Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Budapesten minőségi jeet kune...

Budapesten minőségi jeet kune do oktatásban rèszesülhetnèk?

Figyelt kérdés
De kezdökènt, könnyen láthatnám jónak is ès mire èszbe kapok eltelik pár èv. Ezèrt kèrnèm hogy csak az írjon véleményt aki meg is tapasztalta, ès van tapasztalata máshonnan is mert könnyű elfogultnak lenni, ha sehol máshol nem jártak. Vagy nem edzedtek mással is
2023. máj. 17. 01:54
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Amíg létezik a box/thaibox/kickbox, addig felesleges bármilyen másik striker stílusba belekezdeni, talán 1-2 kungfu stílust leszámítva, amik viszont nincsenek Magyarországon. Ezek tanítanak meg téged a legjobban az állóharcra, úgyhogy ezekkel érdemes foglalkozni, ha a küzdősport világa érdekel.
2023. máj. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Engem az utcai önvédelem èrdekel, ezèrt a box kilőve, mert ott túl sok a megkötés. De te próbáltad a jeet kune dot, vagy azt a 3 amit írtál?
2023. máj. 17. 08:22
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Kár, mert statisztikailag a box a legeffektívebb az utcán, főleg több támadó ellen. Amíg ennyire nulla a szakértelmed a témában, addig meg főleg javasolt, hogy ezekkel a stílusokkal kezdj. Mert amíg te a boxban annyit látsz, hogy "csak ütés", addig bajok vannak. Nyilván mindenki innen kezdi, szóval nem rosszból mondom, de éppen ezért ezekkel kéne kezdeni, mert olyan könnyen átvernek még egy wing tsunon is, hogy csak nézel.


Nem akarok oldalakat írni, hogy mi a baj a jeet kune do-val, lemész egy box/thaibox/kickbox edzésre és utána magadtól is fogod látni. Talán nem azonnal, de pár hónap múlva már igen.

2023. máj. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szerintem a te 0 szakértelmed derült ki. nem bántani akarlak, kösz hogy próbálsz segíteni. de az utcán vannak rúgások ami hosszabb mint a kezed, a boxolo nem szokta meg a comb rúgásokat, aztán ott vannak a törések, és a kés harcok a bot, és a földharc stb. azt se tudja hogyan hárítsa el ezeket a boxolo. ha még a másik kettőt emeled ki az még oké. de hogy pont a legmekötötteb, és ami csak egyetlen egy dologra gyúrnak, és szerinted az a legghatékonyab ott ahol 0 szabály van. ezt nulla tudással is egyértelmű, és logikus következtetés, hogy a box sportaban szép. de az utcára a nem való.
2023. máj. 17. 17:56
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező! Fogalmad nincs, hogy a valóságban hogyan működik egy utcai balhé. 😂
2023. máj. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

4-es, ne haragudj, de ez viccnek is rossz volt. Értem én, hogy vissza akartál szúrni, de még akkor is. Én 17 éve foglalkozom a harci stílusokkal és rengeteg olyannal beszéltem, akik nálam még régebb óta foglalkoznak ezzel. Úgyhogy te nekem ne gyere a nulla tudással, mert nevetséges. Nem csak a boxról nem tudsz egyáltalán semmit, de az utcai harcról pedig pláne nem. A küzdelemről mindent tudok A-tól Z-ig, úgyhogy tökéletesen tudom, hogy mi milyen utcán és, hogy miről beszélek.


Nem akarok oldalakat beszélni erről, mert totál felesleges. Ha lemész egy box/thaibox/kickbox edzésre, azonnal fel fogsz világosodni és futsz ide vissza bocsánatot kérni. Ami indoklást írtál, hogy mi a baj boxszal, az a tipikus laikus érvelés, ami minden oldalról hibás. Semmi baj, értelek. Én is ugyanilyen tudatlan voltam és éppen ezért ennyire fájdalmas nekem ezeket olvasni. De mivel én is ilyen voltam, így tudom, hogy mi a megoldás: el kell kezdeni edzeni.


A jeet kune do-ra visszatérve gyorsan pár szó erejéig: annyira amúgy nem is szörnyű stílus, lehetsz vele egy gyengébb kickboxoló, mint ami lennél, ha kickboxolnál. Pont ezért mondtam azt, amit az első kommentemben, hogy amíg létezik a box/thaibox/kickbox, addig szinte semmi értelme bármi másra menni, ha az állóharc érdekel, mert ezek művelik az állóharcot a legjobban.


Érdekel részletesebben, hogy miért? Kezdj el edzeni. Felesleges lenne ezekről hosszú órákat írogatni oldalakon keresztül, mikor pár alkalom után meg fogod érteni, hogy miért írtál hatalmas butaságokat a 4-es kommentedben.


Minden jót és jó edzést kívánok! 💪

2023. máj. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nem akartam oda szúrni, felpontoztalak, és tényleg hálás vagyok amiért próbálsz segíteni, de ha te mindent tudsz a harcról, és ez a véleményed akkor szerintem. nem tudsz te mindent. direkt ezért írtam, hogy olyanok írjanak akik jártak is rá. nem kell a jeet kuno doról beszélned. mert úgy hozol róla véleményt hogy nem ismered. ha mindenképpen reagálni akarsz, azért hogy oda "szúrhas" érveld meg azokat amiket a boxról írtam.

