Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A hegymászásra gondolok, hogy...

A hegymászásra gondolok, hogy ez normális, hogy egy sportba, még ha extrém is, ennyi fiatal, életerős ember meghal, szörnyű körülmények között megfagy? Miért engedik ezt? És ők miért csinálják?

Figyelt kérdés
És miért nem érzik meg azt a pontot, amikor vissza kell fordulni? Miért ilyen nagy a sikeréhség? Nem is ismerek még egy ilyen gyilkos sportot, ami ennyi emberéletet követel.

2023. máj. 27. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kihívás, üzlet, ...
2023. máj. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Mert ez szenvedély.

Ên is mászok már elêg régóta hegyeket és pl nekem is célnak van kitűzve, hogy egyszer oxigénpalack nélkül menjek fel az Everesrtre. Most így, hogy Szilárdnak nem sikerült lehetek én az első magyar.


Persze előbb palackkal kell feljutni meg még a legmagasabb pont ahol jártam az a Mount Blanc 4802 méteres magasságával szóval még addig beelőzhetnek.

2023. máj. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És egy emberélet csak ennyi, hogy: "Szilárdnak nem sikerült"? Ér ennyit ez az egész? Gondolom te is férfi vagy, mert egy nőről nem tudnám elképzelni, hogy emberáldozatot hozzon egy sportsikerért.
2023. máj. 27. 16:08
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Húúha... ez kemény... egy nőről nem tudod elképzelni? Tehát szerinted nincsenek női extrém sportolók? Nincsenek női hegymászók?

Ugyan Anita volt az első magyar nő, aki feljutott a Csomolungma tetejére.

Tabei Dzsunko japán hegymászónő volt az első nő, aki feljutott a Mount Everestre és több mint 70 ország legmagasabb hegycsúcsát hódította meg.

Samantha Davies olyan föld körüli vitorlásversenyen lett 4., ahol éjjel-nappal, segítség és kikötési lehetőség nélkül vitorláznak.

Fábián Melinda MMA-harcos.

Sanna Tidstrand svéd sielő 242km/órás sebességgel száguldott le egy hegyről.

Maria Costello motorversenyző 184 km/órás átlagsebességgel állított fel Guiness-rekordot.

Luce Douady falmászó 16 évesen zuhant le egy hegyről.

Clair Marie bázisugró.

Maria de Villota autóversenyző.

Hogy csak néhányat említsek a többszázezer nőnemű extrém sportoló közül.


Attól, mert te nőként otthon ülsz, nem kell lenézni azt, aki ennél többet tesz.

2023. máj. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Más meg az alkoholtól és a drogtól hal meg fiatalon. Lásd pl a sok amerikai sztárt.
2023. máj. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
84%

Nekem is nagy álmom, hogy egyszer feljussak oda (azért csak álom, mert kellenének hozzá szponzorok, kb egy lakás ára)

A 2. válaszoló nagyjából összefoglalta, hogy miért. Az az érzés semmihez nem fogható amit az ember érez, amikor feljut egy egy csúcsra. Meg sajnos (vagy nem sajnos) ez egy olyan dolog, hogy minél feljebb jutsz annál magasabbra vágysz: először még a kétezernek is örülsz, aztán pár év múlva már azon kapod magad, hogy a négyezer sem elég.


Azt nem értem, hogy miért ne kellene engedni a hegymászókat. Mindenki tudja a kockázatokat, magánügy hogy vállalod vagy sem


Mondjuk abban nem tudom mi a poén, hogy nem visz magával az ember oxigén


Annyira azért nem rossz a halálozási statisztika, csak azokat akik visszatérnek senki le se szarja, ahogy annak rendje és módja.


(Amúgy lány vagyok)

2023. máj. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Miért cigiznek az emberek? Az is megöl csak nem azonnal, nekem nagymamám két évig szenvedett tüdőrákkal, a végén már alig volt felismerhető. Ez a csávó biztos hogy nem szenvedett sokat, összeesett a fáradtságtól és elájult majd megfagyott. Ha választani kéne a kettő közül én a másodikra szavaznék.
2023. máj. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Isle of Man TT motorverseny... majdnem annyi halálesettel, mint az Everesten.

És azt ráadásul csak évente egyszer rendezik meg... de már 115 éve.

(Az ezévi egyébként most hétfőn kezdődik.)

Hasonlóan őrült figurák ott is. Ez az életük. Kész. A többit ne akard megérteni, mert úgysem fogod.

2023. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
5000 feletti csúcsot nem nagyon tervezek, meg hát pénzem se lenne rá, amúgy a bükkbe is meg lehet csúszni azt annyi.
2023. máj. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Egy szó: felelőtlenek. Főleg a családos fajta.
2023. jún. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!