaszában olyanokat írt, amit ő gondolja, hogy úgy csinálom, pedig egyáltalán nem. Lehord, lemocskol, sérteget, kötekszik, ahelyett, hogy az embert egy kicsit bíztatná, adjon egy kis önbizalmat, de inkább elveszi azt is, és ha egy kezdő motoros kérdez valamit, akkor már lenézi, hogy hogy merek ilyet kérdezni, ilyen meg olyan vagyok.

Gondolom, hogy nem baj, ha a motor hőjéről kérdezek, mert nem akarom, hogy lesűljön a motor. De ő neki baj ez. Zavarja. Megértem, ha egy tapasztalt motoros, aki már 20-25éve motrozik az kérdez ilyet. De én, mint kezdő motoros... Hol itt a hiba? Ha valamit nem értesz, valamiben nem vagy biztos, valamit jobban akarsz tudni, meg kell kérdezni.

2023. febr. 3. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!