azt mondják hogy valóban használni tud a technikát, éles helyzetben is legalább 10 ezerszer gyakorolnod kell. gondolom ez egyértelmű azért gyakorol mindenki olyan sokat, hisz ha csak egyszer elég lenne.. nem tudok sokat az utcai harcról tízen évesen megtámadót egy gyerek, csinált egy pörgött, fejre, szép volt védtem, hasba akart ütni, védtem, és mivel én nem támadtam, ezért tovább sétáltunk. remélem többen nem is lesz részem. viszont nálunk ha valami elő kerülne az egy kés lenne. a boxban nem gyakorolják a kés elleni védelmet ez tény. ergo nem hogy csak nem tudja hogyan védekezzen ellene. de nem is gyakorolta be 10 ezerszer. hogy jól menjen. persze nem minden alkalommal kerül elő kés. de én a legfelkészültebb akarok lenni minden opcióra. na már itt van a kés szitu, és a többi amit írtam a bot a láb rúgás stb., amit szintén nem gyakorolt be 10 ezerszer. vannak olyan harcstílusok amik gyakorolják a kés a bot, és a stb. de te azt állítod, hogy a box hatékonyabb ilyen szituban mint azok amik ezeket gyakorolják. ezt állítottad, azzal a kijelentéssel hogy a box a leghatékonyabb az utcai harcban. ez téves. én leírtam miért. ha ezzel nem értesz egyet ezek után sem, akkor nincs miről beszélni. mert ezek tények aki évekig gyakorolja a kés harcot, és a boxolo aki nem csinálja, és mégis szerinted a boxoló jobb benne. hát ezért állítom hogy nem tudsz mindent. ez szimpla logika. akkor vegyük Ali-t ő a legjobb boxoló mióta tévé van. de ő maga mondta, hogy mindenkit megver, ha deréktól lefelé nem támadják, és a box szabályai érvényesek. ő maga is tudta hogy az egy teljesen más fajta harc lenne ha nem lennének szabályok. amikor a világ legjobb boxoloja is egyetért velem. inkább rá hallagatok mint a te a-z tartó mindent tudó tudásodra a harcról. tényleg nem bántani akarlak. de ahogy mondani szokták a jó pap is holtig tanul.

amúgy voltam box edzésen 18 évesen 4-5 alkalom volt rossz volt. voltam húszon évesen jeet kune don is, és még a kalit is tanította. ami a kés harcra nagy hangsúlyt fejt. mindkettő jobb volt mint a box. most 35 vagyok, és szeretném kitanulni az egyiket. de már nincs időm saját magam rájönni melyik milyen. ezért kértem olyan véleményét aki tényleg tanulta őket, és más stílust is. most így hirtelen ne gyere azzal elő hogy te tanultd meg stb. csak hogy oda szúrhass. ha mindenképpen reagálni akarsz akkor ne a jeet kune do lehúzásával gyere. hanem próbáld meg érvekkel megvédeni a te kijelentésedet, hogy a box a leghatékonyabb az utcai harcban. (még maga Ali se állította ezt, pedig nála tuti nem vagy jobb). sajnos nekem sincs erre időm regényeket írni. köszi a tanácsot, tényleg csak jót gondolok rólad, de szerintem rosszul láttod a dolgot. de én is a legjobbakat kívánom neked, és jó edzést.

2023. máj. 17. 21:53
 8/8 hgr10 válasza:
65%

Na üdv mindenki! Csakhogy szakmai hozzászólás is legyen egy olyantól aki jártas(abb) JKD-ban(15 év csak JKD + pár év egyebek), ahogy a kérdező kérte:

A legnagyobb tisztelettel mondom, hogy addig mindenki a laikusok táborát erősíti, amíg összehasonlítgat különböző sportokat, harcművészeteket, stílusokat. Csak, hogy értsd: A banán mennyivel krumplibb mint az alma? Ezt a kérdést feszegetitek. A JKD egy kevert stílus. Bruce elleste például a boxolók kéztechnikáit, a vívók lábmunkáját, és még sorolhatnám. A boxolók nagyon jók kézen, a bírkózók is jók földharcban stb... Lee azt vette alapul, hogy nem mindenki rendelkezik ugyanazokkal az adottságokkal és ez gátat szab. Nem lehet mindenki jó boxban, akkor sem ha 100 évig gyakorolja, másoknak elég 10 év és profik.Szobrász sem lesz mindenkibl aki ügyesen gyurmázik. Lee megtalálta az Őáltala jónak gondolt rendszerben azt, amiben igazán jó.- ennek köszönhetően nem volt hosszabb mérkőzése mint 1 perc.és mégegyszer: Nem arról van szó, hogy volt 1 percnél rövidebb mérkőzése, hanem nem volt hosszabb 1 percnél.

Az meg, hogy az utcán mi a legjobb, azt majd megértitek, ha valóban átélitek- de segítek:A legjobb ha nem történik semmi.És aki magasan képzett, azzal általában nem is történik semmi, mert tudja kezelni a helyzetet. A takarítónő sem kezd el vagánykodni a diszkóba, hogy Ő mennyire profi.A JKD nem a keretek és szabályok köré szorított mérkőzésekre, hanem az utcára tanít meg. Ez nem azt jelenti, hogy a boxot nem lehet az utcán alkalmazni. Elmehetsz te asztalosként falazni, de a kőművesnek biztos jobban megy.Záró gondolat: Próbáld ki, próbálj ki több mindent.-találd meg azt amiben úgy érzed kiteljesedhetsz, jól érzed közben magad szívesen csinálod. A cél meg ne az legyen, hogy mi a jobb az utcán( ezt már leírtam) Ha eléred BÁRMELYIKBEN azt a bizonyos szintet, akkor az legjobb az utcán.....- és mégegyszer az nem más mint a semmi. A többi csak duma, meg szerencse. Remélem érti minden ,, az a legjobb, azt csináld '' szakértő érti miről írtam és nem veszi személyes sértésnek. Maradok Tisztelettel!

2023. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!