Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent ez a hibaüzenet?...

Mit jelent ez a hibaüzenet? Találkoztatok már ilyennel? Mi lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés

Ma jött meg az újonnan összerakatott gépem a PCX-től. A videókártyát én raktam bele, még az előző gépből, ezen felül mindent összeszerelve kaptam. Mikor elindítottam a gépet bejön egy fekete képernyő az alábbi szöveggel:

CPU ventillátor sebesség észlelési hiba.

Győzödjön meg arról hogy a CPU hűtő megfelelően csatlakozik a CPU fan fejre. Fontolja meg a CPU ventisebesség alsó határának elvetését, vagy egyszerűen állítsa figyelmen kívül hagyásra a BIOS-ban. Ha a probléma továbbra is fennáll nyomja meg az F1 gombot a setup futtatásához.


Egy ARCTIC Liquid Freezer 280 II RGB vízhűtést raktak a procira. Egy kábel ment az AIO pump csatira, egy meg az rgb vezérlőre. Egyéb csatlakozót nem is találtam, szóval le nemigazán maradhatott semmi.

Illetve ha nyomok egy F1-et, és a Boot menüből elindítom a gépet minden teljesen rendben van. CPU hőfok 30-nál nem megy feljebb, igaz komolyabb terhelést még nem kapott. A Ventik pörögnek, a víz jár benne.



2022. nov. 24. 22:43
 1/4 anonim válasza:
A pumpa nem mozdult el a prociról?
2022. nov. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, az fixen a helyén van.
2022. nov. 24. 23:15
 3/4 anonim válasza:
Akkor másra nem tudok gondolni, mint hogy valóban alacsony lehet a ventik sebessége.
2022. nov. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De hát leírja, hogy a CPU ventilátor miatt sír, te pedig írod, hogy a CPU FAN csatlakozóba nincs bedugva semmi. Nem ez a probléma akkor?


Köss be oda egy ház ventit, vagy bios-ban kapcsold ki a cpu fan detecting-et.


Vagy talán a pumpát is át lehet dugni cpu fan-ba, mert elvileg ugyanúgy kell működniük, de ez utánanézést igényel, legfőképen a vízhűtés oldaláról, miket javasolnak.

Normál.esetben azért a vízhűtés ventilátorait a cpu fan csatlakozóba dugnám, szóval nem tudom... hova dugták őket?

2022. nov. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!