Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora vízhűtés kell legalább...

Mekkora vízhűtés kell legalább egy 5800x vagy 5800x3d mellé?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy a 3d-s verzió kb +20% teljesítményt nyújt ezért még vacilálok a kettő processzor között hogy kell e az a plusz teljesítmény de mindenképp ki szeretném próbálni a folyadékhűtést de nem tudom mekkora kellene az ilyen cpu-k mellé.
2022. dec. 27. 02:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

5800x3d egyedül játékok terén erősebb, átlagfelhasználás meg videóvágás stb. terén ugyanaz mint az 5800x


Vízhűtés nem tudom miért olyan fontos, nekem a be quiet dark rock nagyszerűen lehűti az 5800x3d-t

2022. dec. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem szükséges vízhűtés. Egy felsőbb kategóriás léghűtő is böségesen elég, és hangtalan. Ez nem 10-14 nm intel, hanem 7nm AMD 😎


Tehát akár egy szimpla tornyos hűtő is megfelel a középkategóriából, pl bk007.

Bk022-vel (drp4) meg kimaxolhatod az OC-t is.


Ha mindenképp vízhűtés kell, akkor tehát nem mennék 40 ezer fölé árban, mert nem éri meg, felesleges...


3D pedig csak játékokhoz kell. Hőtermelésben nincs különbség a két proci közt.

2022. dec. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 A 12-13. generációs Intel procik "Intel 7" technológiával készülnek, 5-től 11. generációig voltak 14nm-en (laptop-ban 10-11. generáció már 10nm-en)
2022. dec. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!